Připojení síťového disku při startu počítače

Příspěvky o drátových sítích, WiFi atd.
Zpráva
Autor
Abby
Poradce Mintu
Příspěvky: 330
Registrován: 11 led 2016, 16:59

Re: Připojení síťového disku při startu počítače

#11 Příspěvek od Abby » 06 dub 2019, 13:21

redhawk: díky moc, já jsem mezitím také pátrala a našla jsem funkční řešení, že se mi to připojí automaticky při startu a i pro zápis:
//192.168.0.10/share /media/share cifs username=user,password=password,_netdev,uid=1000,gid=users 0 0
Bohužel teda nemám nejmenší tušení co to znamená a co jsem vlastně zadala, ale funguje to.

Jinak někdo mi říkal, že je lepší všechny věci (lokální, USB, síťové) připojovat do /media, že prý je v tom přehled. Podle mě je to celkem jedno, ale dělám to tak a funguje to a hlavně to je všechno na jednom místě, připojí se mi tam flashdisk, mám tam pracovní NTFS disk, který se používá i ve Windows a mám na něm např. i hudební knihovnu pro iTunes (které funguje přes wine i v Linuxu a to dokonce včetně dálkového ovládání z mobílku).

Jinak to co jsi napsal i s příkazem mount -a mi fungovalo hned s tím původním zápisem, jenže já jsem to chtěla automaticky, ty sdílené disky jsou z NASu, který je asi pět metrů od PC a ani jeden z nich se nikam nestěhují, prostě z PC se sdílenými disky pracuji jako s lokálními, proto to automatické připojení. Navíc to PC používá i partnerka a nedokážu si představit, že by otevřela Konsoli, přihlásila se jako root a zadala nějaký příkaz jen proto, že by si chtěla pustit film, ona počítačům nerozumí.

Uživatelský avatar
Ventero1
Vezír Mintu
Příspěvky: 744
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov

Re: Připojení síťového disku při startu počítače

#12 Příspěvek od Ventero1 » 06 dub 2019, 17:31

Mel jsem za to, ze to mount -a v prislusnem adresari musis pak zadat po kazdem novem bootu OS - coz nejspis Abby potvrdila a tak by mohlo byt reseni, ze mount by byl s cestou ve skriptu a ten se pridal do sudoers coby vyjimka a jako relace po spusteni. Ale to uz je ted bezpredmetne ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Odpovědět