Aver TV home free Duet

Prohlížení, úprava a tvorba multimediálních souborů (hudba, video, obrázky, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavel56jh
Příspěvky: 110
Registrován: 01 lis 2016, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Aver TV home free Duet

#1 Příspěvek od pavel56jh »

Blížím se ke konci s přechodem na Linux :D Zbývá mi uchodit TV tuner z subj Je to krabka, která streamuje DVB-T do sítě. Ovladače jsou ale klasicky jen pro Win a iOS. Našel jsem kdysi http://linux-drivers.net/index.php?p=tv ... T,%202%20)toto ale v současnosti dotaz na věk u mne nebudí důvěru. Neřešil někdo něco podobného? Údajně by to mělo jít odchytávat pomocí VLC, ale pokud umím číst, tak musím mít minimálně instalovanou kartu, což tady jaxi nejde. Nějaký nápad?
HP EliteBook 8570p i5,16GB RAM, 256 SSD, Mint Cinnamon 18.3

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Aver TV home free Duet

#2 Příspěvek od juhele2014 »

Krz noťas strýmovat dvbt srágory do sítě. PROČ? Co se tady v ČR vysílá v top kvalitě, že to musí "ven" ?

Uživatelský avatar
pavel56jh
Příspěvky: 110
Registrován: 01 lis 2016, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Aver TV home free Duet

#3 Příspěvek od pavel56jh »

Krz noťas strýmovat dvbt srágory do sítě. PROČ? Co se tady v ČR vysílá v top kvalitě, že to musí "ven" ?
Nebudu nic strýmovat, natožpak noťasem. Už cca 8 let mi to streamuje ta krabka od averu, nikoliv ven ale dovnitř. Když se chci podívat na naší TV, tak použiju libovolnej počítač doma, normálně mám jen SAT s německými zahnilými imperialistickými programy.
HP EliteBook 8570p i5,16GB RAM, 256 SSD, Mint Cinnamon 18.3

Uživatelský avatar
pavel56jh
Příspěvky: 110
Registrován: 01 lis 2016, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Aver TV home free Duet

#4 Příspěvek od pavel56jh »

Kód: Vybrat vše

sudo apt-get install dvb-tools dtv-scan-tables dvbstreamer vlc
Knihovny jsem doplnil, FW je poslední (1.2.5) žel z roku 2011, nic novějšího nebylo.
Jedná se o Aver TV home Free Duet
IP je přes DHCP, ale znám jí a není problém udělat pevnou, popř přidělit něco k jeho MAC na routeru můžu cokoliv.
Wine nemám, nezkoušel jsem. Pokud zkusím IP, dostanu odpověď Přehrávačem VLC nelze otevřít MRL
HP EliteBook 8570p i5,16GB RAM, 256 SSD, Mint Cinnamon 18.3

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Aver TV home free Duet

#5 Příspěvek od menom »

.

Inak redhawk ti polozil otazku:
redhawk píše:aky je to presne typ TV tunneru (F200 su 4 verzie pre EU) a verzia Firmware.
Bez upresnenia typu sa neda nic v tejto veci podniknut.

Ak to nechces vytukavat , tak by bolo vhodne odfotit spodnu / zadnu stranu zariadenia proste daco podla coho sa da urcit presne co
je zac.

.
.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Aver TV home free Duet

#6 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: pavel56jh
Na tu tvou krabku jsem nyní četl recenzi, pár let starou, ale vcelku to dopadlo dobře. No, dvbt pojede ještě asi 3 roky, pak se má přejít na t2, ale bůh ví jak to bude ... Ale - zkus se podívat po programu xbmc kodi, to je dobrej soft, lecos to zvládne ...
http://linux.softpedia.com/get/Multimed ... 1393.shtml

Uživatelský avatar
pavel56jh
Příspěvky: 110
Registrován: 01 lis 2016, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Aver TV home free Duet

#7 Příspěvek od pavel56jh »

Kodi jsem zkoušel včera celej den, díky mé chatrné angličtině jsem ho nepřemohl a němci mlčí. Nemohu najít správnej modul, kterej by uměl proskenovat to, co sype do sítě averácká krabka, jinak jako SW znám, moc dobrý, čeká mne to zprovoznit nejspíš na malině do minibytu mé dcery, kde TV není a vše budu řešit právně streamováním. Raději ale v tomto případě počkám na T2 :D
HP EliteBook 8570p i5,16GB RAM, 256 SSD, Mint Cinnamon 18.3

Zamčeno