Anketa na wifi

WiFi, drátové sítě atd.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Anketa na wifi

#1 Příspěvek od Ventero1 »

Vzhledem k potížím s wifikartou kladu komunitě otázku, jakou kdo používá NTB apod. s minipcie kombo wifi + BT s normou AC a jde mu to rovnou po instalaci, bez nutnosti čehokoliv dalšího a bez problémů ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1382
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Anketa na wifi

#2 Příspěvek od alojz »

...na mojich notbukoch šecko funguje...hned po nainstalovani...first je ubuntu mate,nahrada budgie...akoze wifi...
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

menom
Příspěvky: 2750
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Anketa na wifi

#3 Příspěvek od menom »

.

K tomu problemu s Intel AC 3165 na ubuntu fore napriklad nechapem preco si nedal vypis co chcel Tibor

Kód: Vybrat vše

sudo lshw | grep -i wireless

Alebo

Kód: Vybrat vše

inxi -Nxxx

Lebo je viac moznosti.

Tam ukaze obvykle ovladac - modul pre jadro co je pouzity, tak je moznost sa na to kuknut cez modinfo
a vyskusat postupne mozne parametre nastavit a zmenit.

Mozes kuknut napriklad tu, ale je treba presne urcit co je to za bazmek - chipset.

https://deviwiki.com/wiki/Intel_Dual_Ba ... _(3165NGW)

.
.

menom
Příspěvky: 2750
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Anketa na wifi

#4 Příspěvek od menom »

.

V odkaze je par veci co mozno vyskusat:

https://wireless.wiki.kernel.org/en/use ... ?p=iwlwifi

.
Naposledy upravil(a) menom dne 29 bře 2021, 17:37, celkem upraveno 1 x.
.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Anketa na wifi

#5 Příspěvek od Ventero1 »

Tak výpis jsem mohl dát, ale vzhledem k tomu, že to je známý problém s moduly této řady (AC 3165, AC 7265), který se projevuje podobně ve Win i Lin a nikdo se nedobral řešení neb se jedná o buď zpackanou koncepci HW těchto karet nebo o vadně vyrobenou várku chipů či waferů a nebo jsou zpackaný základní kód ovladače z kterého vychází jak ty pro Win i Lin, tak bude asi nejlepší to vyměnit. Tohle se jasně táhne za Intel a jde vidět, že i k nim došla známá nákaza spíchnout vše horkou jehlou, nedodělat nic pořádně a honit se bezhlavě za novým a lepším, což má za následek stále více nefunkčností.
Stejně jako Ubu 20.04 a Mint z něho vycházejíci je zase o dost méně funkční, než 18.04 a vycházející z něj.
Až se k tomu dostanu, ten výpis znovu udělám a klidně ho postnu, ale došel jsem (viz výše), že to nemá smysl, když je prostě šmejd ta karta ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

RadekD
Příspěvky: 314
Registrován: 19 lis 2012, 19:28
Bydliště: Nedaleko Vyškova

Re: Anketa na wifi

#6 Příspěvek od RadekD »

V NB Acer Swift mám AC 7265. Po instalaci LM fungovala normálně, ale po čase se začne podivně odpojovat - zdánlivě funguje, ukazuje sílu signálu, ale data neprochází. Stejně se chová i v Debianu 10. Pak jsem zkusil nainstalovat WICD (už mi kdysi na jiném NB pomohl), od té doby žádné výpadky nepozoruji, WiFi spojení drží. Jedinou nevýhodou je, že si mezi 2.4G a 5G vybírá silnější signál, nehledě na to, kterou síť preferuji, i přes to že signál i na 5G je víc než dostatečný, nezarušený a přenos rychlejší.
Kvůli tomu podezírám víc WiFi manager než ovladač. Bohužel, když jsem chtěl wifinanager odebrat, vzal ssebou celý Cinnamon a Cinnamon bez wifimanageru nejde nainstalovat - důvod nechápu. Takže mám spuštěné oba - WiFimanager ze Cinnamonu a WICD, přičemž WICD včetně sítě jede normálně a wifimanager si dělá co chce - někdy se (údajně) připojí, někdy ne... Nepomohlo ani zakázat ho přímo v systému (systemctl disable wifimanager), stejně se po restartu zase zapnul. Kašlu na něj, funguje to.
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC, Celeron J3455, 4GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, LAMP...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

menom
Příspěvky: 2750
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Anketa na wifi

#7 Příspěvek od menom »

.

Pre intel 7265 je posledna funkcna verzia firmware 17.ucode

Pre intel 7265D je to verzia 29.ucode

Malo by to ukazat vo vypise z terminalu po zadani:

Kód: Vybrat vše

sudo lshw | grep -i wireless

Takže mám spuštěné oba - WiFimanager ze Cinnamonu a WICD, přičemž WICD včetně sítě jede normálně a wifimanager si dělá co chce - někdy se (údajně) připojí, někdy ne.

Asi myslis network-manager ten je silne zavisly od systemd preto sa neda jednoducho odinstalovat.

.
.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Anketa na wifi

#8 Příspěvek od Ventero1 »

V NB Acer Swift mám AC 7265. Po instalaci LM fungovala normálně, ale po čase se začne podivně odpojovat - zdánlivě funguje, ukazuje sílu signálu, ale data neprochází. Stejně se chová i v Debianu 10.
Ano - přesně tak - první 4 dny to šlo normálně a pak stejné chování. Netmanager v Xubu je pravda neukázněně se chovající, ale příčina to není:
1. Používal jsem každý den minimálně 1 - 3 nová live sezení 18.04.5 a 20.04.2, přesto 1. 4 dny běžel internet normálně a pak se to už dělo pokaždé v rozmezí 0,5 - 4 hodiny na jakékoliv instanci live sezení a na později instalovaném Xubu 20.04.2 hned od začátku.
2. Toto se dělo i ve Win10 hned od 1. instalace a tamtéž opakovaně zamrzal systém a BSOD s chybou ukazující na wifi či API. Při druhé čisté instalaci Win10 už se to rovnou seklo v průběhu instalace s hlášením, že se něco děje a instalace trvá déle, než obvykle (opravdu trvala asi 4x déle, než ta první) a systém nebyl schopný detekovat žádnou síť. V HBPEW10 se připojení chovalo podobně jako v Xubu spolu s tím, že chvílemi vypadávala detekce sítí a i tam došlo k BSOD ukazující na wifi či API. A je to stejné při použití jakýchkoliv verzí driverů.
3. Takovýchto zmínek se stejným chováním u karet Intel těchto modelových řad je na netu více a dokonce i na PCMAG rovnou při prvotním testu a jednoho miniPC Zotac.

Menom: Jestli mám aktuální FW byla první věc, kterou jsem kontroloval, ale i tak dík za tip. Tohle prostě jde na stopro za Intelem.

RadekD: Má se vypnout celý původní Network Manager a všechny sekce jednotlivě - ne jenom wifimanager:
https://help.ubuntu.com/community/WICD
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

RadekD
Příspěvky: 314
Registrován: 19 lis 2012, 19:28
Bydliště: Nedaleko Vyškova

Re: Anketa na wifi

#9 Příspěvek od RadekD »

Chápu. W$ jsem nezkoušel, šly pryč hned po prvním zapnutí - otestování NB. Jen je mi divné, že s wicd mi to nedělá.
PS: vypnutí NetworkManageru dle odkazu nezabralo :(, po restartu je tam zas a dokonce hlásil připojení k síti (souběžně s wicd). Pak jsem síť přepnul na jinou a teď NM hlásí nepřipravené zařízení, ale wicd drží. Nebudu to řešit, když to nezlobí....
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC, Celeron J3455, 4GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, LAMP...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

Zamčeno