Linux mint Olivia/nefunkcni zvuk pres nvidia HDMI [Vyřešeno]

Prohlížení, úprava a tvorba multimediálních souborů (hudba, video, obrázky, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
beer
Příspěvky: 6
Registrován: 01 lis 2012, 14:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Linux mint Olivia/nefunkcni zvuk pres nvidia HDMI [Vyřešeno]

#1 Příspěvek od beer »

Poradi nekdo, jak zprovoznit HDMI vystup na mintu olivia, zvukovka nvidia gt 430, nesvobodne ovladace?
Naposledy upravil(a) beer dne 01 srp 2013, 00:51, celkem upraveno 1 x.
Beer
Obrázek

admin

Re: Linux mint Olivia / nefunkcni zvuk pres nvidia hdmi

#2 Příspěvek od admin »

Jaké pracovní prostředí používáš? Nemáme věšteckou kouli... V proprietárních ovladačích ti to něco nabízí??

beer
Příspěvky: 6
Registrován: 01 lis 2012, 14:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Linux mint Olivia / nefunkcni zvuk pres nvidia hdmi

#3 Příspěvek od beer »

Skorice. Ne, zvuk se nenastavuje v nvidia ovladacich. V ubuntu jsem vzdy nastavoval v nastaveni zvuku nebo pres pavucontrol, tady se mi jevi, ze to jede pres alsu a v nastaveni zvuku tam vubec tam hdmi neni... Ve windows 7 i v ubuntu je zvuk pres HDMI funkci.
Beer
Obrázek

admin

Re: Linux mint Olivia / nefunkcni zvuk pres nvidia hdmi

#4 Příspěvek od admin »

Já nemluvím o ovladačích Nvidia pro grafiku, v Cinnamonu ti to nabídne proprietární ovladače i pro jiný HW, než jen GK, pokud tedy existují... proto jsem se ptal.

beer
Příspěvky: 6
Registrován: 01 lis 2012, 14:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Linux mint Olivia /nefunkcni zvuk pres nvidia hdmi

#5 Příspěvek od beer »

Ne, HDMI je na grafické kartě, HDMI audio řeší ovladač grafické karty, ale nedá se nastavovat přes nvidia-settings.
Každopádně vyřešeno, když jsem přišel z práce domů a zapnul PC, tak jsem si všiml, že je již možnost aktivovat jako výstupní zařízení GF 108 High Definition Audio Controller Digital Stereo (HDMI), což je to, co sem potřeboval. Po přepnutí to funguje jak má. Nevím proč to tam předtím nebylo. Značím [Vyřešeno].
Beer
Obrázek

Zamčeno