Převod FLAC->MP3

Prohlížení, úprava a tvorba multimediálních souborů (hudba, video, obrázky, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rna
Příspěvky: 70
Registrován: 21 úno 2013, 13:18
Bydliště: příležitostné

Převod FLAC->MP3

#1 Příspěvek od rna »

Dobrý den,
potřeboval bych převádět soubory FLAC na MP3, jelikož mám spoustu hudby právě v ve FLAC a moje autorádio umí přehrávat pouze MP3 (taky AAC A WMA). Našel jsem, že je to dosti diskutované téma, nicméně CLI aplikace se mi pro tento účel moc nelíbí - hledat zdrojový adresář, vybrat skladby, zeditovat skript, to je jak škrábat se levou nohou v pravé nosní dírce. Zvláště, když názvy hudebních souborů vypadají třeba takto: [23] - Geminiani, Francesco - Concerto XII in d-moll 'Follia' - Theme + Variations 1-8.flac
No, řekněte, kdo se s tím má psát?
Pak je tu Soundconverter, ten by docela ušel, ale nelze mu nastavit výstupní adresář. Tedy, lze, ale nefunguje to, výstupní soubory jsou tvrdošíjně ukládány do /home/uživatel. Takže mi tam při každé konverzi vznikne pěkný nevěstinec.
Další problém spočívá v tom, že mám hodně hudby v takovém tvaru, že je třeba celé CDčko (někdy i více) v jednou velkém souboru FLAC (200-300 MB) a k tomu je soubor CUE, podle kterého si to přehrávače jako VLC či Amarok pěkně rozbalí do jednotlivých skladeb. Avšak ty konvertory to neumějí a vytvoří jeden velký soubor MP3.
Opruz.
Na jakémsi anglickém fóru jsem se dočetl, že někdo pro tuto konverzi používá Amarok s patřičným pluginem. Ale už jsem nenašel co to je za plugin a kde ho sebrat. V samotném Amaroku nic takového není.
Tak, a teď se ptám: máte s tím někdo zkušenosti? Víte někdo, jak elegantně přechroustat FLACy na MP3ky? (Alespoň výběr zdrojových souborů by měl být z GUI).
※※※

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Převod FLAC->MP3

#2 Příspěvek od ulo »

Já osobně převádím přes FF Multi Converter (flac -> mp3 umí také). Pěkný článek i s postupem instalace je na našem webu zde: http://www.linux-mint-czech.cz/nainstal ... tu-141312/
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: Převod FLAC->MP3

#3 Příspěvek od KOLEGA »

Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

Uživatelský avatar
rna
Příspěvky: 70
Registrován: 21 úno 2013, 13:18
Bydliště: příležitostné

Re: Převod FLAC->MP3

#4 Příspěvek od rna »

Dík za rady, určitě to prozkoumám.
Zatím jsem se prokousal ke K3B, který tohle (jak jsem zjistil) umí taky. Hlavně to rozbalení hromadného FLAC podle CUE. Pak stačí dát "Převést stopy".
Trochu nepříjemné je nastavování parametrů LAME, abych měl tu správnou bitrate a VBR.
Fuj, přes 3 hodiny práce...
※※※

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Převod FLAC->MP3

#5 Příspěvek od ulo »

No jo, na k3b jsem zapomněl a hlavně, že ho používám taky (já hlavně na převod a vypalování z mp3 -> audioCD do auta) :-)
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

Zamčeno