Disconected you are now offline

WiFi, drátové sítě atd.
Zpráva
Autor
admin

Re: Disconected you are now offline

#11 Příspěvek od admin »

Soubory se posílat dají, jen jsou omezeny velikostí :)

David
Příspěvky: 5
Registrován: 04 úno 2013, 16:38

Re: Disconected you are now offline

#12 Příspěvek od David »

edmond píše:Ethernet controller: Atheros Communications Inc. AR8161 Gigabit Ethernet (rev 10)

info z netu:

The AR8161 is a very new combined Ethernet/Bluetooth controller and its driver alx is in the testing/QA process, so it's not in the kernel yet.

AR8161 je nový kombinovaný Ethernet/Bluetooth kontrolér a jeho ovládač alx je vo fáze testovania, takže ešte nie je zahrnutý do jadra.

Máš dve možnosti - buď počkáš, /možno v lete už bude implementovaný tento ovládač do nových jadier/,
alebo nakopíruješ dva príkazy do terminálu a nainštaluješ ovládač:

Samozrejme, ak to robíš v live režime, tak nemôžeš mať úspech, pretože po reštarte sa ti (doinštalované) zmeny vymažú. Takže tento postup platí pre nainštalovaný systém.

sudo apt-get install linux-backports-modules-cw-3.6-precise-generic
sudo modprobe alx
Díky tohle bych měl zvládnout. Už jsem nějaký balíček instaloval, je dost možný že to byl ten stejný, ale asi kvůli tomu na co upozorňuješ to nejde, protože jsem ten mint instaloval stejným způsobem jak se instaluje Ubuntu přes Wubi. Bohužel v Ubuntu je zase problém že z nějakého mě neznáme důvodu nejde instalace i správných balíčků spustit. V mintu to jde, ale zase se to po restartu vše vrátí na zpět a restart je bohužel potřeba aby se to rozjelo..:-D Normální instalaci jsem zatím nedělal právě protože nešel ten net. Nechtělo se mi tam napevno instalovat OS u kterého je takový problém. Jsi si teda jistý že po normální instalaci to půjde? Protože to nebude moc dobrý když to napevno nainstaluju a pak to nepůjde :-D
Mimochodem radši si tam dám ten Mint než Ubuntu napevno, protože ten Cinamon mi příjde opravdu o dost příjemnější.

edmond
Příspěvky: 11
Registrován: 21 led 2013, 14:49

Re: Disconected you are now offline

#13 Příspěvek od edmond »

Fungovať to musí (samozrejme ak chlapci napakovali dobrý ovládač).
Priložený súbor nahraj iba jeden podľa inštalácie 32 alebo 64bit, potom spustí príkazy.

Mne sa viac páči Linux Mint než Ubuntu (aj keď systémy sú v základe rovnaké), ale v mojom prípade rozhodlo prostredie Cinnamon.

Zamčeno