USB tethering nefunguje [vyřešeno manuálním přepínáním sítí]

WiFi, drátové sítě atd.
Zamčeno
Zpráva
Autor
spermosh
Příspěvky: 52
Registrován: 22 úno 2013, 09:42

USB tethering nefunguje [vyřešeno manuálním přepínáním sítí]

#1 Příspěvek od spermosh »

ze dne na den mi prestal fungovat USB tethering WIFI pripojeni
instaloval jsem jen nejake hry na Android a jsem si jisty, ze predevcirem to jeste fungovalo - zkusil jsem restartovat hox+ i pc, ale porad stejny vysledek...
PC sit vidi a pripoji se, ale zadne packety netecou...nekde jsem cetl, ze by to mohlo byt operatorem, ale nejsem si jisty, jaky to muze mit efekt na dany problem, wifi pripojeni prece nesouvisi s operatorem - na PC mi zadny firewall nebezi a nic by tedy ze strany PC nemelo prenos blokovat
zarizeni je HTC One X+ s Jelly Bean a PC je Linux Mint 13, ale jak rikam, jeste predevcirem vse slapalo jako hodinky

netusite nekdo, kde by mohl byt problem?

EDIT: takze na domacim pc to funguje, takze chyba neni v HOX+, alespon vim, kde je...
EDIT2: problem se siti usb0 se rozsiril: nejde se mi ted pripojit na zadnou sit, pokud predtim zkousim jinou, priklad: pripojim se na usb0 - odpojim - pripojim eth0 a to nefunguje...nebo i obracene, jako by mi zlobil nejaky network manager
EDIT3: ha, takze uz jsem prisel na to, jak prepinat ruzne site: v terminalu shodim stavajici sitovy interface (ifdown eth0), zedituji /etc/network/interfaces a smazu oba zaznamy a ulozim soubor a vzapeti ho zedituji znovu a oba zaznamy tam vratim, nahodim druhy interface (ifup usb0) a v network manazeru se pripojim k siti -> konecne pripojen k siti usb0...pro pripojeni k siti eth0 opakuji cely proces znovu akorat s jinymi sitemi...je tohle snad nejaky bug? ani netusim, jak to popsat, takze ani nevim, co mam zkusit googlit, predtim vse fungovalo v pohode, zacalo to zlobit minuly tyden...
Linux Mint 17.3 x64 & Cinnamon 2.8.6

Zamčeno