Nestabilní připojení

WiFi, drátové sítě atd.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Polosaty
Příspěvky: 40
Registrován: 01 lis 2012, 20:07

Nestabilní připojení

#1 Příspěvek od Polosaty »

Mám velice zvláštní problém. Mám nb a pc. Obě pc mám napojeny na modem(router) přes UTP. V pc mám linux(mint,opensuse) i win7 a sít+internet funguje stabilně. Na nb mám win7 kde sít+internet funguje taky stabilně, ovšem na mintu i fedoře připojení padá každých 5-15 minut. Nějak nechápu jak je to možné. Ani nevím kde a jak mám hledat chybu. Neporadí někdo?

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Nestabilní připojení

#2 Příspěvek od menom »

K tomu odpajaniu, mozes skusit vypnut Automatické nastavenie v Network Manageri.

V Network Manageri pohľadaj Edit Connections.
Potom v okne Network Connections na karte Wireless (wifi) označ sieť, stlač Edit a vo vyskočenom okne skús zrušiť zaškrtnutie "Connect automatically" a uložiť Save.
Pre pripojenie cez Kabel je to na karte (Wired).

Vypni to pri všetkých dostupných sieťach, tá automatika zvykne robiť problémy.
.

Polosaty
Příspěvky: 40
Registrován: 01 lis 2012, 20:07

Re: Nestabilní připojení

#3 Příspěvek od Polosaty »

Otestováno, funguje. Problém vyřešen. Díky

menom píše:K tomu odpajaniu, mozes skusit vypnut Automatické nastavenie v Network Manageri.

V Network Manageri pohľadaj Edit Connections.
Potom v okne Network Connections na karte Wireless (wifi) označ sieť, stlač Edit a vo vyskočenom okne skús zrušiť zaškrtnutie "Connect automatically" a uložiť Save.
Pre pripojenie cez Kabel je to na karte (Wired).

Vypni to pri všetkých dostupných sieťach, tá automatika zvykne robiť problémy.

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Nestabilní připojení

#4 Příspěvek od menom »

Výborne.
V starších verziách Network Managera tento problém nebol.
Myslím ešte čo sa používal s Gnome 2.
S príchodom Gnome 3, a Unity aj s novšou verziou Network Managera sa objavila aj táto "feature" v a odvtedy automatiku vypínam na všetkých distrách čo som skúsil.

Dokonca aj keď pripojím mobil ako modem cez usb kábel, tak to vypínam na karte Wired, lebo sa to stále dokola odpája a pripája.
.

Zamčeno