NFS na Synology vs. LibreOffice [vyřešeno]

WiFi, drátové sítě atd.
Zamčeno
Zpráva
Autor
pako
Příspěvky: 7
Registrován: 30 led 2015, 15:55

NFS na Synology vs. LibreOffice [vyřešeno]

#1 Příspěvek od pako »

Ahoj.
Mam Linux mint 17.2 Rafaela 64-bit, prostredi Mate a jako server uloziste Synology. Adresare ze Synology pripojuji protokolem NFS a vse chodi v pohode. Problem je ale s oteviranim dokumentu v libreoffice, pokud chci dokument otevrit primo ze site. Asi po minute mi libreoffice vypise hlasku, ze dokument je uzamcen pro upravy uzivatelem a mam moznosti: 1.otevrit jen pro cteni, 2.otevrit kopii a 3.zrusit. V pripade, ze dokument nejdriv zkopiruji na lokalni disk, otevre se okamzite bez omezeni. Take pokud provedu restart synology ale ne pocitace, tak to funguje az do okamziku noveho namountovani disku (sudo mount -a, pripadne restart pc).
Uz se s tim trapim nejmin pul roku. Zatim to resim tak, ze pokud chci s libreoffice pracovat, pripojim si adresar s dokumenty pres sambu a to funguje. Jeste upresneni - mam libreoffice 5.0 ale stejne se to chovalo i v predchoz 4-kove verzi.

Muze nekdo poradit, kde je zakopany pes a co s tim delat. Dik

pako
Příspěvky: 7
Registrován: 30 led 2015, 15:55

Re: NFS na Synology vs. Libreoffice.

#2 Příspěvek od pako »

Zdravim. Zadna odpoved ani rada, tak aspon napisu, co jsem za posledni dva mesice zjistil.
Asi pred tydnem se mi dostalo na stul nove uloziste Synology DS215j s novou verzi firmware DSM5. A ejhle, vsechno chodi perfektne, zadny problem s Libreoffice a disky pres NFS jsem neobjevil. Vysledek? Chyba je ve verzi firmware DSM 4.2-3255, ktera je pro moje uloziste DS109 bohuzel uz asi posledni.
Moje rada: Pokud to tedy nekdo pouziva se starsim firmware a funguje mu to, at v zadnem pripade nedela upgrade na tuto verzi.
Jak jsem to vyresil po tomto zjisteni: Na Synology jsem nainstaloval Cloud station, na pc v mintu DS cloud a vsechny data pro Libreoffice zkopiroval z uloziste do adresare na lokalnim disku. Jakakoliv zmena se okamzite pres cloud synchronizuje s puvodnimi daty na ulozisti. Chodi to perfektne. Navic jsem pres cloud vyresil velmi jednoduchy zpusob zalohovani posty a kalendare z Thunderbirdu, coz me taky dost trapilo.
Doufam, ze toto moje zjisteni a jeho reseni bude alespon nekomu k uzitku.

Zamčeno