Vlc nepřehraje některé formáty videa

Prohlížení, úprava a tvorba multimediálních souborů (hudba, video, obrázky, ...)
Zpráva
Autor
Marek
Příspěvky: 26
Registrován: 15 led 2016, 16:35

Vlc nepřehraje některé formáty videa

#1 Příspěvek od Marek »

Zdravím nainstaloval jsem na virtuál VMware Workstation 12 Linuxmint 17.3 Cinnamon 64 v.2.8.6 a jádro 3.19.0.32.Chtěl jsem odskoušet co všechno přehraje VLC player přidaný do Linuxu /v.2.1.6/ ale při spuštění
*.m2ts,*.mts,*.mp4,*.wmv a nevím jestli ještě dalších souborů pokaždé VLC spadne a nic nepřehraje.Zkoušel jsem i VLC nastavovat.
Tyto soubory jsou normálně ve Windows i na virtuálu přehrávány.Zkoušel jsem sehnat nějakou vyšší v.VLC ale bez úspěchu.Zkoušel jsem také dostat do Wine poslení beta v.Pot playeru to se podařilo ale také nepřehrává.Ve Windows Pot player také chodí bez problémů.Věděl by někdo co s tím sháněl jsem i jiné přehrávače ale nikde jsem nenašel zda tyto koncovky umí některý přehrát.Poradil by někdo v Linuxu zatím začínám a zkouším.Děkuji.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Vlc nepřehraje některé formáty videa

#2 Příspěvek od juhele2014 »

To se zde už kdysi řešilo - nemáš ATI (AMD) kartu? viz http://forum.linux-mint-czech.cz/viewto ... =19&t=1087
:?:

Marek
Příspěvky: 26
Registrován: 15 led 2016, 16:35

Re: Vlc nepřehraje některé formáty videa

#3 Příspěvek od Marek »

Zdravím předtím než jsem psal příspěvek tak jsem dal hledat ale nic podobného mě to nenašlo.Příspěvky z odkazu jsem teda přečetl.Kartu mám nVidia Geforce 8800 GTS.
Ještě teda příspěvek.Nainstaloval jsem ještě na Virtuál Ubuntu 15.10 kde je dokonce vyšší v.VLC 2.2.1 a tam to přehraje bez problémů všechny uvedené koncovky.Tuto v. ale nemůžu sehnat pro Mint abych to mohl odskoušet.
Takže zatím nevyřešeno.

Marek
Příspěvky: 26
Registrován: 15 led 2016, 16:35

Re: Vlc nepřehraje některé formáty videa

#4 Příspěvek od Marek »

Zdravím ještě jeden poznatek.Z internetu jsem do Terminálu napsal odkazy na instalaci VLC 2.2.1 do Mintu 17 po předchozím vymazání původního VLC.Nyní mám v Mintu 17.3 také VLC 2.2.1 ale při přehrávání shora uvedených koncovek se zobrazí počátek videa a pak VLC spadne.Při pokusu o spuštění *.mp4 to dokonce vyhodí chybu - nelze načíst.Podle mého by to mohlo vypadat na kodeky ale po zadání libde 265 to napsalo,že tam tento codek již je.
Jinak já používám Matrošku a přehraji všude všechno ale tady jsem ji k instalaci nenašel abych mohl odskoušet.
Takže dostal jsem se dál ale pořád to není ono.

Marek
Příspěvky: 26
Registrován: 15 led 2016, 16:35

Re: Vlc nepřehraje některé formáty videa

#5 Příspěvek od Marek »

Zdravím tak jsem po přečtení různých návodů na internetu nainstaloval nové jádro na v.4.2.5 /přitom postup na stránkách internetu byl uveden na v.4.0.5/ ale v systémových informacích Mintu se objevilo 4.2.5 a nainstaloval jsem player Kaffeine 1.2.2.
Bohužel při přehrávání uvedených souborů se Kaffeine ukončí a navíc chrčí zvuk.Obraz vydrží déle než u VLC ale také krátce a *.mp4 to nepřehraje vůbec.Takovéto problémy jsem teda ve Windows neměl.
Uměl by ještě někdo poradit co s tím ještě zkusit provést.Já si s tím rád pohraju.Líbí se mě více Mint než Ubuntu tam to ale jde zase přehrát.Děkuji.

Marek
Příspěvky: 26
Registrován: 15 led 2016, 16:35

Re: Vlc nepřehraje některé formáty videa

#6 Příspěvek od Marek »

Zdravím
1/odkaz do terminálu proběhlo v pořádku ale chování playeru stejné
2/odkaz do terminálu po načtení naskočil VLC s hláškou "čtení souboru selhalo"
3/odkaz do terminálu na reinstal proběhlo v pořádku ale opět chování playeru stejné
Zkusil jsem nainstalovat mkvmerge a soubor *.m2ts /jsou to soubory stažené z kamery Sony/ jsem nechal přepracovat na *.mkv a
potom spouštěl ve všech playerech ale ani *.mkv to nepřehraje.
Nainstaloval jsem tedy SMplayer 16.1.0 a chová se to naprosto stejně /po chvilce zobrazení videa/ to spadne.
Tedy všechny shora uvedené soubory včetně *.mkv to VLC,Kaffeine a SM nepřehrají v Mintu a Ubuntu to přehrává bez problémů.
Ještě zkusím ten Totem jestli ho seženu.

Marek
Příspěvky: 26
Registrován: 15 led 2016, 16:35

Re: Vlc nepřehraje některé formáty videa

#7 Příspěvek od Marek »

Našel jsem ten Totem ale po klepnutí na instal mě to hlásí,že balík Totem je již nainstalován ale nemohu ho najít mohl by mě někdo navést kde všechno hledat nebo to má ještě jiný název.Děkuji.

menom
Příspěvky: 2780
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Vlc nepřehraje některé formáty videa

#8 Příspěvek od menom »

.

Pravym tlacitkom klik na video a Otvorit v programe >> najdi totem.

Ak v ponuke neni tak najst spustitelny subor niekde v /usr/bin/totem


.
.

Marek
Příspěvky: 26
Registrován: 15 led 2016, 16:35

Re: Vlc nepřehraje některé formáty videa

#9 Příspěvek od Marek »

Pod pravým tlačítkem jako jiná aplikace jsem Totem nenašel ale našel jsem to tedy v usr/bin ale je tam Totem a ptá se to v čem to otevřít jsou to pro Totem nespustitelné soubory.
Jinak jsem to ještě našel usr/share ale tam jsem také nenašel spustitelný soubor.
Díky za trpělivost jak jsem uvedl jsem začáteční v Linuxu.

Marek
Příspěvky: 26
Registrován: 15 led 2016, 16:35

Re: Vlc nepřehraje některé formáty videa

#10 Příspěvek od Marek »

Tak jsem ještě odsud provedl instalaci libde 265 http://askubuntu.com/questions/362745/h ... untu-linux ale v závěru terminál napíše,že tam je nejnovější kodek a VLC padá stejně.
Tak už nevím co s tím dál.

Zamčeno