Bluetooth a Linux Mint

WiFi, drátové sítě atd.
Zamčeno
Zpráva
Autor
dregn
Příspěvky: 6
Registrován: 09 dub 2015, 10:38

Bluetooth a Linux Mint

#1 Příspěvek od dregn »

Dobrý den,
prosím Vás o pomoc s Bluetooth u kamaráda. Mě vše funguje v pořádku ( používáme oba Blueman 1.23 a aktualizovaný OS ) a u kamaráda jsem instaloval Linux Mint Rebecca17.1 32bit , prostředí Mate ( oba máme instalováno to samé ) a máme problém s Bluetooth ( je pravda, že má starší notebook Toshiba ). Telefon ( Samsung ) se s notebookem spáruje, po této stránce je vše v pořádku, ale když dáme přenos souboru z telefonu do PC, tak vše začne probíhat, přenášený soubor se v cílové složce ukáže, ale po dokončení přenosu zmizí ( v PC ) a v telefonu se ukáže chybové hlášení, že přenos byl neúspěšný ( ale vše až po dokončení přenosu ). Cílová složka v PC má všechna oprávnění i pro zápis ( pokud by byl problém zde, myslím si, že by k přenosu vůbec nedošlo ). Koukal jsem snad do všech nastavení a máme s kamarádem vše nastaveno stejně ( tedy, alespoň se domnívám ).

Prosím vás, nesetkal jste se s tímto problémem někdo, nebo nevíte jak se tento problém dá řešit? Mě už opravdu nic nenapadá :-(

Předem mockrát za jakoukoliv radu.
Přeji hezký den všem Minťákům ( jinak je to skvělý OS, mám s ním pouze výborné zkušenosti )

Dregn

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: Bluetooth a Linux Mint

#2 Příspěvek od Allconius »

Ahoj, mě funguje jen přenos z pc do telefonu. Nejlíp mi BT fungoval na LM13 MATE, ale asi záleží na použitých zařízeních já mám:
[ michal: ~ ]$ lsusb
Bus 003 Device 006: ID 0a12:0001 Cambridge Silicon Radio, Ltd Bluetooth Dongle (HCI mode)

je to takovéto bluetooth do USB. Předpokládám, že máš jiné PC a telefon než kamarád? A přenos z pc do telefonu mu funguje?
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

dregn
Příspěvky: 6
Registrován: 09 dub 2015, 10:38

Re: Bluetooth a Linux Mint

#3 Příspěvek od dregn »

Allconius píše:Ahoj, mě funguje jen přenos z pc do telefonu. Nejlíp mi BT fungoval na LM13 MATE, ale asi záleží na použitých zařízeních já mám:
[ michal: ~ ]$ lsusb
Bus 003 Device 006: ID 0a12:0001 Cambridge Silicon Radio, Ltd Bluetooth Dongle (HCI mode)

je to takovéto bluetooth do USB. Předpokládám, že máš jiné PC a telefon než kamarád? A přenos z pc do telefonu mu funguje?
Ahoj, mám jiné PC i telefon. Myslel jsem, jestli se nejedná o nějaký obecný ( běžný ) problém, který by byl nějak řešitelný. Teď vidím, že to bude s největší pravděpodobnostní nějaký problém hardwaru. Přenos obráceným směrem jsem nezkoušel. Až budu u něj, tak to vyzkouším, hlavně ze zvědavosti a pak dám třeba vědět. Jinak díky za snahu a přeji hezký zbytek dne.

Eldron

Zamčeno