pripojeni do lokalni windows site

WiFi, drátové sítě atd.
Zpráva
Autor
MichalStrnad
Příspěvky: 15
Registrován: 14 úno 2014, 17:58
Kontaktovat uživatele:

pripojeni do lokalni windows site

#1 Příspěvek od MichalStrnad »

Zdravím,
jsem zacinajici uzivatel Linux Mint, uspesne jsme premigroval do Linuxu z Windows a dokonce jsem rozchodil i veci o kterych jsem netusil ze pujdou (napr. 1Password, tiskarna v siti, vzdalena plocha na win server, Microsoft Silverlight atd)

ale ted se trochu trapim s pomerne elementarni veci. Nemuzu se pripojit v ramci nasi male lokalni windows site na okolni pocitace.
sit vidim, dokonce i jeji nazev, ale po kliknuti na se zobrazi hlaska
UNABLE TO MOUNT LOCATION

vim, ze ve windows jsem musel mit v nastaveni nazvu pocitace i nastaven stejny nazev site do ktere se pripojuje, a pak to fungovalo. je zde v mintu neco podobneho?

moc dekuji
Michal
Naposledy upravil(a) MichalStrnad dne 20 úno 2014, 16:06, celkem upraveno 1 x.

MichalStrnad
Příspěvky: 15
Registrován: 14 úno 2014, 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: pripojeni do lokalni windows site

#2 Příspěvek od MichalStrnad »

podarilo se mi zmenit v /etc/samba/smb.conf
nazev z Workgroup na nazev nasi site, ale nepomohlo to.
ma se comp restartovat?

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: pripojeni do lokalni windows site

#3 Příspěvek od ulo »

Ta změna by snad měla stačit - tuším, že se to tady jednou už řešilo. Ještě zkus restartovat Sambu tímto příkazem z terminálu (a tím není nutné restartovat komp/server - to by bylo zejména u serveru kontraproduktivní):

Kód: Vybrat vše

sudo service smbd restart
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

MichalStrnad
Příspěvky: 15
Registrován: 14 úno 2014, 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: pripojeni do lokalni windows site

#4 Příspěvek od MichalStrnad »

tak se to bohuzel nevyresilo. ted uz nevidim ani tu sit. i kdyz jsem to prejmenoval zpet na WORKGROUP.
a restartoval Sambu.
treba neni vubec problem v te Sambe? ja nerozumim nastaveni Linuxu v oblasti siti, proste jsem nainstaloval Mint a jsem pomoci ethernet kabelu na stejne siti kde jsou Win pocitace, ale nevidim je a nemuzu se na jeden kde mame sdilena data pripojit.

kamowski

Re: pripojeni do lokalni windows site

#5 Příspěvek od kamowski »

tu je jeden článok:
http://www.linux-mint-czech.cz/sdileni-souboru-mezi-pc/
obrázky žiaľ po migrácii na nový web ešte nie sú viditeľné ale postup sa vyskúšať dá

MichalStrnad
Příspěvky: 15
Registrován: 14 úno 2014, 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: pripojeni do lokalni windows site

#6 Příspěvek od MichalStrnad »

diky. toto jsem uz drive cetl, ale bohuzel nevyresilo to vubec nic.

1. samba klient nemo ktery je soucasti souboroveho manageru neukazuje vubec nic. jen "slozku" Windows Network,
kdyz na ni kliknu, nevidim zadne okolni pocitace

2. jeste me napadlo, nemuze byt nejaky problem ve Firewallu? Mam ale default instalaci Mintu Petra, nic jsem nenastavoval, takze jsem predpokladal, ze toto by melo byt reseni pro bezneho uzivatele bez sloziteho nastavovani

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: pripojeni do lokalni windows site

#7 Příspěvek od ulo »

Tak ještě prolez toto, jestli tam najdeš řešení (je to návod, jak přímo v LM 16 rozběhat sdílení souborů přes Sambu mezi Lin a Win): http://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=42&t=155046

Nebo tady jsou taky nějaké dotazy a řešení k problematice: http://community.spiceworks.com/topic/4 ... ws-network
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

MichalStrnad
Příspěvky: 15
Registrován: 14 úno 2014, 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: pripojeni do lokalni windows site

#8 Příspěvek od MichalStrnad »

Diky za odkazy. Vse jsem si procetl, i dalsi jsem googloval, ale stale se nedari.
Nejhorsi na tom je, ze drive jsem alespon videl okolni pocitace, a nazvy skupin, ted uz nevidim vubec nic, i kdyz jsem vse zkusil vratit do puvodniho nastaveni). pocitac jsem restartoval jen jednou, nedelam restart po kazde zmene, jen restartuji sambu, tak snad to je takto ok.
nechci zneuzivat toto forum na veci, ktere si muzu vygooglovat, ale proste se mi vubec nedari.
Mint je skvely, vsude vychvaluji. ale tohle se proste nedari. Je preci bezne, ze Linux comp bude na jedne siti kde jsou i Win pocitace. prestoze se prace pres Terminal nebojim a dokonce mi to prijde logicke, tak pro bezneho uzivatele je toto vyrazny problem v pripadne snadne migraci na tuto platformu.

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: pripojeni do lokalni windows site

#9 Příspěvek od KOLEGA »

Já vím, že to je úplně zbytečné, ale se sambou jsem neměl problém ... Měl jsem tu kliku, že při migraci z Win na Linux mi všechno fungovalo bezproblému ...
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

migrena6
Příspěvky: 134
Registrován: 16 led 2014, 21:27
Bydliště: Topľčany

Re: pripojeni do lokalni windows site

#10 Příspěvek od migrena6 »

Zdravím.

Nedávno som riešil problém pripojenia z Linuxu Mint 16 XFCE na počítač s Win 7. Je ale pravda, že v našej sieti je len stroj s Mintom a iný stroj s Windows.

Samba by mala byť v Linuxe Mint už nakonfigurovaná, preto by bolo asi najlepšie obnoviť smb.conf zo zálohy.

Odporúčam zistiť, čo by spravilo, keby ste sa napríklad pokúsili o spojenie cez Krusader . Tam <Ctrl>+<N>, zadať smb ako protokol a IP adresu jedného z Windows strojov (bez mena a hesla). Za pokus to podľa mňa stojí.

Základom je, aby sa tie Windows stroje dali pingnúť.

Je pravda, že neprinášam riešenie, ale aspoň vylúčime niektoré možnosti.
Linux Mint 20.2 Xfce, Lenovo IdeaPad l340-17irh Gaming, Intel Core i5-9300HF, NVIDIA TU117M [GeForce GTX 1650 Mobile / Max-Q], 16GB RAM

Zamčeno