Ako spojazdnit print server z NSA210

WiFi, drátové sítě atd.
Zamčeno
Zpráva
Autor
filipza
Příspěvky: 81
Registrován: 30 led 2013, 17:15
Bydliště: Žilina, SK

Ako spojazdnit print server z NSA210

#1 Příspěvek od filipza »

Ahojte,
tak zatial som Mint 14 rozbehal na mojom NB aj ked som mal dost velke problemy s wifi kartou, no nakoniec sa podarilo, aj ked uz ani neviem, ktory navod vlastne pomohol. No nastal mi dost zasadny problem s tlaciarnou (HP LaserJet Profesional M1132 MFP), ktoru mam pripojenu na Zyxel NSA210, ktory zaroven sluzi aj ako print server, z win ju vidim (na adrese \\NSA210\Hewlett_Pack_1) a aj nainstalujem ovladace a vsetko ide ako ma.
Ked ju v Minte dam hladat cez Predvolby>Tlaciarne>Pridat tlaciaren a tam vyberem sietova, nic nenajde vypise akurat

Kód: Vybrat vše

FirewallD nebeží. Objavovanie sieťových tlačiarní vyžaduje služby mdns, ipp, ipp-client a samba-client povolené na firewalle.
, ani ked zadam hladat podla adresy a napisem hore uvedenu, nic sa nestane.
Skusal som aj cez config-system-printer a snad cez vsetky protokoly, no nic. Hplip mam nahodeny, hp-plugin taktiez. Taktiez som skusal aj cez CUPS a webove rozhranie, tiez bez vysledku, aj ked nainstalujem ovladace, skusobna sa nevytlaci. Uz som v koncoch a nerad by som sa vracal k win, ked tu mi vsetko co potrebujem v pohode ide.
Skusite mi prosim poradit?
Notebook: Lenovo Thinkpad Edge E531, CPU: Intel Core i5 3230, GPU: Intel HD4000, RAM: 5GB, SSD: 128GB + HDD: 500GB OS: LM 17.1 Cinnamon 64-bit
Netbook: Acer AOD270, CPU: Intel Atom N2600 (1,6 GHz), GPU: GMA 3600, RAM: 2GB, OS: Win7Starter & LM 13 XFCE

admin

Re: Ako spojazdnit print server z NSA210

#2 Příspěvek od admin »

Ahoj,
jen se zeptám, a sambu máš nainstalovanou?? Myslím si, že bez ní to nepoběží.

filipza
Příspěvky: 81
Registrován: 30 led 2013, 17:15
Bydliště: Žilina, SK

Re: Ako spojazdnit print server z NSA210

#3 Příspěvek od filipza »

sambu mam, no neviem, ci vsetko co z nej treba
Notebook: Lenovo Thinkpad Edge E531, CPU: Intel Core i5 3230, GPU: Intel HD4000, RAM: 5GB, SSD: 128GB + HDD: 500GB OS: LM 17.1 Cinnamon 64-bit
Netbook: Acer AOD270, CPU: Intel Atom N2600 (1,6 GHz), GPU: GMA 3600, RAM: 2GB, OS: Win7Starter & LM 13 XFCE

kamowski

Re: Ako spojazdnit print server z NSA210

#4 Příspěvek od kamowski »

písalo som tu jeden návod na inštaláciu multif.canonu:
http://forum.linux-mint-czech.cz/viewto ... f=18&t=145

ten postup predpokladá, že ti tlačiareň nájde počas inštalácie ovládača

robíš to tak?
či sa ju snažíš najprv nájsť?

filipza
Příspěvky: 81
Registrován: 30 led 2013, 17:15
Bydliště: Žilina, SK

Re: Ako spojazdnit print server z NSA210

#5 Příspěvek od filipza »

no tak som ju skusil pripojit k NB cez USB a hned som mohol tlacit, skenovat, uplne bez problemov. No cez ten print server co je na Zyxel NSA210 to nedokazem spojazdnit. Problem vidim v zadani cesty pre URI, a nedokazem sa k nej dopracovat. Ked som dal vytlacit konfiguracnu stranku, uri tam bolo, ale len pre USB port. cesta co je vo windows mi nesedi a ani ostatne varianty, ktore som skusal nepomohli.
Notebook: Lenovo Thinkpad Edge E531, CPU: Intel Core i5 3230, GPU: Intel HD4000, RAM: 5GB, SSD: 128GB + HDD: 500GB OS: LM 17.1 Cinnamon 64-bit
Netbook: Acer AOD270, CPU: Intel Atom N2600 (1,6 GHz), GPU: GMA 3600, RAM: 2GB, OS: Win7Starter & LM 13 XFCE

kamowski

Re: Ako spojazdnit print server z NSA210

#6 Příspěvek od kamowski »

filipza píše:no tak som ju skusil pripojit k NB cez USB a hned som mohol tlacit, skenovat, uplne bez problemov.
tu vidím práve problém

skús ovládač odinštalovať a znova nainštalovať bez káblom pripojenej tlačiarne a ak ti pri inštalácii ponúkne, zvoliť wifi pripojenie

p.s. napíš ako to dopadlo

filipza
Příspěvky: 81
Registrován: 30 led 2013, 17:15
Bydliště: Žilina, SK

Re: Ako spojazdnit print server z NSA210

#7 Příspěvek od filipza »

tak verte alebo nie, podarilo sa mi tu tlac spojazdnit :mrgreen:

aspon na nieco bol dobry ten moj uraz, ked sa uz clovek nudi spomenie si aj na ine veci.
Po prvotnych neuspechoch som rezignoval (a kedze len kvoli firemnemu katalogu, ktory sa neda spojazdnit cez wine mam WinXP vo virtuali) a tlacil cez virtual WinXP.

No stale mi to nedalo, reku musi to ist, ked ide s okien neexistuje aby neslo aj s LM.

Cely zadrhel sa zda byt v ovladaci danej tlaciarne. Vzdy som vyberal presne model, ktory mam a dnes ked som drzal v ruke manual bol tam este jeden model a to konkretne M1120 MFP (boli tam tri mozne ovladace hplip 2x a Foomatic/foo2xqx), tak som skusil nahodit Foomatic/foo2xqx a dal vytlacit skusobnu stranku a co sa nestalo :?:

IDE TLACIT :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Přílohy
2015-01-22-134746_786x344_scrot.png
Notebook: Lenovo Thinkpad Edge E531, CPU: Intel Core i5 3230, GPU: Intel HD4000, RAM: 5GB, SSD: 128GB + HDD: 500GB OS: LM 17.1 Cinnamon 64-bit
Netbook: Acer AOD270, CPU: Intel Atom N2600 (1,6 GHz), GPU: GMA 3600, RAM: 2GB, OS: Win7Starter & LM 13 XFCE

Zamčeno