Disconected you are now offline

WiFi, drátové sítě atd.
Zpráva
Autor
David
Příspěvky: 5
Registrován: 04 úno 2013, 16:38

Disconected you are now offline

#1 Příspěvek od David »

Zdravím,

Už nějakou chvilku se snažím dostat na můj nový notebook nějaký Linux OS souběžně s Windows, pořád se mi nedaří žádný bezproblémově zprovoznit.
Na Linux mint ,,Nadia" se mi nedaří připojit na internet kabelem. Při zapnutí to automaticky vyhodí upozornění ,,Disconected you are now offline" a nejsem žádnými způsoby schopen internet zprovoznit.
Absolutně stejný problém se mi vyskytuje i na Ubuntu. Na cz foru Ubunta jsem se to snažím už nějakou chvilku řešit, ale bez výsledku. Tady je odkaz na příslušné vlákno http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=66283.0
Měly by tam být napsané i různé podrobnosti které můžou být potřeba pro řešení problému.
Osobně mi nejde moc do hlavy že je tak těžké najít řešení tak základní věci jako je připojení na internet, zvlášť když podle googlování o tomhle problému je vidět že se s ním potýká už delší dobu docela velký počet lidí, ale žádné řešení nikde zatím nebylo publikováno.

kamowski

Re: Disconected you are now offline

#2 Příspěvek od kamowski »

mal som problém s inštaláciou na jednom netbooku
dával som tam linuxmint 13, 14, asi všetky dostupné prostredia, za svet to nenabehlo, nie net, vôbec
skúsil som LM 11 a bolo vymalované
za to nič nedáš, keď skúsiš niektorú staršiu verziu LM alebo Ubuntu

David
Příspěvky: 5
Registrován: 04 úno 2013, 16:38

Re: Disconected you are now offline

#3 Příspěvek od David »

kamowski píše:mal som problém s inštaláciou na jednom netbooku
dával som tam linuxmint 13, 14, asi všetky dostupné prostredia, za svet to nenabehlo, nie net, vôbec
skúsil som LM 11 a bolo vymalované
za to nič nedáš, keď skúsiš niektorú staršiu verziu LM alebo Ubuntu

Zkusil jsem jedenácku a ani se mi nespustila. Po zapnutí vidím jen černou obrazovku a nic víc. Má vůbec cenu zkoušet ještě starší verze?

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Disconected you are now offline

#4 Příspěvek od ulo »

V diskuzi na ubuntu foru jsem se nějak ztratil... Můžeš tedy tady znovu zrekapitulovat tyto dvě základní otázky:
1. po spuštění LiveCD, kdy si můžeš systém vyzkoušet (at už Mint nebo Ubuntu), ti net přes kabel fungoval nebo ne?
2. zkoušel jsi Mint nebo Ubutnu nainstalovat i ve Win pod Virtualboxem a net fungoval nebo ne?

Nevím, jestli to tu vyřešíme, ale když budeme mít víc info, tak se třeba najde nějaké řešení (i když, toto vypadá na problém s ovladači síťovky a to teda nevim, jestli půjde vůbec vyřešit).
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

David
Příspěvky: 5
Registrován: 04 úno 2013, 16:38

Re: Disconected you are now offline

#5 Příspěvek od David »

ulo píše:V diskuzi na ubuntu foru jsem se nějak ztratil... Můžeš tedy tady znovu zrekapitulovat tyto dvě základní otázky:
1. po spuštění LiveCD, kdy si můžeš systém vyzkoušet (at už Mint nebo Ubuntu), ti net přes kabel fungoval nebo ne?
2. zkoušel jsi Mint nebo Ubutnu nainstalovat i ve Win pod Virtualboxem a net fungoval nebo ne?

Nevím, jestli to tu vyřešíme, ale když budeme mít víc info, tak se třeba najde nějaké řešení (i když, toto vypadá na problém s ovladači síťovky a to teda nevim, jestli půjde vůbec vyřešit).
Zkoušel jsem LiveCD a wubi a ani na jednom net nefunguje. Virtualbox jsem nezkoušel.
Notebook je to tenhle http://www.czc.cz/asus-x55vd-sx003-cern ... 84/produkt

A tady je co mi na Ubuntu vyhodí lspci:

