Připojení síťového disku

WiFi, drátové sítě atd.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Amaimon
Příspěvky: 13
Registrován: 16 dub 2015, 13:45

Připojení síťového disku

#1 Příspěvek od Amaimon »

Zdravím

potřeboval bych poradit s připojením síťového disku v Mintu Mate, podle tohoto tématu http://forum.linux-mint-czech.cz/viewto ... 5&start=10 jsem to zkoušel, vytvořil jsem si i symbolický link na plochu ( sice je na ikoně zobrazený zámek - nevím co to znamená) na síťový disk se dostanu vidím soubory, jen zaboha nemožu přijít na to jak to mám udělat abych tam mohl něco nakopírovat, buď mi to napíše že tam není místo (Double Commander) nebo se to tváří že to kopíruje (Caja) ale nedělá to nic. Přes sambu se v terminálu připojím jen s použitím volby -N jinak mám smůlu, mohl by mi prosím někdo poradit co dělám špatně. Zatím se ještě v linuxu moc neorientuju ale snažím se.
LinuxMint 17.1 rebecca 32-bit Mate,CPU:Intel(R) Pentium(R) CPU 2.8GHz, RAM: 2GB, GPU : NVIDIA GeForce 7300 GT

segfault
Příspěvky: 494
Registrován: 29 dub 2013, 21:25

Re: Připojení síťového disku

#2 Příspěvek od segfault »

Zámek znamená, že nejsou oprávnění pro zápis. Záleží na nastavení konkrétního NASu.
Fedora 32 MATE 64bit; kernel 5.8.11
CPU: Ryzen 9 3600X (12 core); RAM: 32 GiB

Amaimon
Příspěvky: 13
Registrován: 16 dub 2015, 13:45

Re: Připojení síťového disku

#3 Příspěvek od Amaimon »

Právě že tam se toho moc nastavit nedá je to Xtreamer Pro (přehrávač který má v sobě dva disky a podporuje i NAS). Jinak přes android (Tablet,telefon,přehrávač MINIX) zařízení nemám žádný problém se připojit přes správce souborů (ES File manager) a následně tam něco nakopírovat bez zadání účtu nebo nějakého přihlášení, netuším kde mám co v mintu správně nastavit, aby to fungovalo i na PC.
LinuxMint 17.1 rebecca 32-bit Mate,CPU:Intel(R) Pentium(R) CPU 2.8GHz, RAM: 2GB, GPU : NVIDIA GeForce 7300 GT

Zamčeno