Přehrávání Full HD

Prohlížení, úprava a tvorba multimediálních souborů (hudba, video, obrázky, ...)
Zpráva
Autor
juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Přehrávání Full HD

#11 Příspěvek od juhele2014 »

Obecně - AMD vs Nvidia - jsem pořešil už před mnoha léty, bo moje první grafika byla Nvidia MX2, a celkem to fungovalo, tak jsem značku neměnil. Ale - kolega měl v éře win 98 s atinou dost trable, a nedávno byla k řešení kolize atiny a fotošopu, na forech se o tom psalo, byl to vyloženě HW problém. Takže doporučovali grafikům přejít na karty NVidia. Co se týká linuxu - Nvidii už neprovozuji, nyní mám výkon dostatečný, viz viewtopic.php?f=18&t=3198 Co se týká kernelu, změna (nahoru nebo dolu) je jednoduchá přes ukku, jestliže ti v systému něco hapruje, změna jádra (někdy) znamená i zrychlení systému (v 4.x.x) Přetaktování jsem měl nastaveno ve win 7, v biosu jsem v násobiči zadal tuším 7.5 a 400 (když to vynásobíš, dá to 3000), ale tady na linuxu jsem nechal defaultní nastavení, tady sem to neřešil ... Pokud se ti nepovede rozchodit butování z USB flešky, není nic ztraceno, je víc způsobů, jak si vyzkoušet distro. Např. tento https://www.linux-mint-czech.cz/2015/06 ... eho-disku/ je jednoduchý, a i když se operuje s instalací, lze systém pochopitelně vyzkoušet jen nanečisto ... :!:

klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Re: Přehrávání Full HD

#12 Příspěvek od klocek »

Velmi ti děkuji za tipa. Grml už jsem nainstaloval. Tak budu zkoušet. Dneska mám na to čas.... Zkusím jednak to přetaktování. Nicméně hlavně budu zálohovat a zálohovat... A ráno nahodím tu 64bit verzi 18.2. A pokud to bude blbnout, tak zkusím ještě změnu těch jader verzí. A jak to nepomůže, tak pak bych zkusil 17.3.

Jinač, pěknou mašinu si postavil. Krom té graf.karty, kterou jste mi tady doporučovali, bych chtěl ještě vylepšit paměti. Teď tam jsou 3GB a 667MHz. Chtělo by to aspon 800MHz. Ale kdyby někdo nabízel třeba 1066MHz a aspoň 2x2GB, tak by se docela slušně dalo střihat FullHD video. No, budu to vyhlížet na bazošu/avizu :)))

klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Re: Přehrávání Full HD

#13 Příspěvek od klocek »

Tak jsem jsem úspěšně odzkoušel živák přes HDD. Funguje. Paráda.

U přetaktování jsem se zadrhl. Jak si prosím tě zadal do BIOSu 7.5? Mě tam jde buď 7, nebo 8. Prostě celá čísla. Dal jsem tedy 8 a takt 375. Napětí na CPU jsem dal 1.825(1.800 tam není)V.

Je tam možnost přitaktovat i paměti. Což takhle z 667Mhz na 800Mhz?
A co graf.kartu. Je i toto bezpečné?

Jinač, po tom přetaktování CPU se mi zdá, že to FullHD video s 50p snímky za sekundu se méně trhá. O něco, ale je to lepší. Myslíš, že je bezpečné dát 8x400=3200? A jak změnit to napětí?
děkuji

Ta lepší graf.karta bude asi nutnost, pokud není bezpečné přetaktovat v BIOSu i tu.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Přehrávání Full HD

#14 Příspěvek od Ventero1 »

Opravdu si nemyslím, že tohle je dobrá cesta.

Tím přetaktováním CPU v této rovině toho, až tolik nezískáš, neboť jeho těžiště výpočtové síly je jinde, než u GPU a riskuješ jen nestabilitu a mnohem rychlejší amortizaci již tak starého a u tebe zkoušeného procesoru.

Paměti, myslím, přetaktovat nejdou - je to dáno možností samotného modulu - a co se týče 1066MHz modulů, tak ty jsou u DDR2 ne úplně běžné (tedy cena bude vyšší) a také není jisté (to chce zjistit ze specifikace), že je deska vůbec rozběhá nebo je bude provozovat na 800MHz - V procesoru v tomto směru problém není - ten 1066Mhz u RAM využít umí ...

GK, kterou tam momentálně máš také nepřetaktuješ - to by jsi musel mít právě proprietální ovladače s takovou možností a ty budou tak nejlíp naposledy pro Ubuntu 12.04 (neznám adekvát v Mintu) - a to si myslím, že pro x1600 v CCC tato možnost ani nebyla ...

Jestli si chceš polepšit, tak je výměna GK nezbytná a tady bych ti opravdu doporučil spíše novější než žravou 9600 GT. Třeba GeForce 710 má téměř stejný výkon a pořídíš novou kolem 1100,- Kč s třetinovou spotřebou, daleko nižším topením a více uzpůsobenou právě pro multimédia. Ale, jestli to nechceš na hry ve Wine či nějaké složité výpočty, tak ti bohatě bude stačit i GeForce 210 snad i kolem 800,- Kč - tu bys mohl sehnat i bazarovou za polovic ...

To co tu píše Juhele je spíše takové dočasné oživení a rozveselení, než skutečné řešení toho, co třeba jest ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Re: Přehrávání Full HD

#15 Příspěvek od klocek »

Dobrá škola, děkuji za info. Beru si to k srdci.
Jdu teď přejít na tu 64bit verzi. Zkusím 18.2 a když nepojede, tak 17.3. No a tu grafiku a 800MHz paměti budu řešit postupně.

děkuji

klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Re: Přehrávání Full HD

#16 Příspěvek od klocek »

heh. Tak GRML-rescueboot sice OS načte, a funguje pak velmi dobře. Nicméně instalace systému tak jednoduchá zřejmě není. Pokud vložím ISO soubor do složky boot/GRML, což je v podstatě sda1, tak přece na tento oddíl nemohu nainstalovat OS, když se z něho načítají data z ISO souboru,ne? Při instalaci se jasně píše, že z oddílu budou všechna data smazána.

Už je to hodinu na hlášce, že se vyhledává systémový čas podle serveru.

klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Re: Přehrávání Full HD

#17 Příspěvek od klocek »

Dalších skoro 2.5h a nic se nestalo. Jak to zamrzlo, tak to bylo. Naštěstí starý 32bit OS je stále funkční. Zkusím instalaci přes HDD, ale z NB. Přes SATA-USB redukci.

klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Re: Přehrávání Full HD

#18 Příspěvek od klocek »

zkusil jsem instalaci z jiného HDD, kde mám mint 18.1. Najede to bez problému do živáku. Ale po zadáni instalace mě to nakonec vyzve k odpojení oddílu, kde je iso soubor...
Obrázek

takže ta instalace se nepovedla ani tak. Musím to vypálit,no.

klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Re: Přehrávání Full HD

#19 Příspěvek od klocek »

Po několika dnech s 17.3. Musel jsem ho vypálit na to DVD. Instalace proběhla bez potíží. Kdyby to někoho začínajícího zajímalo... 64bit opravdu nemá vliv na trhání obrazu ve videu(původní smysl vlákna).
Bootování OS proběhne rychle. Systém je možná rychlejší(subjektivně), ale je to možná dáno novou instalací. Některé programy jsou ovšem méně stabilní. Prostě se seknou(firefox,kalkulačka, skype,pidgin,thunderbird,rhythmbox). V průměru tak jedno až dvě kousnutí za den... Možná by to pořešilo jiné jádro. Moc se mi s tym experimentovat nechce, takže je to asi ok :)))

děkuji za všechny postřehy k daným věcem, co jsme tady ve vlákně probrali

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Přehrávání Full HD

#20 Příspěvek od menom »

.
klocek píše:Některé programy jsou ovšem méně stabilní. Prostě se seknou(firefox,kalkulačka, skype,pidgin,thunderbird,rhythmbox). V průměru tak jedno až dvě kousnutí za den
K neuvereni
Toto som nezazil asi nikdy, ze tolko programov zamrzne 2 krat za den.

Podobnu nestabilitu som kedysi mal na fedore ale uz neviem cislo verzie, ale tam bol problem z SE Linuxom

Tymto chcem povedat, ze to neni normalne, aby si musel prevadzkovat tak zle funkcni system.

.
.

Zamčeno