00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family DRAM Controller (rev 09)
00:01.0 PCI bridge: Intel Corporation Xeon E3-1200/2nd Generation Core Processor Family PCI Express Root Port (rev 09)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller (rev 09)
00:14.0 USB controller: Intel Corporation Panther Point USB xHCI Host Controller (rev 04)
00:16.0 Communication controller: Intel Corporation Panther Point MEI Controller #1 (rev 04)
00:1a.0 USB controller: Intel Corporation Panther Point USB Enhanced Host Controller #2 (rev 04)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation Panther Point High Definition Audio Controller (rev 04)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation Panther Point PCI Express Root Port 1 (rev c4)
00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation Panther Point PCI Express Root Port 2 (rev c4)
00:1c.3 PCI bridge: Intel Corporation Panther Point PCI Express Root Port 4 (rev c4)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation Panther Point USB Enhanced Host Controller #1 (rev 04)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation Panther Point LPC Controller (rev 04)
00:1f.2 IDE interface: Intel Corporation Panther Point 4 port SATA Controller [IDE mode] (rev 04)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation Panther Point SMBus Controller (rev 04)
00:1f.5 IDE interface: Intel Corporation Panther Point 2 port SATA Controller [IDE mode] (rev 04)
01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation Device 1058 (rev a1)
03:00.0 Network controller: Atheros Communications Inc. AR9485 Wireless Network Adapter (rev 01)
04:00.0 Ethernet controller: Atheros Communications Inc. AR8161 Gigabit Ethernet (rev 10)

Ovladače na ubuntu navrhovali, že si mám ve windows stáhnout a přetáhnout je flashkou, ale nemohl jsem nikde na netu najít žádný který by šel nainstalovat. Neřekli mi tam co konkrétně odkud stáhnout bohužel.

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Disconected you are now offline

#6 Příspěvek od ulo »

Takže bych si ty drivery stáhnul odsud: http://www.kernel.org/pub/linux/kernel/ ... backports/ s tím, že bych si vybral nejdřív Stable (je jich tam více, tak se dá zkoumat) a postupoval bych podle tohoto návodu: http://www.jfdesignnet.com/?p=2133

A uvidíš, jestli se to chytne.
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

David
Příspěvky: 5
Registrován: 04 úno 2013, 16:38

Re: Disconected you are now offline

#7 Příspěvek od David »

ulo píše:Takže bych si ty drivery stáhnul odsud: http://www.kernel.org/pub/linux/kernel/ ... backports/ s tím, že bych si vybral nejdřív Stable (je jich tam více, tak se dá zkoumat) a postupoval bych podle tohoto návodu: http://www.jfdesignnet.com/?p=2133

A uvidíš, jestli se to chytne.
Něco jednoduššího by nebylo? Tohle je pro člověka který Linux jen používá, ale nijak se v něm nevrtá dost složitý.

edmond
Příspěvky: 11
Registrován: 21 led 2013, 14:49

Re: Disconected you are now offline

#8 Příspěvek od edmond »

Ethernet controller: Atheros Communications Inc. AR8161 Gigabit Ethernet (rev 10)

info z netu:

The AR8161 is a very new combined Ethernet/Bluetooth controller and its driver alx is in the testing/QA process, so it's not in the kernel yet.

AR8161 je nový kombinovaný Ethernet/Bluetooth kontrolér a jeho ovládač alx je vo fáze testovania, takže ešte nie je zahrnutý do jadra.

Máš dve možnosti - buď počkáš, /možno v lete už bude implementovaný tento ovládač do nových jadier/,
alebo nakopíruješ dva príkazy do terminálu a nainštaluješ ovládač:

Samozrejme, ak to robíš v live režime, tak nemôžeš mať úspech, pretože po reštarte sa ti (doinštalované) zmeny vymažú. Takže tento postup platí pre nainštalovaný systém.

sudo apt-get install linux-backports-modules-cw-3.6-precise-generic
sudo modprobe alx

edmond
Příspěvky: 11
Registrován: 21 led 2013, 14:49

Re: Disconected you are now offline

#9 Příspěvek od edmond »

ops, teraz som si uvedomil, že nemáš na počitači funkčný net :cry:

takže použi tento postup:
posielam priložený súbor inštalačný balík .deb, ulož si ho na disk do adresára:
/usr/share/local-repository/binary
potom zadaj tieto príkazy:

sudo apt-get update
sudo apt-get install linux-backports-modules-cw-3.6-3.5.0-17-generic
sudo modprobe alx
Naposledy upravil(a) edmond dne 10 úno 2013, 18:13, celkem upraveno 2 x.

edmond
Příspěvky: 11
Registrován: 21 led 2013, 14:49

Re: Disconected you are now offline

#10 Příspěvek od edmond »

keďže sa na fóre nedajú posielať súbory .deb, tak si tento súbor stiahni z

http://leteckaposta.cz/847581785 - 32bitová verzia linux
http://leteckaposta.cz/800291497 - 64bitová verzia linux

uvedené súbory platia pre inštaláciu LinuxMint 14 Nadia alebo Ubuntu 12.10 Quantal

Zamčeno