Nezmyselne zväčšený obrázok na pozadí

Problémy spojené s tématy, ikonami a wallpapery, nebo jejich vlastní tvorba
Zamčeno
Zpráva
Autor
romor
Příspěvky: 11
Registrován: 21 zář 2015, 11:35

Nezmyselne zväčšený obrázok na pozadí

#1 Příspěvek od romor »

Používam Mint 17.2 a pred dvoma dňami sa mi stala nasledovná vec: obrázok, ktorý mám nastavený ako pozadie sa z nepochopiteľných príčin zväčšil tak, ako keby som mal minimálne 22" monitor (mám notebook 12,1"). Ak aj v nastavení pozadia zvolím ktorúkoľvek z ponúkaných vlastností (mozaika, prispôsobené...), tak Mint na žiadnu vôbec nereaguje a stále každý zvolený obrázok okamžite strašne zväčší :( Dá sa nejako nastavenie pozadia zresetovať, aby som ho uviedol do normálneho stavu? Cez dostupné nastavenia to skrátka nejde. Mám na pozadí vždy obrázok, ktorý súvisí s preberaným učivom (som učiteľ biológie na strednej škole) a tak ma to dosť mrzí. dÍK!

milan.fládr
Příspěvky: 28
Registrován: 16 črc 2015, 17:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Nezmyselne zväčšený obrázok na pozadí

#2 Příspěvek od milan.fládr »

nepoužíváte to pak s projektorem...?...taky nemáte napsáno prostředí...

romor
Příspěvky: 11
Registrován: 21 zář 2015, 11:35

Re: Nezmyselne zväčšený obrázok na pozadí

#3 Příspěvek od romor »

Používam Cinamon a dataprojektor samozrejme tiež - veď je to v škole :-) Ale ak aj dataprojektor odpojím, nič sa nezmení :(

milan.fládr
Příspěvky: 28
Registrován: 16 črc 2015, 17:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Nezmyselne zväčšený obrázok na pozadí

#4 Příspěvek od milan.fládr »

já bych obrázek pozadí zmenšil na vaše rozlišení, pak ho dal jako pozadí, co to s tím udělá....

romor
Příspěvky: 11
Registrován: 21 zář 2015, 11:35

Re: Nezmyselne zväčšený obrázok na pozadí

#5 Příspěvek od romor »

To som samozrejme vyskúšal. Nezmení sa vôbec nič! Aj taký obrázok nezmyselne natiahne (a samozrejme rozostrí) :( Či už je dataprojektor pripojený alebo nie.

kamowski

Re: Nezmyselne zväčšený obrázok na pozadí

#6 Příspěvek od kamowski »

v prostredí mate
Menu>Ovládací panel>Vzhľad>Pozadie
tu je voľba "Štýl", to sú možnosti, ako sa má spracovať ten obrázok (dlaždice, zacentrovať, ...) tu to má byť nastavené na "Vyplniť".
cesta bude podobná aj v cinnamone

romor
Příspěvky: 11
Registrován: 21 zář 2015, 11:35

Re: Nezmyselne zväčšený obrázok na pozadí

#7 Příspěvek od romor »

Presne tak je to aj v Cinamone. Ale môj Cinamon na zmenu týchto nastavení nereaguje. Je fuk, či zvolím dlaždice, alebo centrovať - vyzerá stále rovnako, ako keby som nič nemenil :( - vždy roztiahne obrázok do nezmyselných rozmerov...

kamowski

Re: Nezmyselne zväčšený obrázok na pozadí

#8 Příspěvek od kamowski »

nepoužívaš nejaký proprietárny ovládač na grafiku? neaktualizoval sa ti?

romor
Příspěvky: 11
Registrován: 21 zář 2015, 11:35

Re: Nezmyselne zväčšený obrázok na pozadí - Vyriešené

#9 Příspěvek od romor »

Žiadny ovladač som neaktualizoval, ale už som nemal chuť to ďalej riešiť. Tak som si skrátka vytvoril nového uživateľa a prekopíroval súbory. A je to. Síce škaredé riešenie, ale lepšie ako nič :-)

Zamčeno