VPN připojení přes IPSec/L2TP LM 17.3

WiFi, drátové sítě atd.
Zamčeno
Zpráva
Autor
indy07
Příspěvky: 2
Registrován: 07 led 2017, 08:19

VPN připojení přes IPSec/L2TP LM 17.3

#1 Příspěvek od indy07 »

Zdravím příznivce Mintu,
chci se zeptat, zda-li se někomu podařilo rozchodit VPN připojení přes IPSec a L2TP pomocí Openswan/strongswan v Mintu?
Oč jde, potřebuji se připojit z domácího ntb na firemní VPN, abych mohl na vzdálenou plochu jednoho PC v práci. Celá síť je komplet MS, router Zyxel. Na PC v práci je Ubuntu, ale to je asi zbytečná informace. Na IT oddělení se poptat nemůžu - Linuxu nerozumějí. Mám pár informací z MS clienta VPN z práce (IP brány, typ šifrování), ale i po 2 dnech zkoušení se mi nedaří se připojit. Doma připojení od UPC.

Balík, který mám nainstalovaný je l2td-ipsec-vpn (openswan). Je mi jasné, že s největší pravděpodobností půjde o úpravu ipsec.conf, ipsec.secrets, cl2td.conf a ppp nastavení. Nicméně, jak jsem napsal, 2 dny zkouším různá nastavení a nic - nejsem síťař, takže většinou podle nějakých návodů na internetu.

Byl by, prosím, někdo ochoten poradit?
Mám Mint Cinnamon 17.3, jádro 4.4.0-38.
Díky

indy07
Příspěvky: 2
Registrován: 07 led 2017, 08:19

Re: VPN připojení přes IPSec/L2TP LM 17.3

#2 Příspěvek od indy07 »

Díky za odpověď. Z této stránky jsem čerpal při instalaci balíku a vyzkoušel jsem i postup, bez výsledku. Jde mi o to, pochopit co zadat do toho nastavení. Adresa serveru ok, PSK ok, zbytek je pro mě věštění z křišťálové koule.
Mám tyto informace:
Adresa VPN serveru: ***.***.***.***
PSK: ********
Adresa VPN klienta: 10.0.2.18
Adresa vzdálené LAN: 10.0.0.0
Maska podsítě: 255.255.255.0
Šifrování: AES128
Autentizace: SHA1
Režim: Tunel
PFS: DH2 (1024)
Group description: MODP_1024
Alt. DNS: 10.0.0.8

Zamčeno