Lan a Wlan

WiFi, drátové sítě atd.
Zamčeno
Zpráva
Autor
robertop
Příspěvky: 4
Registrován: 02 led 2013, 01:24

Lan a Wlan

#1 Příspěvek od robertop »

cawte mam taky problem, ze ked som pripojeny pomocou Wifi na internet a potom propojim lan kabel tak internet cez wifi prestane ist, az kym nedpojim zasa kabel. Da sa niekde nastavit aby isli obe pripojenia vzajomne bez toho aby sa neobmedzovali? aby mi islo aj wifi aj lan. Diky

Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 21
Registrován: 01 lis 2012, 15:05
Bydliště: Někde mezi Ostravou a Prahou
Kontaktovat uživatele:

Re: Lan a Wlan

#2 Příspěvek od martin »

Zdravím tě, bohužel jsem nějak nepochopil tvůj dotaz, z jakého důvodu bys potřeboval připojení přes lan, když používáš wifi? Tuším, že pro takový případ bys musel mít dvě síťové karty ;)

radovan
Příspěvky: 11
Registrován: 30 pro 2012, 14:22

Re: Lan a Wlan

#3 Příspěvek od radovan »

To nieje možné ani s dvoma kartami, takto sieť proste nefunguje, nemôžeš mať naraz aktívne 2 pripojenia k internetu. Fakt ma zaujíma čo tým chceš dosiahnuť.

robertop
Příspěvky: 4
Registrován: 02 led 2013, 01:24

Re: Lan a Wlan

#4 Příspěvek od robertop »

Napriklad som pripojeny na internet pomocou wifi a pripojim si nejake sietove zariadene cez kabel ktore chcem nakonfigurovat. Ale ked ho pripojim tak internet prestane ist cez wifi a ja som len cez kabel pripojeny k tomu zariadeniu, a ked nieco chem najst na internete tak to musim odpajat. Vo Windowse to funguje sucasne, ze som pripojeny na internet a mozem aj konfigurovat zariadenie po kabli sucasne.

radovan
Příspěvky: 11
Registrován: 30 pro 2012, 14:22

Re: Lan a Wlan

#5 Příspěvek od radovan »

Aha takto, ja že chceš mať 2 pripojenia k internetu naraz. Pritom to druhé má byť len zariadenie. Teraz to chápem. Napadlo ma teda otvoriť nastavenia siete a zakázať pripojenie pomocou kábla, vyzerá to tak, že ako náhle ho tam pripojíš, snaží sa to cezeň získať prístup na internet

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Lan a Wlan

#6 Příspěvek od ulo »

Já bych zkusil v drátových (wired) síťových profilech přidat nový profil pro to zařízení, které chceš konfigurovat se statickou IP bez DHCP a nevyplňoval bych u tohoto profilu DNS. Wifi profil bych nechal tak, jak je, když je funkční. Nemám to ale vyzkoušeno, je to jen nápad a rozšíření předchozí rady od Radovana :-)
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

radovan
Příspěvky: 11
Registrován: 30 pro 2012, 14:22

Re: Lan a Wlan

#7 Příspěvek od radovan »

Nechápem ulo čo je to za nápad, predsa sieťové pripojenia slúžia len umožnenie prístupu na internet, na bežnú komunikáciu medzi zariadeniami sa predsa nič také nerobí . Ja to vidím takto. Ale kedže neviem čo presne chce robiť, tak neviem ako presnejšie mu niečo poradiť.

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Lan a Wlan

#8 Příspěvek od ulo »

radovan píše:Nechápem ulo čo je to za nápad, predsa sieťové pripojenia slúžia len umožnenie prístupu na internet, na bežnú komunikáciu medzi zariadeniami sa predsa nič také nerobí . Ja to vidím takto. Ale kedže neviem čo presne chce robiť, tak neviem ako presnejšie mu niečo poradiť.
Nevím, jestli si rozumíme a jestli jsem to napsal dost přesně - já to myslel takto: protože profily v síťovém připojení neslouží jenom pro internet (ale drtivá většina lidí ho používá jen pro připojení k internetu), ale přece se můžu připojit k jinému zařízení přes síť (LAN). Třeba já používám na NB 2 profily - 1. profil výše popsaný 10. sítě v práci (čili statická IP a GW 10. rozsahu, bez DNS, páč není potřeba pro moje účely konfigurace) pro připojení pouze k jednomu druhu zařízení, které má taky nastavenu svou statickou IP 10. rozsahu kvůli konfiguraci a 2. profil pro internet přes dhcp (čili vše automaticky). Takže k tomu zařízení se kabelem připojím (přes switch) a v profilu sítě si zvolím ten 10. profil a jsem přes např. ssh tam. Takhle jsem původně myslel, že by to mohl zkusit.
Souhlasím s tebou, že když nevíme přesně, co chce dělat, tak mu těžko přesně poradit...
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

MiroslavKolombo
Příspěvky: 29
Registrován: 30 pro 2013, 14:47
Bydliště: Liberec, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Lan a Wlan

#9 Příspěvek od MiroslavKolombo »

Sice je to starý dotaz, ale vyřešený evidentně není.

Síťových karet lze mít několik, jen je potřeba, aby se dal routovat provoz mezi nimi, takže nemohou být ve stejném adresním rozsahu.

Pokud bude jedna karta například v rozsahu 10.0.0.0/24 a ta druhá 192.168.1.0/24, budou funkční obě a bude to komunikovat. Jen si musíš vybrat, kde bude defaultní routa, bez ní Ti nepojede provoz do dalších sítí a internetu.

Adresní rozsahy se dají nastavovat i komplikovaněji, než prostá maska 255.255.255.0
Miroslav Kolombo
Liberec, CZ

Zamčeno