Sdílené složky NAS

Příspěvky o drátových sítích, WiFi atd.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavel56jh
Příspěvky: 103
Registrován: 01 lis 2016, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Sdílené složky NAS

#1 Příspěvek od pavel56jh »

o5 mám primitivni problém s kterým neumím pohnout. Měl jsem 2x NAS /zyxel + QNAP/ který se odporoučel do věčných lovišť Jako náhradu jsem použil Xpenology. Tam se však zobrazuje navíc "sdílení souborů" V win je ale vše OK Projistotu jse udělal ještě jeden, kde jsem zkoušel veškerá související naastavení, stav setrvalý.. NAS slouží jen jako úschovna dat, filmů, fotek, žádné aplikace, pouze v lokální domácí síti. Proč zobrazuje linux zařízení 2x a ještě s tím sdílením a to ještě jen u Xpenology DSM
Linux
Obrázek
Win:
Obrázek
Má někdo "krabku" od Synology a dělá to taky, nebo je to jen problém nějakého nastavení u Xpenology.
HP EliteBook 8570p i5,16GB RAM, 256 SSD, Mint Cinnamon 18.3

hank
Příspěvky: 112
Registrován: 10 lis 2015, 16:56

Re: Sdílené složky NAS

#2 Příspěvek od hank »

Využiju tohoto vlákna k připomenutí, že úplný postup, jak se připojit ke sdíleným složkám na HD v NAS (obecně: na vzdálených Samba serverových discích), je popsán tady:
https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=42&t=52144
Postup byl sice popsán pro Ubuntu už před 8 lety, ale jak jsem se právě přesvědčil, je stále plně funkční i pro LM 18.3 Cinnamon. Postup obsahuje i návod, jak dosáhnout automatického připojování ke složkám při startu PC a navíc pro mě, líného BFU s počínajícími projevy stařecké demence :lol: , je obzvlášť cenná informace o existenci SW nástroje zvaného Gigolo, který umožňuje obsluhu nastavení sdílených disků přes GUI. S ohledem na to, že práce v sítích obecně není v Linuxu pro lidi zvyklé na uživatelské nástroje Widlí příliš intuitivní, lze snad vyjádřit naději, že tato kuchařka bude užitečná především pro minimalizaci frustrace nových přeběhlíků od Mrkvosoftu, které tímto vítám v komunitě ;)

Tož tak. Snad to někomu pomůže.

Odpovědět