Padající wi-fi

WiFi, drátové sítě atd.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Netopyr
Příspěvky: 2
Registrován: 11 srp 2016, 15:04

Padající wi-fi

#1 Příspěvek od Netopyr »

Zdravím,

mám distribuci Mint 18 (Cinnamon). po pár dnech relativně bezproblémového provozu přestává fungovat nternetové připojení přes wifi. Po startu systému se bez problémů připojím, ale po několika minutách prohlížeč hlásí, že není internetové připojení, ovšem applet a Síťové služby ukazují, že jsem k bezdrátové síti připojen s dobrým signálem. Stačí se odpojit a hned připojit, a internet zas funguje, ale po pár minutách (vteřinách) se problém opakuje. Děje se to na více místech s různými wifinami.

Mám ntb HP 250 G3 (1.7Ghz, 4GB RAM). Když jsem byl na Windows, dělal mi často problémy wifi adaptér (Railink.RT3290 802.11n), který vesměs nenašel žádné wifiny, dogooglil jsem se tehdy k tomu, že je to nějaká vyjebávka HP řady 250 a buď se můžu nějak srát s ovladačema a nastavením (absurdně prý až někde u energy saving), což stejně prý často nepomáhá, nebo si lamovsky pořídit USB wifi, což jsem nakonec udělal, a vše bylo ok. Pod Mintem zpočátku krásně fungoval jak Railink, tak USB adaptér (TP Link), ale teď výše popsaným způsobem padá internet na obojím.

Děkuji za pomoc.

Uživatelský avatar
milhouse
Příspěvky: 272
Registrován: 03 úno 2015, 09:52

Re: Padající wi-fi

#2 Příspěvek od milhouse »

Při výpadku nefunguje ani jiný prohlížeč, či síťový a internetový program? Nefunguje připojení k internetu nebo síti?
"...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Netopyr
Příspěvky: 2
Registrován: 11 srp 2016, 15:04

Re: Padající wi-fi

#3 Příspěvek od Netopyr »

Nefunguje ani jiný prohlížeč (Mozilla, Chromium) či síťový program (Pidgin). Připojení k síti funguje (nevím, jestli Mint taky může zobrazovat, že jsem připojen k síti, ale ne k internetu, jako je tomu u widlí, ale na appletu a ve Službách sítě vše vypadá stejně jako když připojení k internetu normálně funguje).

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Padající wi-fi

#4 Příspěvek od menom »

.

Mohol by si skusit v Nastaveniach siete (Network Connections) klik na konkretne pripojenie, Upravit (Edit)

A na prvej karte vypnut Automaticky pripojit .... Ulozit ...

Ja to vypinam u vsetkych sieti Wifi aj Wired ...

Lebo ta Automatika dlhodobo robi problemy.

.
Přílohy
Snímka obrazovky_2016-08-12_14-34-33.png
.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Padající wi-fi

#5 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Chce to asi jiný ovladače. Mrkni do Správce ovladačů, jestli ti nenabízí jiný typ, a pak se doporučuje nezaškrtávat autom. připojování, políčko zůstane prázdné a ty se připojíš ručně (jak píše menom).

kamowski

Re: Padající wi-fi

#6 Příspěvek od kamowski »

za pripojenie je zodpovedný nm-applet a tento sa pri niektorých konfiguráciách chová tak, ako opisuješ
k wifi routeru si pripojený ale von na sieť ťa nepustí,
môžeš čakať, kým to niektorá aktualizácia opraví alebo skús odinštaslovať nm-applet a pridať WICD
a potom napíš prosím, či to pomohlo
je to síce staršia vecička ale snáď ... :)

Zamčeno