Ovladač pro wifi

WiFi, drátové sítě atd.
Zpráva
Autor
p.pirko
Příspěvky: 7
Registrován: 22 bře 2020, 19:18

Ovladač pro wifi

#1 Příspěvek od p.pirko »

Ahoj, po letech práce s Woknama jsem se rozhodl zkusit Linux. Na notebook Dell Latitude D520 jsem dal Linux Mint 19.3 Xfce 32 bit. Vše proběhlo v pohodě až na síť. Pokud pracuji na kabelu, tak je to OK, pokud ale odpojím kabel a chci pracovat na wifi, tak nic. Použil jsem nesvobodný ovladač, který mi nabídla instalace a asi to není ten správný ovladač. Můžete mi poradit, kde bych našel správný ovladač a jak ho tam dostanu místo toho co tam je? Zkoušel jsem to na stránkách DELL, ale ten tam má jen ovladače pro W. Když jsem zkusil příkaz "iwconfig", tak mi to wifi vůbec neukázalo. Nedaří se mi sem vložit obrázek, tak zkusím opsat co mi píše správa ovladačů:

Broadcom Limited BCM4311 802.11a/b/g (Wireless 1490 Dual Band Wlan Mini-card)
Toto zařízení není zprovozněné.
bcmwl-kernel-source
verze 6.30.223.271+bdcom-0ubuntu5 - 18.04.1
Broadcom 802.11. Linux STA wireless driver source

Díky za radu

p.pirko
Příspěvky: 7
Registrován: 22 bře 2020, 19:18

Re: Ovladač pro wifi

#2 Příspěvek od p.pirko »

Největší problém byl pořídit to svislítko :)

dmesg | grep b43
[ 25.957914] b43-pci-bridge 0000:0c:00.slítko0: Sonics Silicon Blackplane found on PCI device 00:0c:00.0

snad to k něčemu bude.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Ovladač pro wifi

#3 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: p.pirko
Mrkni se tady http://linuxg.net/how-to-fix-broadcom-b ... inux-mint/ do komentářů. :idea:

p.pirko
Příspěvky: 7
Registrován: 22 bře 2020, 19:18

Re: Ovladač pro wifi

#4 Příspěvek od p.pirko »

koukám, že jsem to napsal špatně. Správně to má být :
dmesg | grep b43
[ 25.957914] b43-pci-bridge 0000:0c:00.0: Sonics Silicon Blackplane found on PCI device 00:0c:00.0

pak jsem zkusil dát ty příkazy pro odinstalaci a instalaci a restartoval jsem. No a zatím nic. Zatím mi jen zmizel ten nesvobodný ovladač sítě, který se mi nabízel a není tam nic a wifi zatím taky nefunguje. Když teď zadám znovu příkaz dmesg | grep b43 tak vypisuje to samé co předtím.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Ovladač pro wifi

#5 Příspěvek od Ventero1 »

Tohle se resilo uz xkrat a u starsich dister to slo. Od 14.04 (17 Mint) nepamatuji, ze by to nekdo rozjel. Reseni bylo ovsem jednoduche - za stokorunacku na bazosi koupit minipci wifi kartu intel - tusim, ze to byla 2kova rada ctyrmistna cifra a vymenit.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

p.pirko
Příspěvky: 7
Registrován: 22 bře 2020, 19:18

Re: Ovladač pro wifi - VYŘEŠENO

#6 Příspěvek od p.pirko »

zeleno píše: 23 bře 2020, 09:12 Uisti sa v Synapticu, že ovladač b43 je nainštalovaný a treba ho zaviesť príkazom sudo modprobe b43
Screenshot_20190708_144652.png
Názvy súborov sa môžu v niektorých písmenkách líšiť, ja mám inú distribúciu MXLinux19. Mohol by si vyskúšať aj iné Linuxy, či bude problém s wifi aj tam.
Jsi zlatej, wifi najednou funguje a ukazuje všechny sítě okolo a můžu se k nim připojit. Jen si ten postup budu muset někam pořádně zapsat, až budu třeba přeinstalovávat Linux, tak abych to zase dal dohromady.
Takže DÍKY MOC ZA POMOC. :D

