LM20 openvpn

WiFi, drátové sítě atd.
Zamčeno
Zpráva
Autor
gusto1
Příspěvky: 155
Registrován: 07 pro 2017, 08:46

LM20 openvpn

#1 Příspěvek od gusto1 »

Z LM17 som presiel na LM20 a mam mensi problem s OVPN klientom.

V LM17 som si klasicky cez terminal nainstaloval openvpn a do /etc/openvpn som hodil vsetky potrebne subory (ca.crt, client.conf, client.crt, client.key). Pri instalacii ovpn sa nainstaloval aj spustaci skript a vsetko fungovalo paradne.

Teraz pozeram, ze v LM20 je uz ovpn nainstalovane. Tak som znova nakopiroval potrebne subory do /etc/openvpn. Pre istotu som rebootol PC, ale pozeram, ze TUN sa nevytvorilo (takze ovpn nebezi).

Zistujem, ze ovpn klient sa da vytvorit cez GUI (pouzivam xfce). Klik na ikonu siete (v icontray), -> Pripojenie k VPN atd ... Pre jednoduchost som si vsetky ca a key hodil do client.ovpn a nacital som ho v sprievodcovy VPN pripojenia. Vsetko prebehlo OK. Ked sa chcem pripojit k VPN, tak klik na ikonku siete -> Pripojit sa k vpn a oznacim klienta. VPN funguje vyborne. Problem je v tom, ze nefunguje INET. Funguje len VPN a LAN (v LAN dokonca nefunguju ani domenove mena, len IP adresy). Ak VPN klienta odpojim, tak INET funguje normalne.

Ked pozrem do /etc/openvpn/client, tak adresar je prazdny (neviem kde sa ten config, ca a key ulozili).

gusto1
Příspěvky: 155
Registrován: 07 pro 2017, 08:46

Re: LM20 openvpn

#2 Příspěvek od gusto1 »

Skusil som cez spravcu odinstalovat openvpn + net. manazer + gnome a isiel som klasicky cez terminal

Kód: Vybrat vše

sudo apt update
sudo apt install openvpn
copy files do /etc/openvpn

restart openvpn a ani restart network nepomaha, takze po reboote je TUN vytvoreny a vsetko funguje ako za starych cias

Zamčeno