Mierne trhanie/sekanie videa (mp4, mkv) v prehrávači (VLC, Smplayer) a YouTube [vyriešené] Vyřešeno

Dotazy na tvorbu, zpracování, editaci a prohlížení těchto souborů.
Zpráva
Autor
Ventero1
Poradce Mintu

Re: Mierne trhanie/sekanie videa (mp4, mkv, ...) v prehrávači (Vlc, Smplayer, ...) a Youtube

#11 Příspěvek od Ventero1 » 18 kvě 2017, 19:10

Bohužiaľ, Cinnamon má svoj vlastný vstavaný kompozitný manažér okien, ktorý nie je možné prepnúť.
Aha - tak promiň - myslel jsem, že když to mají ostatní dvě verze Mintu, tak to přepínání více kompozitorů bude mít i Cinnamon :shock:

Možná, že by šlo doinstalovat Compiz a buď zkoušet nebo hledat a stáhnout konfigurák. Na Ubu fóru jsme několikrát řešily tearing v Xubu a kdosi to tam takto řešil. Každopádně třeba v Mint XFCE mi při svobodných driverech pro Intel HD přepnutí na druhý defaultně implementovaný kompozitor pomohlo. Jen se zátěž přenesla více na CPU ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

pepsi

Re: Mierne trhanie/sekanie videa (mp4, mkv, ...) v prehrávači (Vlc, Smplayer, ...) a Youtube

#12 Příspěvek od pepsi » 18 kvě 2017, 19:59

Vďaka za ten ovládač.
Ešte niečo poskúšam s tou grafikou, potom nainštalujem Mate, a uvidím.

redhawk
Guru Mintu

#13 Příspěvek od redhawk » 18 kvě 2017, 20:12

osobne sa prihovaram za mate + ovladac .-)
Smrt nikdy nelže

pepsi

#14 Příspěvek od pepsi » 19 kvě 2017, 02:38

Takže, výmena týchto ovládačov uvedených dole v linkoch, nezabrala (nasledovala čierna obrazovka), musel som ich v recovery móde cez príkazový riadok odinštalovať, a vrátiť sa k pôvodnému slobodnému ovládaču (xserver-xorg-video-ati, ver. 1:7.3.0-1 ubuntu3.1.
(Aspoň som sa zase niečo nové naučil.)

https://goodgoodflavour.com/system/461- ... -mint.html

http://support.amd.com/en-us/download/d ... =Linux+x86

ani z webu AMD/ATI:

http://support.amd.com/en-us/download/

Ešte skúsim nainštalovať Linux Mint s prostredím Mate, snáď tam videá nebudú trhať.

Aktualizácia:

Ani v Linux Mint 17.3 Mate nefungovala zmena slobodného ovládača za proprietárny, a nasledovala čierna obrazovka, našťastie v Mate prehrávané video v prehrávači a na YouTube netrhá/neseká, a po zapnutí Compizu nevidím ani "tearing" (horizontálne rozrezávanie obrazu videa).

Ventero1
Poradce Mintu

#15 Příspěvek od Ventero1 » 19 kvě 2017, 10:27

Trochu offtopic:
Je zajímavé, že i Cinnamon, coby vyspělejší prostředí, trpí stejným neduhem jako lehčí prostředí, u kterých se to jakštakš dá chápat - i když XP také byly lehké prostředí a obraz tam byl vždy dobrý. Je to nějaký generační neduh linuxových grafických nadstaveb, že nejspíš s těmi ovladači dobře nespolupracují. Možná je problém v integritě prostředí do systému. Jako další možnost mě napadá, že je potíž s řízením sběrnice - to mě napadlo v souvislosti s tím, že např. všechny wifi karty, které jsem zkoušel, mají na Ubu based distrech nižší zisk. Toto jsou vlastně 2 ze 3 největších neduhů. 3. je řízení spotřeby - to se řeší hlavně u NTB. Jen mě udivuje, že toto tak rozsáhlá komunita za 15 let nevyřešila ... Ale znám jen distra na bázi Ubuntu, takže to není úplně objektivní ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

redhawk
Guru Mintu

#16 Příspěvek od redhawk » 19 kvě 2017, 15:02

Tracer píše:
19 kvě 2017, 10:27
Trochu offtopic:
Je zajímavé, že i Cinnamon, coby vyspělejší prostředí, trpí stejným neduhem jako lehčí prostředí, u kterých se to jakštakš dá chápat - i když XP také byly lehké prostředí a obraz tam byl vždy dobrý. Je to nějaký generační neduh linuxových grafických nadstaveb, že nejspíš s těmi ovladači dobře nespolupracují. Možná je problém v integritě prostředí do systému. Jako další možnost mě napadá, že je potíž s řízením sběrnice - to mě napadlo v souvislosti s tím, že např. všechny wifi karty, které jsem zkoušel, mají na Ubu based distrech nižší zisk. Toto jsou vlastně 2 ze 3 největších neduhů. 3. je řízení spotřeby - to se řeší hlavně u NTB. Jen mě udivuje, že toto tak rozsáhlá komunita za 15 let nevyřešila ... Ale znám jen distra na bázi Ubuntu, takže to není úplně objektivní ...
Cinnamon nie je vyspelejsie
pokial by sme brali navyspelejsie a najodladenejsie, tak to je XFCE.
Smrt nikdy nelže

Ventero1
Poradce Mintu

#17 Příspěvek od Ventero1 » 19 kvě 2017, 16:23

Osobne mam XFCE nejradeji a nejlepe se mi s nim pracuje, ale zrovna v nem je tearing nejhroznejsi a bez sepnuti compizu se neda na videa vubec koukat - to jde ale jen u dost silnych stroju. Takze na te odladenosti spis jeste zamakat ...

Ale myslel jsem si, ze Cinnamon je nejmodernejsi

pepsi

#18 Příspěvek od pepsi » 20 kvě 2017, 14:35

Pre istotu som znova skúsil regulárne na hdd nainštalovať Mint 18.1 Cinnamon, a video mi tam kupodivu netrhá, ani nevidím tearing.
No, škoda toho 17.3 Cinnamonu.

Aktualizácia 1: Nainštaloval som znova Linux Mint 17.3 Cinnamon na čisto + previedol update (do 3. úrovne, vrátane nej), a paradoxne video vôbec netrhá/neseká, ani nerobí tearing (nerozrezáva ho)!!!
Keď budem inštalovať programy, alebo robiť ďalšie updaty, tak si budem všímať, či video nezačne znova trhať/sekať, a ktorý program, prípadne update to bude spôsobovať, a dám vám vedieť.
Zatiaľ vďaka za ochotu.

Aktualizácia 2:
Príčina problému s prehrávaním videa v Linux Mint 17.3 Cinnamon
----------------------------------------------------------------------------------
"CPU Temperature Indicator" - Pozor, tento applet spôsobuje trhanie/sekanie a tearing videa prehrávaného v prehrávači, a tiež trhanie/sekanie videa prehrávaného v YouTube!!! Namiesto neho treba používať napr. program "Psensor" (inštalácia cez Správcu softvéru).

Odpovědět