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Ovladač pro wifi

#7 Příspěvek od Ventero1 »

Aha omlouvam se - zde se jedna o 4311, ja tam tenkrat mel 4309 - to se jeste pouzival tusim b43 fw cutter a fakt mi to od verzi 2014 pozdejsich nefungovalo a nepamatuji, ze by to nekdo vyresil. Naposledy na 12.04 ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

menom
Příspěvky: 2750
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Ovladač pro wifi

#8 Příspěvek od menom »

Ventero1 píše: 23 bře 2020, 09:48 Tohle se resilo uz xkrat a u starsich dister to slo. Od 14.04 (17 Mint) nepamatuji, ze by to nekdo rozjel. Reseni bylo ovsem jednoduche - za stokorunacku na bazosi koupit minipci wifi kartu intel - tusim, ze to byla 2kova rada ctyrmistna cifra a vymenit.
.

Znovu dokazujes tvoju nekompetentnost.
Za posledny mesiac si sem napisal niekolko - nekolik prispekov - prispevku, co vôbec nepomohli
k vyrieseniu - vyreseni problemu.

Boli to len tvoje uvahy

Tak si prehodnot priority, a nez napises k.ok.o.tinu, tak rozmysli.

A cakam, ze znovu napises daku, svoju sracku.

Preto som citoval co si napisal, aby to bolo jasne, ze tvoja rada neprispela nicim k reseni problemu.

To je fakt.

.
.

menom
Příspěvky: 2750
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Ovladač pro wifi - VYŘEŠENO

#9 Příspěvek od menom »

p.pirko píše: 23 bře 2020, 12:51
zeleno píše: 23 bře 2020, 09:12 Uisti sa v Synapticu, že ovladač b43 je nainštalovaný a treba ho zaviesť príkazom sudo modprobe b43
Screenshot_20190708_144652.png
Názvy súborov sa môžu v niektorých písmenkách líšiť, ja mám inú distribúciu MXLinux19. Mohol by si vyskúšať aj iné Linuxy, či bude problém s wifi aj tam.
Jsi zlatej, wifi najednou funguje a ukazuje všechny sítě okolo a můžu se k nim připojit. Jen si ten postup budu muset někam pořádně zapsat, až budu třeba přeinstalovávat Linux, tak abych to zase dal dohromady.
Takže DÍKY MOC ZA POMOC. :D
.

Ano Zeleno pomohl, Ventero psal fantazmaggorie .....

.
.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Ovladač pro wifi

#10 Příspěvek od Ventero1 »

Menom:
Zmylil jsem se - predpokladal jsem, ze bude mit ve stejnem ntb stejnou kartu jako ja a prehlidl jsem presny typ. A omluvil jsem se.
To co jsem vsak napsal je jedno z moznych reseni (nikoliv fantasmagorie) - vymenit wifi kartu za tu, ktera ma v linuxu primou podporu v jadru a lepsi vysledky, co se tyce citlivosti a propustnosti - ktere jiz mnoha lidem pomohlo. V tomto pripade si nejsem jist, zda po aktualizaci jadra nebude muset opakovat nebo jadro zamknout.
V tomto svetle je tve obvineni nejen neobjektivni, ale i vylozene nepravdive. Jsi zaujaty, protoze jsem si dovolil s tebou v necem onehdy nesouhlasit a chovas se jako flamer. Jako dalsi egocentrik, ktery je zase socialne nekompetentni. Presneji receno nezpusobily. Tak se prosim prober - prospejes tim hlavne sobe.
Naposledy upravil(a) Ventero1 dne 24 bře 2020, 09:45, celkem upraveno 1 x.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno