HDD na routeru jako Media server

WiFi, drátové sítě atd.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rosta13
Příspěvky: 12
Registrován: 15 srp 2015, 17:51
Bydliště: Raškovice

HDD na routeru jako Media server

#1 Příspěvek od Rosta13 »

Router ASUS RT-N18U k němu připojen HDD nastavený jako Media Server.
Vsíťovém připojení vidím všechny složky,ale pro otevření potřebuji jméno"xxx",skupinu"WORKGROUP" a heslo.
Nevím ovšem kde to vzít? Totéž na druhém noťasu kde je Linux Mint 17.2
Rosta :(
Acer aspire 7445G;Core í5;ATI Radeon 5650;4GB Memory;640GB HDD; (W7home),Linux Mint 17.1 Rebecca Xfce.

Uživatelský avatar
paveha
Příspěvky: 17
Registrován: 07 zář 2015, 18:09
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: HDD na routeru jako Media server

#2 Příspěvek od paveha »

Když jsi instaloval Windows na počítač, tak jsi nastavil síť na určité základní parametry (Většina lidí odkliká to co je tam nastaveno a pokračuje dál s instalací. Instalátor píše že to lze dodatečne nastavit.) a ty přejímají další síťová zařízení spravovaná tím počítačem. Takže síť a síťová nastavení, domácí skupina ( skupina Workgroup) . Tam by jsi měl najít vše. Jméno pokud jsi nezadal jiné je tvé jméno jako administrátora pro windows a samozřejmě i heslo ( windows to nastavuje jako správce sítě/skupiny). Měl by jsi tam mít i klíč na přidání dalších zařízení do sítě. To co máš nastaveno na PC nastav i do routeru včetně přístupových práv ( jen čtení nebo čtení a zápis, sdílení atd). Pokud se v tom budeš zamotávat, tak je lepší rovnou vytvořit novou domácí síť a přidat tam vše co potřebuješ. Tvorba nové sítě umožňuje tvorbu za pomoci průvodce.
Přišel jsem, viděl jsem, přečetl jsem :o :o Nechápu, odcházím :D :D

Uživatelský avatar
Rosta13
Příspěvky: 12
Registrován: 15 srp 2015, 17:51
Bydliště: Raškovice

Re: HDD na routeru jako Media server

#3 Příspěvek od Rosta13 »

Díky,vyzkouším.
Rosta :oops:
Acer aspire 7445G;Core í5;ATI Radeon 5650;4GB Memory;640GB HDD; (W7home),Linux Mint 17.1 Rebecca Xfce.

Zamčeno