Vlc nepřehraje některé formáty videa

Prohlížení, úprava a tvorba multimediálních souborů (hudba, video, obrázky, ...)
Zpráva
Autor
Marek
Příspěvky: 26
Registrován: 15 led 2016, 16:35

Re: Vlc nepřehraje některé formáty videa

#21 Příspěvek od Marek »

Zdravím tomuhle zase až tak nerozumím.Při instalaci VMware Workstation se vytvoří vlastní graf.karta a ostatní včetně ovladačů a s tím podle mého nejde již nic dělat.Je tam podle výpisu z Linuxu VMware SVGA II Adaptér a já mám v hlavním systému graf.kartu nVidii Geforce 8800 GTS.Takhle to mají nastaveno od počátku virtuálu.
Nevím zda myslíš ten kernel u Linuxu a to jsem v nějakém předešlém příspěvku uváděl,že jsem nainstaloval nový poslední kernel ale chovalo se to stejně.Já jsem zvyklí na virtuál,protože tam si můžu nastavit rozdělení disku,velikosti
na HDD velikosti paměti atd.pouze ovladače tam podle mého již žádné nedostanu a proto si myslím,že kvůli tomu vydávají nové v.VMware.Jak jsem popisol tak jsem opravdu narazil na takovýto problém s přehráváním poprvé a věřím tomu,že pokud bych někde sehnal samostatně ten codecs pro Qianu Mate a nainstaloval bych to do Mintu,že to bude chodit.

Marek
Příspěvky: 26
Registrován: 15 led 2016, 16:35

Re: Vlc nepřehraje některé formáty videa

#22 Příspěvek od Marek »

Zdravím tak ještě jeden pokus pokud to pomůže i ostatním.Předešlá instalace Mint 17 Qiane Mate no codecs byla jen 32 ale nyní jsem sehnal Mint 17 Qiane Mate 64 ale nemá to označení no codecs a tak mě zajímalo jak to bude s touto instalací.Při instalaci pokud si budete prohlížet okna co je nového bylo pro mě zajímavé,že u položky zvuk a video je kromě Totem-Videa,VLC i položka instalace kodeků.Po kompletní instalaci i update tato položka ve startu/zvuk a video chybí.O proti v.32 se ve v.64 codeky na konci neinstalují,pravděpodobně tam již jsou,protože jde všechno přehrát.Je tam v.VLC již 2.1.2.Takže spokojenost a asi vyřešeno.

Zamčeno