Sekání videa

Prohlížení, úprava a tvorba multimediálních souborů (hudba, video, obrázky, ...)
Zpráva
Autor
weny
Příspěvky: 7
Registrován: 10 črc 2014, 19:47

Sekání videa

#1 Příspěvek od weny »

Přeji hezký den.Jsem nováček v linuxu náhodou jsem si vybral tuto distribuci ze zvědavosti, měl jsem xp a chci se věnovat mintu.Nic méně. Pár věcí se mi podařilo rozchodit ale s tímto si nevím rady,projel jsem i jiná fora.Sekají se mi všechna videa ve všech playerech i na netu.Trošku v tom lítám.Mám Acer extensa 5210 Intel celeron M 520 1.6GHz 2G ram 80HDD Intel Corporation Mobile 945 GM/ GMS.943/940 GML Express Integrated Graphic Controller.Linux Mint 17 Cinnamon 32 bit Qiana verze 2.2.13 jádro 3.13.0-24- generic. Prosím o radu.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Sekání videa

#2 Příspěvek od juhele2014 »

To vypadá na slabý stroj, ale dá se tomu trochu pomoct. Asi bych se podíval po teplotách, jestli se příliš nehřeje GPU a CPU, když jo, tak přepastovat kvalitní pastou, zajistit co nejlepší chlazení. Video na webu - fleš je náročný, video z hardisku - to by mělo fungovat, je jasný, že nepouštíš HD videa, ale tipuju DVD videa. Pro ilustraci, jak si poradí HP notebook s procákem i5, se strýmovaným audiem ve firefoxu z adresy http://websdr.ewi.utwente.nl:8901/ , tak zde je Obrázek printscreen z prog. Sledování systému Je vidět, že i docela silný stroj se při jednoduchým poslechu audia dostane ve špičkách přes 20%, takže hlášky typu že na internet stačí obyčejnej školní notebuk i se slabším procákem, tomu já nevěřím. Dále je možnost vyzkoušet jiné distro z flešky nebo CD, něco méně náročného, než je LM.

admin

Re: Sekání videa

#3 Příspěvek od admin »

Já bych se pokusil použít propietární ovladač pro danou kartu. Zkus najet do Nastavení systému - Ovladače zařízení, jestli Ti systém nabídne nějaký nesvobodný ovladač GK a dej sem vědět.
Jinak LM je stejně náročný jako jiná distra, záleží jen na použitém pracovním prostředí. Na rozdíl od předřečníka si myslím, že stroj není až tak slabý a Cinnamon utáhne, problém bude v ovladači GK.

weny
Příspěvky: 7
Registrován: 10 črc 2014, 19:47

Re: Sekání videa

#4 Příspěvek od weny »

Nemohu přijít na to jak se dělá screenshot tak zatim foto.
Přílohy
IMG_20140711_140601.jpg

admin

Re: Sekání videa

#5 Příspěvek od admin »

Takže zkus zatrhnout "linux-firmware-nonfree" a klikni na Uplatnit změny. Bude to asi chvíli trvat ale až to dokončí, restartuj.
Jinak wifina Ti pracuje normálně? Máš tam na ní také nabídnutý ovladač.
Screen uděláš zmáčknutím klávesy PrtScn na klávesnici, výsledek se Ti uloží do adresáře Obrázky v Tvém domovském.
Nebo lze nainstalovat a používat aplikaci Shutter (http://www.linux-mint-czech.cz/shutter- ... nux-mintu/), která je mnohem sofistikovanější.

weny
Příspěvky: 7
Registrován: 10 črc 2014, 19:47

Re: Sekání videa

#6 Příspěvek od weny »

Tak jsem zatrh "linux-firmware-nonfree" a uplatnil změny restartoval a už jsem se radoval pak jsem připojil velkou tv a to sekání je stejné.Na tom notebooku to neni tolik vidět.Já na ty filmy koukám jenom na té televizi.Ještě jsem zkusil you tube a to je mnohem horší.

admin

Re: Sekání videa

#7 Příspěvek od admin »

Tak zkus na stránkách Intelu najít linuxový ovladač, vhodný pro Tvou GK.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Sekání videa

#8 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Asi se shodneme, že správné ovladače pro grafiku budou klíčové, bo tato grafika je téměř 10 let stará, viz http://www.notebookcheck.net/Intel-Grap ... 177.0.html , a docela by mne zajímalo, o jaké video se weny pokouší. Jestli je to obyč. divx, nebo nějaký H264 soubor. Taky by mohl napsat, jakou kvalitou to běhá na joutube, jestli to není třeba pomalý připojení.

weny
Příspěvky: 7
Registrován: 10 črc 2014, 19:47

Re: Sekání videa

#9 Příspěvek od weny »

Momentálně zkouším různé formáty filmů většina to je divx ale zkusil jsem dvd do mechaniky a to šlo ok.Ještě zkusím ty ovladače a dám vědět.S tou grafikou máte určitě pravdu ntb mám 8let a maká bez problému asi je celý zastaralý.Na win xp to šlo normálně. you tube kvalita 360p a víš se seká to taky nedělalo.Nejnovější ovladače nainstalovány a stále stejné :(

jeremy2001
Příspěvky: 6
Registrován: 06 črc 2014, 18:03

Re: Sekání videa

#10 Příspěvek od jeremy2001 »

Vyskusaj starsiu distribuciu linux mint 13 maya, mne to na netbooku Acer Aspire One 751h pomohlo, videa aj youtube ide v pohode plynulo.

Zamčeno