Ovladač pro wifi

WiFi, drátové sítě atd.
Zpráva
Autor
p.pirko
Příspěvky: 7
Registrován: 22 bře 2020, 19:18

Re: Ovladač pro wifi

#11 Příspěvek od p.pirko »

Tak jsem přece jen narazil ještě na jeden problém. Po vypnutí a zapnutí notebooku se k wifi opět nepřipojím. Síť mi sice ukáže všechny wifiny, které jsem před vypnutím použil, ale k žádné se nepřipojí, i když jsou funkční. Když ale zadám příkaz sudo modprobe b43, tak je zase vše OK. Zdá se jako by ten příkaz byl s novým zapnutím zapomenut. Jsem schopen to sám nějak ovlivnit? Možná, že jsem tam něčemu "pomohl", když jsem si s tím hrál. Tak to můžu zkusit přeinstalovat, třeba se to chytne.
Díky.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Ovladač pro wifi

#12 Příspěvek od Ventero1 »

Napadaji me 3 moznosti. Tusim, ze se to resilo upravou konfiguraku pro nacitani modulu:

Kód: Vybrat vše

sudo echo "b43" >> /etc/modules
Popr. napsat si skript, zadat ho do po spusteni a pridat vyjimku do sudoers nebo pridat do root cron. Dohledas to bud tady nebo na foru Ubuntu. Kdyby byl nejaky problem, tak to tu sesmolime ...

S tim jadrem to nejpsis bude cajk - zde se nejedna o kompilovany driver a ten module white list by to mel resit.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

menom
Příspěvky: 2750
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Ovladač pro wifi

#13 Příspěvek od menom »

Ventero1 píše: 24 bře 2020, 08:56 Menom:
Zmylil jsem se - predpokladal jsem, ze bude mit ve stejnem ntb stejnou kartu jako ja a prehlidl jsem presny typ. A omluvil jsem se.
.
Dobre, aj ja sa ti musim omluvit za tuto vetu:
Za posledny mesiac si sem napisal niekolko - nekolik prispekov - prispevku, co vôbec nepomohli
k vyrieseniu - vyreseni problemu.
Nake tvoje hodnotne prispevky by sa pravdepodobne nasli
To vsak nemeni nic na situaci, ze na forum pises prispevky co nepomahaju konkretne k vyreseni problemu
Priklad tema Jas vždy na 100% (dvě grafické karty):
viewtopic.php?f=25&t=6990&p=36267#p36267
Tu sme sa dozvedeli, ze je treba to resit dodatecnou konfiguraci a logonscriptem, a dalej >
Podrobnosti se resily na Ubu foru nekolikrat, ale ted nemam na to to hledat.

Jednoducho prispevok akoby k problemu, ale pre vyrieseni problemu na tomto foru nema ziadnu hodnotu
Ty sa tvaris jako veliky odbornik, ale tazatel ma hladat sam odpoved na jinem foru.
Uplne zbytocny prispevok, rovnajuci sa tvojej uvahe, co sa da oznacit za blivanec.
V tomto svetle je tve obvineni nejen neobjektivni, ale i vylozene nepravdive. Jsi zaujaty, protoze jsem si dovolil s tebou v necem onehdy nesouhlasit a chovas se jako flamer.
Ja by som na teba nereagoval, keby si pisal len k veci a k vyrieseniu problemov na tomto foru.

.
.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Ovladač pro wifi

#14 Příspěvek od Ventero1 »

Nake tvoje hodnotne prispevky by sa pravdepodobne nasli
To vsak nemeni nic na situaci, ze na forum pises prispevky co nepomahaju konkretne k vyreseni problemu
Priklad tema Jas vždy na 100% (dvě grafické karty):
viewtopic.php?f=25&t=6990&p=36267#p36267
Tu sme sa dozvedeli, ze je treba to resit dodatecnou konfiguraci a logonscriptem, a dalej >
Podrobnosti se resily na Ubu foru nekolikrat, ale ted nemam na to to hledat.

