Umístění Wallpaperů (tapet pozadí plochy) [vyřešeno]

Problémy spojené s tématy, ikonami a wallpapery, nebo jejich vlastní tvorba
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zdeans
Příspěvky: 91
Registrován: 03 dub 2016, 16:50

Umístění Wallpaperů (tapet pozadí plochy) [vyřešeno]

#1 Příspěvek od zdeans »

Zdravím.
Čerstvě sem přešel z Xubuntu na Linux-Mint-Cinnamon 64bit a mám takovou malou prosbu. Do které složky se dají přidat vlastní Wallpapery? Nechce se mi je dávat do složky "obrázky". V Xubuntu jsem to dával do usr/share/backdrops jak mile sem tam obrázek přidal tak jsem tu tapetu hned objevil v nastavení pozadí pochy a mohl jsem ji použít. Prostě ten obrázek nebyl nikde kde by mě mohl překážet.
Asus M5A99FX Pro r2.0 AMD Vishera FX-6300 (přetakt. 4.4GHz).
Ram: 16GB DDR3 1866Mhz
nVidia GeForce GTX 960 2GB
HDD: Samsung SP2504C 250GB, WD Caviar Blue 500GB, WD Blue - 2TB
Linux Mint - Cinnamon 20 Ulyana 64-bit

Uživatelský avatar
zdeans
Příspěvky: 91
Registrován: 03 dub 2016, 16:50

Re: Ve které složce je umístění Wallpapper (tapet pozadí pol

#2 Příspěvek od zdeans »

Tož už jsem na to přišel. Obrázek jsem prsknul do usrt/share/backgrounds/linuxmint-rosa a potom jsem si v usr/share/cinnamon-backgrounds-properties/linuxmint-rosa.xml přidal vlastnosti toho obrázku, podle těch co už tam jsou a najednou to funguje. Takže vyřešeno.
PS: zatím ten Linux-Mint není vůbec špatnej, i když Xubuntu mělo taky něco do sebe (skoro 5 let a předtím 3 roky Ubuntu), ale co se týče využití grafické karty, tak to nějak pokulhávalo (sekající se obraz při přehrávání filmů a na netu odstraněn, až po úmorném pátrání jak to vyřešit), tady zatím v pohodě. Akorát je to na mě nějak moc všechno zelený až mátový :)
Asus M5A99FX Pro r2.0 AMD Vishera FX-6300 (přetakt. 4.4GHz).
Ram: 16GB DDR3 1866Mhz
nVidia GeForce GTX 960 2GB
HDD: Samsung SP2504C 250GB, WD Caviar Blue 500GB, WD Blue - 2TB
Linux Mint - Cinnamon 20 Ulyana 64-bit

Zamčeno