tv-maxe

Prohlížení, úprava a tvorba multimediálních souborů (hudba, video, obrázky, ...)
Zpráva
Autor
Maky
Příspěvky: 145
Registrován: 21 lis 2012, 20:00

tv-maxe

#1 Příspěvek od Maky »

Zdravím,
Nainstaloval jsem si tv-maxe. Vše proběhlo, tak jak mělo, TV běží. Přidávání programů jsem si vygooglil, super. Ale nikde jsem nenašel české. Tety ČT, NOVA, PRIMA, BARANDOV, atd., nebo slovenské stanice. Můžete mi nekdo poradit?

Díky
Kdo si s MINTem hraje, nezlobí.

Maky
Příspěvky: 145
Registrován: 21 lis 2012, 20:00

Re: tv-maxe

#2 Příspěvek od Maky »

aha, nyní jsem si všiml, že se mi přidané TV stanice nefungují. Kliknu na název, který jsem tam dal a nic se neděje. Dole v pravo se při kliknutí na Rumunské stanice objeví ikonka s hledáním a začne přehrávání. U ostatních přidaných nikoliv. Přitom jsem list aktualizoval. Zkoušel jsem i vypnou zapnout, i restart PC. Nic nepomohlo.
Kdo si s MINTem hraje, nezlobí.

admin

Re: tv-maxe

#3 Příspěvek od admin »

Musíš přidávat seznamy stanic, viz https://code.google.com/p/tv-maxe/wiki/ChannelLists. Jinak nevím, jestli všechny tebou jmenované české stanice vysílají na netu.

jarek163
Příspěvky: 80
Registrován: 29 lis 2012, 21:12
Bydliště: Rychnov n.Kn
Kontaktovat uživatele:

Re: tv-maxe

#4 Příspěvek od jarek163 »

Pro sledování českých a slovenských televizních kanálů doporučuji nainstalovat program gTelevize.

sudo add-apt-repository ppa:marek-tyburec/gtelevize
sudo apt-get update
sudo apt-get install yad gtelevize ffmpeg vlc vlc-plugin-zvbi libzvbi0 libzvbi-common rtmpdump lynx
HP EliteBook 8570w

Maky
Příspěvky: 145
Registrován: 21 lis 2012, 20:00

Re: tv-maxe

#5 Příspěvek od Maky »

satapouch píše:Musíš přidávat seznamy stanic, viz https://code.google.com/p/tv-maxe/wiki/ChannelLists. Jinak nevím, jestli všechny tebou jmenované české stanice vysílají na netu.
to jsem právě udělal, a nefunguje to.
Kdo si s MINTem hraje, nezlobí.

Maky
Příspěvky: 145
Registrován: 21 lis 2012, 20:00

Re: tv-maxe

#6 Příspěvek od Maky »

jarek163 píše:Pro sledování českých a slovenských televizních kanálů doporučuji nainstalovat program gTelevize.

sudo add-apt-repository ppa:marek-tyburec/gtelevize
sudo apt-get update
sudo apt-get install yad gtelevize ffmpeg vlc vlc-plugin-zvbi libzvbi0 libzvbi-common rtmpdump lynx

Tak to je lepší, jak si přidám i jiné televize a kde je seženu.
Kdo si s MINTem hraje, nezlobí.

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: tv-maxe

#7 Příspěvek od ulo »

Tak přidat nové nebo editovat stávající se dá v konfiguráku /usr/share/gtelevize/settings.cfg, ale streamy si budeš muset asi najít sám.

EDIT: hele tak oprava, našel jsem, že si po instalaci vytvoří skrytý adresář, kde jsou playlisty m3u, které lze editovat. Cesta je ~/.gtelevize.

EDIT2: snad už poslední oprava - pro editaci by měla platit prvně zmíněná cesta /usr/share/gtelevize/settings.cfg (editovat s rozmyslem a nezaručuji, že to bude fungovat - autor s každou aktualizací opravuje nefunkční streamy a doplňuje další TV, tak je možná zbytečné se do toho hrabat). Omlouvám se za malé zmatky - holt jsem s tím experimentoval poprvé a tak jsem poznatky zjišťoval postupně :-)

PS: pro začátečníky - znak "~" znamená zkratku pro zápis cesty /home/jmeno_uzivatele/, takže v nezkrácené podobě je náš případ takovýto: /home/jmeno_uzivatele/.gtelevize.
Napsal jsem to tak nejen z lenosti, ale i z důvodu, že se s tím můžete setkat na českých i zahraničních forech či v různých návodech.
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

jarek163
Příspěvky: 80
Registrován: 29 lis 2012, 21:12
Bydliště: Rychnov n.Kn
Kontaktovat uživatele:

Re: tv-maxe

#8 Příspěvek od jarek163 »

HP EliteBook 8570w

shraddha
Příspěvky: 1
Registrován: 19 říj 2013, 13:49

Re: tv-maxe

#9 Příspěvek od shraddha »

Tak se zdá, že gTelevize (zatím) neběží pod Saucym/Petrou, vypadá to, že ppa mají už lehce zastaralou...Máte někdo podobné zkušenosti?

jarek163
Příspěvky: 80
Registrován: 29 lis 2012, 21:12
Bydliště: Rychnov n.Kn
Kontaktovat uživatele:

Re: tv-maxe

#10 Příspěvek od jarek163 »

Na této stránce http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=56118.250 se můžeš dozvědět více o aktuálním stavu gTelevize, případně oslovit samotného autora. Vypadá to že největší problém je s přidáváním streamů, které se často mění...
HP EliteBook 8570w

Zamčeno