Jednoducho prispevok akoby k problemu, ale pre vyrieseni problemu na tomto foru nema ziadnu hodnotu
Ty sa tvaris jako veliky odbornik, ale tazatel ma hladat sam odpoved na jinem foru.
Uplne zbytocny prispevok, rovnajuci sa tvojej uvahe, co sa da oznacit za blivanec.
To je opět jednostranný pohled na věc. Jednak je to alespoň navedení na to kde najít možné řešení v situaci, kdy nemám tolik prostoru to pracně poskládat - ještě ke všemu z mobilu s nestabilním internetem, a za druhé je takovýto příspěvek edukativní v souladu se základními stanovami obou dvou fór - tedy se jedná o důraz na to, aby každý pokud možno prokázal vlastní aktivitu a nezneužíval kapacity ostatních členů. Ostatně toto bylo zmíněno jako jeden z důvodů pro odchod dvěma bývalými členy. A zrovna těmi, jejichž odbornost byla taková, že by třeba u tohodle nejspíš poradili z hlavy. A jako další důvod zmiňovali i to jak se tazatel zachoval dál - není tam žádný další příspěvek o tom, jestli zkusil tu tvou radu a jak to dopadlo, ani žádná jiná reakce o tom, jestli zkusil hledat, kam jsem ho naváděl a jak dopadl - tohle je ten skutečný plivanec na členy fóra, kteří někomu věnují svůj čas a práci.

Mimochodem jsem zjistil, že tazatel tohoto vlákna si také mohl pokyn jak zavádět modul automaticky (tedy odpověď na svoji otázku) přečíst v odkazu od Juhele. Tedy takové příspěvky, za které jsem se stal terčem kritiky tentokrát, mají nepochybně také smysl.

Osobně tu odborníka nehraju - vždy se prezentuji jako interesovanější uživatel, který rád dá k dispozici to co může - někdy je to jenom nápad.

Proč prostě nepřiznáš, ve světle nezpochybnitelných argumentů, že jsi se zmýlil a soudil jsi neobjektivně.

Jo a klidně na mě reaguj - ale mohlo by to být méně zaujaté a argumenty méně křehké - tedy víc podstatněji k věci.

A ještě jedna věc - toto fórum je ze své podstaty stejně sociální jako odborné - tedy mají smysl nejen ty fundovaně odborné příspěvky.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Ovladač pro wifi

#15 Příspěvek od Ventero1 »

Jo to beru - v tomhle pripade vsak stranka z odkazu je vsak kratka a opravdu jednoduse, prehledne podana a kdyby si ji tazatel projel google nebo bing translatorem, tak by presne vedel i bez zakladni znalosti angliny ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

menom
Příspěvky: 2750
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Ovladač pro wifi

#16 Příspěvek od menom »

.
Ventero1 píše:Proč prostě nepřiznáš, ve světle nezpochybnitelných argumentů, že jsi se zmýlil a soudil jsi neobjektivně.

Jo a klidně na mě reaguj - ale mohlo by to být méně zaujaté a argumenty méně křehké - tedy víc podstatněji k věci.

A ještě jedna věc - toto fórum je ze své podstaty stejně sociální jako odborné - tedy mají smysl nejen ty fundovaně odborné příspěvky
.

Naopak bolo to objektivne z pohladu uzivatela LM.

Ty to ale nechces pochopit, lebo Nepouzivas Linux Mint.
Potom ale nechapem preco mas potrebu sa tu skoro ku vsetkemu vyjadrovat, ked tvoj prinos je minimalny.

Ty patris k ludom co si myslia, ze zo vsetkeho sa da vykecat, hlavne je potreba stale opakovat to svoje .....

Preto sem davas tie svoje radobymoudrosti o ktore tu nikto nestoji, hlavne ze si prispel.

OK radu

Kód: Vybrat vše

sudo echo "b43" >> /etc/modules
Berem, to je adekvatne.

Ked pises ze si neni odbornik, vporadku, tak ako mas pisane na foru ubuntu cz si zavislak :lol:

.
.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Ovladač pro wifi

#17 Příspěvek od Ventero1 »

Ty patris k ludom co si myslia, ze zo vsetkeho sa da vykecat, hlavne je potreba stale opakovat to svoje .....
To přesně děláš a nepřijímáš žádné argumenty. S LM pracuji i když okrajově, ale od Ubuntu se to prakticky liší jen mikromálně - to ale jistě víš a opět mě chceš jen shazovat.

Jen se bráním tvému napadání - jestli s moudrostí nebo jen rádoby, nechť posoudí jiní ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno