Nejde hotspot

WiFi, drátové sítě atd.
Zamčeno
Zpráva
Autor
PepikVaio
Příspěvky: 5
Registrován: 27 dub 2013, 10:59

Nejde hotspot

#1 Příspěvek od PepikVaio »

Mohl by mi nekdo prosim poradit procmi nejde na mintu 13 nastavit hotspot?
Mam netbook, vim jak se to dela, sit se nastavi vse se jevi vporadku, zapnu ipoda, najdu sit, napisu heslo a ipod se pripoji. Ale jakmile chci zapnout internet na ipodu, tak hlasi chyba site.
Urcite to neni chyba ipodu, jinde mi wifi jde, a zkousel jsem to i na mobilu a hlasi stejny problem.

Zkousel jsem linux mint 14 a tam mi to jede bez problemu, pritom nastaveni je naprosto totozne.

Muze mi nekdo poradit proc tedy na 13 mi to nejde?
Dekuji.

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Nejde hotspot

#2 Příspěvek od ulo »

Nemám s tím přímo zkušenosti, takže ti jen sdělím tipy :-) zkus pořešit "dnsmasq". Některé zdroje tvrdí, že stačí zadat příkaz:

Kód: Vybrat vše

sudo killall dnsmasq
Nevím, jak jsi to nastavoval, ale zde je video, kde to týpek nastavuje: http://www.youtube.com/watch?v=Kqu93BhSAxw

Zdroje ke zkoumání:
http://askubuntu.com/questions/64494/wi ... s-in-11-10
https://help.ubuntu.com/community/Inter ... ionSharing

Víc k tomu já nemůžu sdělit, snad jen to, že když ti to ve 14 jede, tak proč neupgradovat i na tom netbooku tu 13 na 14.
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

PepikVaio
Příspěvky: 5
Registrován: 27 dub 2013, 10:59

Re: Nejde hotspot

#3 Příspěvek od PepikVaio »

Ahoj, dekuji za nejake info. Vyzkousim.
Proc nedam na netbook 14 je jednoducha odpoved. Mam totiz nahozene prostredi gnome3 kde na 13 se mi to podarilo nastavit, bohuzel na 14 ne. A jsem na gnome3 zvykly, cinnamon me nejak neuchvatil.

PepikVaio
Příspěvky: 5
Registrován: 27 dub 2013, 10:59

Re: Nejde hotspot

#4 Příspěvek od PepikVaio »

Tak jsem si to ted procital a situace je stale stejna :(
Jde o to, ze ja normalne hotspot vytvorim, ipod ho najde. Zadam heslo a ipod mi ukaze ikonu wifi - vse je v poradku.
Ale jakmile zapnu treba aplikaci youtube na ipodu, hlasi ze nejsem pripojeny a presto sviti ikona wifi.

Pokud by nekdo jeste neco vedel, a nebo pokud nekdo vi jak v linuxmint 14 nahodit gnome3, tak by to bylo take reseni.

admin

Re: Nejde hotspot

#5 Příspěvek od admin »

Gnome3 nahodíš v Mintu tak, že ho nainstaluješ z repozitáře a poté vybereš na přihlašovací obrazovce sezení Gnome....

PepikVaio
Příspěvky: 5
Registrován: 27 dub 2013, 10:59

Re: Nejde hotspot

#6 Příspěvek od PepikVaio »

Jak z repozitare, kdyz tam neni?
Momentalne pozivam Mint 13 a tam se to celkem dost slozite instaluje.

Pokud znas zpusob jak nainstalovat na 14 budu velmi rad, kdyz mi das nejaky blizsi postup.

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Nejde hotspot

#7 Příspěvek od ulo »

PepikVaio píše:Jak z repozitare, kdyz tam neni?
...
Pokud znas zpusob jak nainstalovat na 14 budu velmi rad, kdyz mi das nejaky blizsi postup.
Hele hned v jednom z prvních odkazů od strejdy Googla se říká, že instalace se provede:

Kód: Vybrat vše

sudo apt-get install gnome-shell gnome-session gnome-tweak-tool
Po nainstalování pak platí to, co psal Satapouch o nahození session v přihlašovací obrazovce a vlastně i platí to, že v repo tvůj Gnome 3 skutečně je ;-)
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

segfault
Příspěvky: 494
Registrován: 29 dub 2013, 21:25

Re: Nejde hotspot

#8 Příspěvek od segfault »

Tohle je typická příznak chybné konfigurace DNS serverů. Jakou IP dostal iPod? Jakou bránu? Masku? DNS?
Fedora 32 MATE 64bit; kernel 5.8.11
CPU: Ryzen 9 3600X (12 core); RAM: 32 GiB

Zamčeno