Tv smart a Linux mint

Příspěvky o drátových sítích, WiFi atd.
Odpovědět
Zpráva
Autor
brmla

Tv smart a Linux mint

#1 Příspěvek od brmla » 30 kvě 2018, 20:14

Dobrý den.Mám na Vás prosbu ohledně ,že na Tv smart vidím po spojení minidlna a po kliknutí se nukáže ani jeden film.Kde dělám chybu?Mám sdílený HDD,formát je NTFS.Porad´ te.
Děkuji ...

redhawk
Guru Mintu

Re: Tv smart a Linux mint

#2 Příspěvek od redhawk » 30 kvě 2018, 20:29

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Tak to je dobre :D
no a teraz vazne:
aky TV, ako je ten disk vyzdielany, cez aky os a podobne prkotiny.
Pravděpodobně kecám.
Hlúposť užívateľa je úmerná jeho právam.
Podstatou pirátstva nie je túžba ľudí kradnúť, ale neschopnosť predať im veci, ktoré chcú.

brmla

#3 Příspěvek od brmla » 30 kvě 2018, 20:33

tv je Samsung UE22H5600 ,sdíleno jsou jak HDD i složka video v něm . V notbuku je ssd a připojen HDD a sdíleno jak jsem psal a na SSD je Linux mint

brmla

#4 Příspěvek od brmla » 30 kvě 2018, 22:32

Zkoušel sem zapnout a vypnout firewall.Kdyz byl vyplý,tak sem se dostal aspoň do video složky na HDD disku a po zapnutí firewallu se nešlo ani pripojit k HDD

redhawk
Guru Mintu

#5 Příspěvek od redhawk » 31 kvě 2018, 09:09

brmla píše:
30 kvě 2018, 22:32
Zkoušel sem zapnout a vypnout firewall.Kdyz byl vyplý,tak sem se dostal aspoň do video složky na HDD disku a po zapnutí firewallu se nešlo ani pripojit k HDD
ok.
takze je nenakonfigurovana siet.
treba spravit pravidla na firewalle, nastavit zdielanie suborov na disku
Pravděpodobně kecám.
Hlúposť užívateľa je úmerná jeho právam.
Podstatou pirátstva nie je túžba ľudí kradnúť, ale neschopnosť predať im veci, ktoré chcú.

sunsetbeno

#6 Příspěvek od sunsetbeno » 28 lis 2018, 09:13

Postup byl sice popsán pro Ubuntu už před 8 lety, ale jak jsem se právě přesvědčil, je stále plně funkční i pro LM 18.3 Cinnamon. Postup obsahuje i návod, jak dosáhnout automatického připojování ke složkám při startu PC a navíc pro mě, líného BFU s počínajícími projevy stařecké demence :lol: , je obzvlášť cenná informace o existenci SW nástroje zvaného Gigolo, který umožňuje obsluhu nastavení sdílených disků přes GUI. S ohledem na to, že práce v sítích obecně není v Linuxu pro lidi zvyklé na uživatelské nástroje Widlí příliš intuitivní, lze snad vyjádřit naději, že tato kuchařka bude užitečná především pro minimalizaci frustrace nových přeběhlíků od Mrkvosoftu, které tímto vítám v komunitě ;)

Ventero1
Vezír Mintu

#7 Příspěvek od Ventero1 » 28 lis 2018, 14:16

A ten navod a postup je kde?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Odpovědět