Zpomalené vykreslování grafiky

Prohlížení, zpracování, editace a tvorba multimediálních souborů (hudba, video, obrázky, ...)
Zpráva
Autor
redhawk
Guru Mintu

Re: Zpomalené vykreslování grafiky

#11 Příspěvek od redhawk » 20 črc 2016, 15:14

Pravděpodobně kecám.

juhele2014
Guru Mintu

#12 Příspěvek od juhele2014 » 20 črc 2016, 20:04

:arrow: Mě řada kernelu 4.6.x blbne, bliká mě displej.

Ludanek

#13 Příspěvek od Ludanek » 24 črc 2016, 20:48

včera jsem se pokusil o upgrade http://www.linux-mint-czech.cz/jak-upgr ... on-a-mate/ .....jako linuxlama jsem postupoval dle návodu, nevím přesně co znamenaly ty otázky na které jsem během instalace v terminálu odpovídal, ani nevím jestli ve výpisu v bodu 5 bylo něco co by mě mělo zarazit, než jsem dal „y“ nenašel jsem červený jen fialový text…pročeš jsem to risknul….zarazila mě délka…očekával jsem to kratší…. po dokončení všechno vypadalo ok….měl jsem nastaven ze 17ky svobodný ovladač grafiky…..v domění že 18ka bude ok jsem v ovladačích označil doporučený nvidia ovladač, který nesl podle mě vyšší číslo verze než se mi zobrazovalo v 17cce…ovšem po restartu mi naskočila hláška že „spuštění serveru X (vašeho grafického rozhraní) selhalo“ dále mě to pustilo k logu který uložilo do var a dál mě to nepustilo……nechtěl jsem na jiném kompu hledat nějaké opravné nástroje neb mám zatim povědomí jen o problémech s grubem….tak sem si musel vypálit 18 a naintalovat to načisto…..první nstalace probíhala ok zas až do restartu z hotové instalace, kdy mi naběhla jen černá obrazovka s blikajícím podtržítkem v pravém horním rohu…..ale druhá už funguje, ted z ní píšu….zůstávám u svobodného ovladače….funguje asi lepší diagnostika neb mám vestavěnou grafiku Intel a samostatnou nvidii a v okně ovladačů mi to v 17cce neukazovalo že jsou tam dvě i když v terminálu mi to vypsalo obě, 18ka už to ukazuje…ovšem stále to vykreslování má lehký handicap.....předtim to pomalu vykreslovalo a kostičkovalo a ted při pomalém skrolování webstránky to často udělá úhlopříčnou překreslovací linku

až bydu mít chut zariskovat vyzkouším nějakej zálohovací soft, zazálohuju celej sytém a pokusím se přpnout na doporučený ovladač od nvidie......taková otázka: když mi to kiksne a já budu mít zálohu tak to udělám z livemintu z DVD?....když mě to nepustí ani ke grubu tak co zbejvá pro recover ze zálohy?

Ludanek

#14 Příspěvek od Ludanek » 26 črc 2016, 14:39

Abych vyzkoušel doporučený ovladač od nvidie a měl jistotu že nebudu muset znovu LM instalovat musím si něco zazálohovat.... buď celý disk nebo system nebo nastavení nebo jen určité soubory/složky a potom pomocí LiveDVD obnovit.

Jakou zálohu doporučujete?

Když se mi něco podělá u ovladačů grafiky, jaké soubory/složky budu potřebovat oživit?....snad by stačilo je při nenaběhnutí grafiky zkopírovat ze zálohy a bylo by, ne?

redhawk
Guru Mintu

#15 Příspěvek od redhawk » 26 črc 2016, 21:46

osobne robim clonezillou live cely disk (120GB SSD na 1TG HDD)
Pravděpodobně kecám.

Odpovědět