Připojení v linuxu přes wifi na stolním pc

WiFi, drátové sítě atd.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Sypac
Příspěvky: 1
Registrován: 20 pro 2014, 22:34

Připojení v linuxu přes wifi na stolním pc

#1 Příspěvek od Sypac »

Dobrý den,

nainstaloval jsem si linux mint 15 Olivia a mám problém s připojením. Respektive přes kabel se připojit jde, ale to je špatně jelikož se pak nelze připojit na wifi přes notebooky a omezuji tak ostatní. Do PC jsem tedy přidal adapter s antenou a teď si nevím rady, jakým způsobem nainstalovat něco co povede k připojení na wifi. Respektive v nastavení v síti nemám ani možnost zvolit připojení přes wifi, ale pouze přes kabel.

Jakým způsobem mám postupovat, co musím udělat pro to, abych měl možnost se připojit na wifinu, aniž bych musel použít kabel.

Děkuji za odpověď.

janek-m
Příspěvky: 55
Registrován: 01 říj 2014, 13:43

Re: Připojení v linuxu přes wifi na stolním pc

#2 Příspěvek od janek-m »

Sypac píše:Dobrý den,
nainstaloval jsem si linux mint 15 Olivia a mám problém s připojením.
Linux Mint 15 je už od januára 2014 nepodporovaná verzia, čiže nie sú už poskytované žiadne aktualizácie a nedajú sa posťahovať ani ovládače, ak je to nutné. Odporúčam nainštalovať aktuálnu verziu LinuxMint 17 alebo 17.1 – je to LTS verzia s podporou do r. 2019.
Do PC jsem tedy přidal adapter s antenou a teď si nevím rady, jakým způsobem nainstalovat něco co povede k připojení na wifi.
Podobným spôsobom som spojazdňoval WIFI aj ja na našom stolnom PC, aby som nemusel ťahať káble od WIFI routra cez miestnosti (TP-Link USB Adapter).

Skúste najprv stiahnuť aktuálnu verziu LinuxMint, WIFI adaptér nechajte zapojený v PC a vyskúšajte Live systém bez inštalácie, či sa zobrazí WIFI sieť. Ak bude v Live systéme fungovať, tak pôjde aj po inštalácii systému. Ak nie, tak spravte výpis z terminálu (Ctrl + Alt +T):

Kód: Vybrat vše

iwconfig
výpis ukáže, či je viditeľná sieť
a

Kód: Vybrat vše

rfkill list 
výpis ukáže, či nie je nejaká časť HW blokovaná

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Připojení v linuxu přes wifi na stolním pc

#3 Příspěvek od juhele2014 »

Ještě se vracím k problému z prosince - jak zprovoznit wifinu, když po instalaci LM nativní karta nefunguje. Řešení je jednoduché - do USB strčit tuto wifinu - CONNECT IT CI-88 Po instalaci LM 17.1 se automaticky detekuje a vypíše seznam sítí a můžete se připojit. Obrázek

Zamčeno