Nefunguje Wi-Fi

WiFi, drátové sítě atd.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Drtikol
Příspěvky: 3
Registrován: 25 úno 2019, 13:14

Nefunguje Wi-Fi

#1 Příspěvek od Drtikol »

Dobrý den mám ntb HP 15-db0005nc (4BZ80EA) a nefunguje mi na 19.1 Xfce Wi-Fi, je v prodeji cca od 7/18, musím mít externí a ta je pomalá, poraďte prosím jak ji rozchodit, nebo jestli se časem nějákou aktualizací zprovozní sama, jsem tu nový, děkuji.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Nefunguje Wi-Fi

#2 Příspěvek od juhele2014 »

Pro začátek by bylo dobré postnout sem výpis z lsusb ... (příp. z inxi -F)

ps Ještě mrkni do této diskuze: https://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook- ... 307/page/5

Možná by stačilo nové jádro, jestli to teda zvládneš ...

Kód: Vybrat vše

$ sudo apt-add-repository -y ppa:teejee2008/ppa
$ sudo apt-get update
$ sudo apt-get install ukuu

VlastaV
Příspěvky: 3
Registrován: 03 říj 2019, 20:19

Re: Nefunguje Wi-Fi

#3 Příspěvek od VlastaV »

Ahoj,
Mám podobny problem s WiFi připojením.
WiFi sítě jsou vidět ale po zadání hesla se neustale na heslo znovu dotazuje.
Doplním, že se jedna o Linux Mint 19.2 Tina a že s Linuxem nemám vubec zkušenosti..
Na wifi je pripojeny jiny notebook s win 10 a mobilní telefony s OS Android

Adem
Příspěvky: 132
Registrován: 20 dub 2016, 13:21

Re: Nefunguje Wi-Fi

#4 Příspěvek od Adem »

Pozorně psát heslo. Pokud je WiFi AP vlastní, tak lépe nemít divoké ani národní znaky (@&....ěšč...). Musí souhlasit VELKÁ malá pásmena.
Například "ferDi333nanD". Pokud to není tento problém, další nápad - aby nebyl vyčerpán počet přidělovaných adres (rozsah). Je potřeba se podívat do rozhraní a zkontrolovat.
LinuxMint 21.1 MATE 64b, i5-9600KF, RAM 32GB, SSD 240GB, nVidia GTX3050 8GB. - Kodi 20.1 Nexus

VlastaV
Příspěvky: 3
Registrován: 03 říj 2019, 20:19

Re: Nefunguje Wi-Fi

#5 Příspěvek od VlastaV »

Adem píše: 03 říj 2019, 22:52 Pozorně psát heslo. Pokud je WiFi AP vlastní, tak lépe nemít divoké ani národní znaky (@&....ěšč...). Musí souhlasit VELKÁ malá pásmena.
Například "ferDi333nanD". Pokud to není tento problém, další nápad - aby nebyl vyčerpán počet přidělovaných adres (rozsah). Je potřeba se podívat do rozhraní a zkontrolovat.
Router je od společnosti UPC a nema omezení byva na něm pripojeno i vicero pc a nebyl problem a heslo je číselné (odpadaji velka a mala písmena)

VlastaV
Příspěvky: 3
Registrován: 03 říj 2019, 20:19

Re: Nefunguje Wi-Fi

#6 Příspěvek od VlastaV »

Aktualizace..

Rozhodl jsem se to zkusit a nainstalovat Linux Mint do pc.. A vyřešilo se i připojení (které evidentně nefunguje pri nabutovani z CD) Takže děkuji za spolupráci a snad i příště..

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Nefunguje Wi-Fi

#7 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: VlastaV
Rozhodl jsem se to zkusit a nainstalovat Linux Mint do pc Tos udělal moc dobře. Ve foru je celá řada zkušených linuxáků, takže odpovědi se skoro vždy dočkáš. Neboj se zase zeptat, za to nic nedáš. Takže směle do toho, a i když je linux grátis, tak jistý výhody to má - nezaskočí tě alespoň žádný viry ... 8-)

Zamčeno