Síťový disk na notebooku

WiFi, drátové sítě atd.
Zamčeno
Zpráva
Autor
West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Síťový disk na notebooku

#1 Příspěvek od West »

Ja si zdielaný folder najprv primapujem skriptom aby som mohol z neho priamo spúšťať filmy vo vlc trebárs. Môžem ho poskytnúť ak máš čas sa s tým hrajkať. Spúšťač by už nemal byť problém urobiť a primapovať si folder na poklepanie.

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Síťový disk na notebooku

#2 Příspěvek od West »

Poslal som ti SZ. Neviem či došla, u mňa sa po odoslaní v odoslaných zložkách pre SZ nezobrazilo nič. Ak by nedošla daj sem nejaký email kam to poslať.

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Síťový disk na notebooku

#3 Příspěvek od West »

Ok, poslal som. Dúfam, že aspoň emaily fungujú, bo v poslednom čase si niektorí hostmastri emailových systémov uzmysleli, že emaily niektorých domén, prípadne subjektov nebudú doručovať.

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Síťový disk na notebooku

#4 Příspěvek od West »

Na to moje mejlovanie mi stačí free, aspoň zatiaľ. Skript popozeraj, prípadne si ho uprav podľa svojich potrieb. Ak si nebudeš vedieť rady, tak sa pýtaj.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2756
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Síťový disk na notebooku

#5 Příspěvek od Ventero1 »

Co to je za skript, ze se tu nevejde do kodu nebo jako txt priloha ?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Síťový disk na notebooku

#6 Příspěvek od West »

Primárne je určený pre redhat systémy, tak sa mi nevidelo vhodné ho pchať na špecializované fórum mint-u. No a neobsahuje manuál, takže bez dodatočných vysvetliviek ako, čo a kde by mali s tým užívatelia, ktorí neoládajú skriptovanie/programovanie dosť problém.

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Síťový disk na notebooku

#7 Příspěvek od West »

V konzole zadaj tento príkaz: systemctl status nmb.service | grep Active
Keď to vypíše: Active: inactive (dead)
tak to bude treba opraviť takto: systemctl start nmb.service
Potom vyskúšaj či ti bude fungovať to zdielanie.

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Síťový disk na notebooku

#8 Příspěvek od West »

Máš to dobre. Malo by to byť v stave 'active'. Dal som si tú námahu s inštaláciou OpenSUSE Tumbleweed KDE a v priloženom screenshote môžeš vidieť, že ten skript normálne funguje.
https://ctrlv.cz/WvdC
V Dolphine sa zobrazí to, čo mám nazdielané na sieťovom disku a je to možné odtiaľ normálne spustiť a prehrávať v asociovanom prehrávači VLC. Skript je možné spustiť aj bez toho aby sa čokoľvek kamsi pridávalo ak sa napíše celá cesta k skriptu, inak je potrebné nastaviť premennú PATH. Ak by som nemal hostname NASu v /etc/hosts, tak by som to musel písať ako mnt //192.168.0.240/transfer.

Zamčeno