Nespouští se wifi při přihlášení uživatele.

WiFi, drátové sítě atd.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
chemik582
Příspěvky: 65
Registrován: 15 bře 2013, 20:12
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Nespouští se wifi při přihlášení uživatele.

#1 Příspěvek od chemik582 »

Dobrý den.
Právě jsem si na notebook nainstaloval čistou novou instalaci Mint 16 (32bit). Všechno šlape jak má !! proti tomu nic. ALE - docela mě vadí že když se přihlásím a naběhne plocha a to všechno kolem tak wifi zůstane vypnutá a já musím při každém startu zajet myší vpravo dolů pak pravé myšítko a Povolit WiFi. To je hrozny když musím pokaždé tohle absolvovat!
V Ovládací Centrum / Aplikace spouštěné při přihlášení jsou hned dva řádky k WiFi. Oba dva jsou označené jako Síť a obsahují stejný příkaz : nm-applet
Kam mám co napsat aby se při přihlášení automaticky zapnula WiFi????
Děkuji.
Michal Zbořil
===========
(www.mzboril.cz)

admin

Re: Nespouští se wifi při přihlášení uživatele.

#2 Příspěvek od admin »

Ahoj,
stále stejná píseň. Můžeš nám alespoň naznačit, jaké že to používáš pracovní prostředí? Nějak nám přestala fungovat křišťálová koule.....

Uživatelský avatar
chemik582
Příspěvky: 65
Registrován: 15 bře 2013, 20:12
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nespouští se wifi při přihlášení uživatele.

#3 Příspěvek od chemik582 »

Ano. Omlouvám se. V zápalu jsem na tuhle "drobnost" ouplně zapomněl. Jako pracovní prostředí používám MATE.
Děkuji.

doplnění:

Jedná se o notebook HP Compaq 6710b. Pro jistotu jsem trochu bádal a našel ještě toto:
Když se spustí počítač tak se kontrolka wifi rozsvítí (bios ji zapne) potom ale během nabíhání systému Mint zhasne, no a potom už se nezapne!!! Když si na plochu otevřu terminál a v něm napíšu:

Kód: Vybrat vše

sudo rfkill unblock all
kontrolka wifi se rozsvítí a wifi se zapne tak že s ní automaticky systém začne pracovat!
Když před použitím tohoto příkazu napíšu v terminálu tento příkaz:

Kód: Vybrat vše

sudo rfkill list
vypíše mě systém toto:

Kód: Vybrat vše

0: phy0: Wireless LAN
     Soft blocked: yes
     Hard blocked: yes
1: hp-wifi: Wireless LAN
     Soft blocked: yes
     Hard blocked: no
2: hp-bluetooth: Bluetooth
     Soft blocked: yes
     Hard blocked: no
3: hp-gps: GPS
     Soft blocked: yes
     Hard blocked: yes
Asi by pomohlo někde při spouštění vyřadit tu kontrolu nebo co to vypíná už zapnutou wifi a nebo potom někam do skriptu který se načítá při spouštění systému vložit něco jako právě toto - sudo rfkill unblock all
Michal Zbořil
===========
(www.mzboril.cz)

Zamčeno