Volba zvukovky u jiného uživatele + avatar

Prohlížení, úprava a tvorba multimediálních souborů (hudba, video, obrázky, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
foxmax
Příspěvky: 10
Registrován: 20 pro 2015, 11:54

Volba zvukovky u jiného uživatele + avatar

#1 Příspěvek od foxmax »

Dobrý večer,
odešla mi integrovaná zvukovka na desce , prostě je ticho , tak jsem pořídil přenosnou přes USB vstup a je to sice sranda ale hraje to a to je hlavní. Problém je že při přihlášení jako správce to jde nastavit a funguje výběr zvukovky přes zvukové nastavení (přes repráček na spodním ovl. panelu vyberu správné zařízení a hraje to ale) když jsem přihlášen jako běžný uživatel, jiný účet (synátor) tak to nehraje a nastavení nejde uložit a když se odhlásím tak to zase nefunguje.
Dalším problémem že nemohu změnit avatar u jiných uživatelů ( v přihlašovací obrazovce) chce to heslo ale žádné ani admin ani uživatelské heslo to nebere jako správné a obrázek se nezmění. Moje správcovské přihlášení to vzalo ale jiné ne.

Děkuji za nakopnutí (asi skupiny ) :oops: ale nevím kde to nastavit a které.
( umlouvám se ale mám 17.2 mint + prostředí Xfce)

S pozdravem

V.

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: Volba zvukovky u jiného uživatele + avatar

#2 Příspěvek od Allconius »

Ahoj, a když spustíš počítač jako běžný uživatel, tak se zvukovka taky nenačte ? Co se týká avataru, tak ten by žádné heslo neměl požadovat, resp. co se týká mate nebo cinnamonu, ale předpokládám, že i u xfce. V nastavení si jen vybereš buď informace o mě (mate), nebo informace o účtu (cinnamon) a kliknutím změníš avatar. Pokud by to z nějakého důvodu nešlo tak stačí nahrát obrázek s avatarem do domovského adresáře a přejmenovat na .face
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

foxmax
Příspěvky: 10
Registrován: 20 pro 2015, 11:54

Re: Volba zvukovky u jiného uživatele + avatar

#3 Příspěvek od foxmax »

Děkuji za nakopnutí,
když jsem se přihlásil jako běžný uživatel a přes nastavení zvuku jsem vypnul ostatní typy zvukových zařízení a zůstalo tam jen přes sluchátka , kde je připojeno USB zařízení zvuku tak to začalo fungovat. Nakopnutí na avatar taky funguje soubor .face je super ale
když jsem to zkusil přes aplikaci Mugshot tak to požaduje stále nějaké heslo, které není žádné, které by to mohlo být. ale fac esoubot to vzalo bez problémů.
Děkuji a hezký večer.

Zamčeno