Trhané video na PC

Prohlížení, úprava a tvorba multimediálních souborů (hudba, video, obrázky, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
OpenIDUser1
Příspěvky: 3
Registrován: 08 srp 2013, 08:12
Kontaktovat uživatele:

Trhané video na PC

#1 Příspěvek od OpenIDUser1 »

Takže po dlouhém třápení s Ubuntu jsem si nainstaloval Mint, přesněji verzi 15 cinnamon. Problém ovšem je že i při čisté instalaci se trhá obraz u jakéhokoli videa (youtube, VLC, TV přez kaffine). Nedá se na to moc dobře koukat. Již jsem odpozoroval, že tento problém nastává jen u desktopů cinnamon a gnome 3, např. v LXDE to nedělá. Nicméně rád bych používal cinnamon. Asi to nebude úplně problém mintu, protože na tento problém jsem už narazil v ubuntu u gnome3.

Moje PC:
Intel Core i3 3,3GHZ
4GB RAM DDR3
ATI Radeon HD 5570 512MB DDR5

Neví někdo co s tím?

admin

Re: Trhané video na PC

#2 Příspěvek od admin »

Co zkusit proprietární ovladač GK nebo už ho používáš?

OpenIDUser1
Příspěvky: 3
Registrován: 08 srp 2013, 08:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Trhané video na PC

#3 Příspěvek od OpenIDUser1 »

satapouch píše:Co zkusit proprietární ovladač GK nebo už ho používáš?
Bez něho ani cinnamon nenaběhne použitelně :). Ano už sem vystřídal 2 verze ovladače ale bez výsledku.

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Trhané video na PC

#4 Příspěvek od ulo »

Jaké máš kodeky? Máš nainstalován třeba libavcodec-extra-53 nebo libavcodec53?
Nevím přesně, jestli to je kodeky, ale pokud jsi zkoušel několik verzí ovladačů grafiky, tak mi to přijde jako další možnost, co prozkoumat. Jinak na ten kodek libavcodec-extra-53 jsem přišel u sebe (mám ho nainstalován), kde mi vše funguje plynule a na o něco horším CPU a grafice se stejně velkou pamětí, ale výkonově horší (viz. můj podpis) a pod KDE prostředí.
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

Zamčeno