Vzdálený přístup a soubory .RDP

WiFi, drátové sítě atd.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
golf33
Příspěvky: 31
Registrován: 04 lis 2012, 14:37
Bydliště: Horní Lhota u Ostravy

Vzdálený přístup a soubory .RDP

#1 Příspěvek od golf33 »

Měl bych dotaz, pokud mi někdo poradí, budu rád, protože sítě nejsou mé hobby :|
V současné době držím Windows 7 na noťasu z jediného důvodu. Jedná se o vzdálený přístup na server v práci. Protože náš správce sítě "Linux" asi ani neslyšel a vůbec se tím nechce zabývat, musím si to nějak vyřešit sám.

Takže : Z domova přistupuji do práce ke dvěma programům, a to tak, že na ploše Windows mám zástupce na spuštění OpenVPN, které mi vytvoří spojení s Win serverem v práci. Poté mám na ploše dva soubory .RDP, kterým si spustím daný program. Vše funguje, jak má.
Můj pokus v Mintu : Nainstaloval jsem si software Remmina, který umí importovat .RDP soubory. Soubory jsem importoval, potud OK. Ale přímým spuštěním se mi to nespojí. Zřejmě mi chybí ještě to spojení s OpenVPN, ale nevím, jak to zprovoznit. Ale zdá se, že ta Remmina se o to pokouší sama, nevím....
V podstatě mě zajímá, co potřebuji ke zprovoznění, jestli nějaké certifikáty, nebo co.... nevím. Ale asi vše potřebné bych měl mít v těch Widlích, jen nevím, jak na to.

Pokud tohle zprovozním, Windows pošlu z mého noťasu konečně do věčných lovišť. :lol:

EDIT: Jak tak zjišťuji, celý problém je v nastavení openvpn, což se mi jeví jako pro mne neřešitelný problém, i když mám ty soubory z toho Win. openvpn........ tak to jsem v háji..... jsem prostě lama

Díky
NTB Lenovo ThinkPad E540, i5-4200 / 8GB / SDD Intel 530 120GB / HDD WD 750GB / 1920x1080
OS --- Linux Mint 17.3 x64 / kernel 4.6.0 / Cinnamon 3.0.1 / DMS - ECM Alfresco Community / Citrix
OS --- OpenIndiana 2016-04

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Vzdálený přístup a soubory .RDP

#2 Příspěvek od ulo »

Takže jak na OpenVPN:
- v Mintu nainstalovat balíček openvpn (normálně přes Synaptic nebo apt-get)

- z Win verze OpenVPN vzít klíče (soubory nejaky_klic_serveru_prace.crt, nejaky_tvuj_klic_Win.crt a nejaky_tvuj_klic_Win.key - budou asi v Program Files\OpenVPN\key nebo tak nějak) a nakopírovat je do /etc/openvpn/key (toto je nutné provést jako root nebo se "sudo")

- zase jako root nebo "sudo" pak z Win z toho Program Files\OpenVPN zkopírovat do /etc/openvpn konfigurák, který má příponu.opvn (asi nejčastěji je to client.ovpn) a přejmenovat ho na client.conf

- jako root nebo "sudo" otevřít client.conf a změnit cestu ke klíčům na např.:
ca key//ca.crt
cert key//nejaky_tvuj_klic_Win.crt
key key//nejaky_tvuj_klic_Win.key

- restartovat OpenVPN

Píšu to narychlo, kdybys chtěl podrobněji popsat nějaké výše uvedené kroky, tak sem napiš...

EDIT: ještě k tomu, jestli OpenVPN správně běží, tak přes příkaz:

Kód: Vybrat vše

ifconfig
bys měl vidět openvpn rozhraní buď tun0 nebo tap0 (záleží na tom, které máš v konfiguráku serveru a klienta, čili nechat to z Win, když to funguje) a tvou IP adresu v OpenVPN síti.
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

Zamčeno