Vypíná se net

WiFi, drátové sítě atd.
Zamčeno
Zpráva
Autor
klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Vypíná se net

#1 Příspěvek od klocek »

Zdravím
Mám Mint 19 Mate.
Nedávno jsem z číny pořídil síťovou kartu s 2x USB3. A stává se mi od té doby, že když mám zaplé PC třeba celý den, tak mi síťové připojení funguje bez problému. Ale když zapnu VOIP(program Twinkle), nebo Pidgin(pouze messenger), tak se mi síťové připojení prostě po nějaké době(tak do hodiny) vypne. Net nefunguje. Mohu restartovat připojení, router, nebo pc, ale připojení nenaskočí. Pouze, pokud PC vypnu a následně zapnu. Pak je spojení navázáno hned.

Jestli je to 100% těmi programy, nevím. Ale co jsem tak zběžně testoval, tak bych zatím řekl že ano. Připojení totiž nevyletí hned, ale až po nějaké nejisté hodině.

1.jde nějak restartovat připojení, abych nemusel vypnout a zapnout PC? (krom té možností, co je v ikoně u hodin)
2.čím to může být obecně? Ovládači? Kartou? Programy?

Najisto to router není, protože v té samé době jiné PC(resp.notebooky) jsou normálně se světem spojeny.
Začlo to s novou síťovkou.
Před léty, když jsem používal síťovku na základovce(než mi ji odpálil blesk), tak mi to taky sem tam vyletělo(ale jen u Linuxu. Win7/XP to nedělaly). Pak jsem začal používat nějakou z nultých let (100/10Mb) a ta spojení nevypla nikdy(odhadem 2roky).

(Promiň, že nepíšu rovnou celou sestavu PC, rodné číslo, barvu auta a název síťové karty, bo vůbec nevím, jestli se to těchto věci týká. Díky za pochopení)

děkuji

menom
Příspěvky: 2750
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Vypíná se net

#2 Příspěvek od menom »

.
klocek píše:1.jde nějak restartovat připojení, abych nemusel vypnout a zapnout PC? (krom té možností, co je v ikoně u hodin)

Mohol by si vyskusat zadat prikaz do terminalu :

Kód: Vybrat vše

sudo service network-manager restart
klocek píše:2.čím to může být obecně?

Mozes sa inspirovat tu :
viewtopic.php?f=14&t=3640

.
.

klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Re: Vypíná se net

#3 Příspěvek od klocek »

Delší dobu se mi to nestalo. Až dnes. "sudo service network-manager restart" nepomohlo.

Našel jsem ale CD(bylo v krabici) s ovládači i pro linux. Jádro mám toto: Jádro Linux 4.15.0-115-generic x86_64

V textovém souboru přiloženém k ovládači je toto:
"Driver added at 2012-08-03

LINUX driver for kernel 3.x and 2.6.x and 2.4.x (Support x86 and x64) - Version 8.032.00
Driver Path : \LINUX driver for kernel 2.6.x and 2.4.x (Support x86 and x64)

Linux driver for kernel 2.4.x (Support x86 and x64) - Version 1.07
Driver Path : \Linux driver for kernel 2.4.x (Support x86 and x64)"

Dalo by se to nějak použít?


Ještě zkusím probádat návod z toho tvého odkazu.

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Vypíná se net

#4 Příspěvek od West »

Funguje ti ping na IP adresu routra práve v tej dobe keď sa sieťové pripojenie vypne?

klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Re: Vypíná se net

#5 Příspěvek od klocek »

dal jsem tehdy nejnovější jádro. Delší dobu byl klid. Teď mi net zase vyletěl.

Ping- promiň, jak to zjistím? děkuji

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Vypíná se net

#6 Příspěvek od Ventero1 »

v terminale proved prikaz ping na adresu routeru - tu zjistis ve vlastnostech site nebo je napsana na routeru - priklad:

Kód: Vybrat vše

ping 192.168.1.1
to je vetsinou vychozi adresa routeru v tovarnim nastaveni.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno