Přehrávání Full HD

Prohlížení, úprava a tvorba multimediálních souborů (hudba, video, obrázky, ...)
Zpráva
Autor
klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Přehrávání Full HD

#1 Příspěvek od klocek »

Zdravím ve spolek.

Jedu na Mint18.2 32bit. Paměti mám 3GB. Desku mám GA-P35-DS3L. Intel® Core™2 Duo CPU E6750 @ 2.66GHz × 2 . Grafiku X1600 PRO 256MB 64bit. Monitor 1440x900

Chci přejít na 64bit verzi 18.2. Slibuji si od toho zlepšení výkonu a snad odstranění některých potíží. A potřebuji se zeptat, zda-li tím přechodem na 64bit verzi mám šanci docílit požadovaného? Jde mi především o tyto záležitosti:

Když přehrávám FullHD video(1960x1080x50p - 50Mb/s Video ze Sony kamery-XAVC), tak se co pár vteřin při pohybu kamery/obrazu přes obrazovku v horizont.směru obraz jakoby rozhodí. Dělá to třeba jen uprostřed. Něco, jako když se na videorekorderu převijelo přes obraz rychle vpřed/vzad a obraz byl takový rozhozený. Zkusil jsem VLC, SMplayer, mpv přehrávač, kafeine aj., u všech to dělá více či méně. Vyřeší to přechod na 64bit verzi OS?
Zkusil jsem změnit rozlišení monitoru na menší(1280x1056 třeba) a dělá to stejně.
Ovladač ke Grafice je jaký je.

2.jsem postižen některými problémy uvedenými zde: https://www.linux-mint-czech.cz/2017/07 ... jsie-bugy/
Jde o velmi pomalý start systému(podle stránky by se to mohlo dát zlepšit zakázáním některých procesů při startu), nemožnost používat režim spánku(hyber.). Když zmačknu měsíček na klávesnici, nebo dám přes Menu režim hyber., tak se PC jakoby uspí a vypne a tak za 3vteřiny se znovu rozjede.
A další problém- nemožnost vypnout PC tlačítkem na bedně. To se sice vypne, ale ihned začne znovu butovat. Nutno vypnout přes Menu.
S těmi 3mi se dá žít, ale je to pro mne omezení(využívám to).

Ptám se proto, že si musím vypálit OS na DVD. Bios mi nepodporuje butování z flešky. OS na PC musím nahodit přes netbuk. Ale ten zase podporuje jen 32bit verze OS. Dělám to tak, že přes redukci SATA-USB propojím HDD s netbukem(do USB). Nabutuju z flešky a netbuk. A dám instalovat systém na ten HDD z PC(připojený přes SATA-USB redukci).

Prázdná DVD už nemám. Musel jsem koupit potupně v Kauflandu za 10kč jedno. Takže mám jen jeden pokus. Nechtělo se mi kupovat do forotu prázdná DVD, když to nemusím využít. To ty peníze dám raději synkovi do pokladničky... Proto se ptám, než začnu pálit. Mě jde hlavně o plynulost přehrávání toho videa. 4K video- to ani nepočítám, že by na tom PC šlo. A to to má jen 25p snímků za sekundu. Video se seká jak DVD film na pc z roku 1999....

klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Re: Přehrávání Full HD

#2 Příspěvek od klocek »

jo a ještě 2 neduhy ta 32bit.verze má. Skype pod ní nefachčí. A facebook v pidginu taky ne. O 2 důvody víc, abych přešel. Ale bude to mít nějaký vliv ten přechod? Nebudu se s tym drbat zbytečně?

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Přehrávání Full HD

#3 Příspěvek od vxmery »

32bit.verze má. Skype pod ní nefachčí
32b skype M$ zarezal. Ak pôjdeš do 64 bit, tak MATE alebo Xfce, sú menej náročné na RAM. Nezabudni zálohu dát.
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Přehrávání Full HD

#4 Příspěvek od Ventero1 »

Obavam se, ze na to prehravani temer absolutne jiste ne.

Jednak nemas zrovna uplne kdovijakou grafickou kartu, ktera to nejspis ani na svobodne drivery nemuze moc dobre utahnout, tak ti to jede dost do CPU a proprietaly urcite uz na ni k temto verzim nejsou - osobne bych se ji zbavil a vymenil za nejakou lehkou nvidia jako treba 210gt, kde budes mit lepsi drivery a druhak to co popisujes je otazka konfigurace nikoliv bugu. Zde to Lombardo popsala dopodrobna:
viewtopic.php?f=17&t=3295

A vubec - opravdu zvol spise 17.3 xfce popr. mate ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

kamowski

Re: Přehrávání Full HD

#5 Příspěvek od kamowski »

klocek píše: 24 lis 2017, 09:13 ... Bios mi nepodporuje butování z flešky. ...
a nevidí tvoj bios tú flash-ku ako ďalší hdd ?
tvoja mašinka nie je zas tak stará
to je dosť častá vec, že v boot menu nevidím flash disk strčený do usb, nechám ho tam, reštartujem, vojdem do biosu a tu ho vidím ako druhý disk, nastavím ho ako prvý, opäť reštart a z boot menu zvolím hdd, teda ak som to nedal na automatiku

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Přehrávání Full HD

#6 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: klocek
Na bordu GA-P35 jsem dlouhá léta provozoval herní comp na win7 a později i testy linuxových dister. Jasně, že podporuje butování z flešky, je potřeba to nastavit v biosu, nebo při butování zmačknout (F12,F9?) a zvolit zdroj (HD,DVD,flešku..). V biosu se dá lehce přetaktovat, doporučuju nastavit manuální řízení napětí na procáku (snížit na 1,18V) a zvednout kmitočet na 3.0GHz, jde to naprosto bez rizika. Deska to lehce zvládne, procák se minimálně hřeje. Dále bych zapomenul na LM 18.x a přešel na LM 17.3 xfce nebo MATE 64bit, nebudeš muset řešit v budoucnu, nebo hned, problémy osumnáctkový řady, komu jede 17ka, vejš nemusí přecházet. V neposlední řadě bych abgrejdoval grafiku, už z toho důvodu, že to je Atina, a přešel bych na NVidii. S úspěchem jsem na multimedia používal NVidii 9600, viz např. https://pc.bazos.cz/?hledat=GeForce+960 ... a=&iddel=1 Pokud to furt nebude ono, zkus jiný jádro, s prog. ukku http://sourcedigit.com/21192-ukuu-ubunt ... el-ubuntu/ je to hračka.

klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Re: Přehrávání Full HD

#7 Příspěvek od klocek »

Kamowski: je mi to taky divné. Normálně, když dám flašku do USB a po restartu dám výběr zařízení, které má butovat, tak v Boot menu i BIOSe tam ta fleška vidět je. Ale když na ni nanesu OS, tak najednou tam nikde už po restartu není. Ani mezi HDD, ani jinými zařízeními. Zkoušel jsem různá distra a flešky.

Při butování, když v určité chvíli dám "pauzu", tak je tam napsáno něco v tom smyslu, že je možné instalovat přes CD/DVD(nebo tak nějak). Zkusím to vyfotit a přidám to tu.

klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Re: Přehrávání Full HD

#8 Příspěvek od klocek »

tak jsem to vyfotil

Obrázek

Obrázek

Obrázek

klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Re: Přehrávání Full HD

#9 Příspěvek od klocek »

juhele2014: a v čem je problém, že je ta grafika Atina? Chápal bych, že je slabší než NVidii 9600. Ale proč obecně značka? Děkuji za vysvětlení.

Jinač ty rady si vemu k srdci. Zkusím 17.3. Zkusím přetaktovat procesor. Tu GK asi taky vyměním, až tu někdo v okolí bude na avizu prodávat(nebo na bazošu). No a měnit ta jádra při nejhorším....

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Přehrávání Full HD

#10 Příspěvek od Ventero1 »

Uz jsem to psal - kvuli ovladacum a kakani amd na linux ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno