Prosba k tématu

Problémy spojené s tématy, ikonami a wallpapery, nebo jejich vlastní tvorba
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Prosba k tématu

#1 Příspěvek od labeent »

Ahoj, chtěl bych Vás poprosit o laskavost.
Že je vzhled v Cinnamon verzi Mintu tvořen dvěmi nezávislými položkami je jasné. Jedna z nich je Cinnamon téma a druhou je GTK téma.
Cinnamon téma si dokážu upravit téměř dle potřeby. Ale jak upravit GTK styl, když ani pomocí

Kód: Vybrat vše

http://www.linux-mint-czech.cz/gtk-theme-preferences-vlastni-barvy-motivu-gtk2gtk3/
to nejde? Respektive to nejde 100%?
Poprosil bych tedy zkušenější (Satapouch a spol.), zda by nemohli vytvořit nějaký plně funkční návod. Moje představa GTK vzhledu je asi nejpodobnější vzhledu tohoto fóra. Čili vše situováno do světle zelené. Protože s tmavými tématy mám problém, že obvykle neaktivní věci jsou v barvě téměř splývající s barvou tématu (záložky ve Firefoxu, boční panel v Libre Office apod.). Stává se to bohužel i u téměř profi vzhledů od Malyse. A toho bych se rád vyvaroval.
Předem díky za vaši snahu
Obrázek

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: Prosba k tématu

#2 Příspěvek od KOLEGA »

Ahoj,
tvorba GTK 3 témat a právě i Cinnamon témat probíhá pomocí CSS souborů, typicky uložených v /usr/share/themes, nebo v ~/.themes. Nevím jestli je na to nějaké pokročilé GUI klikátko, ale zdá se mi to nepravděpodobné :-) ... Nicméně, když se v tom člověk chvíli povrtá, tak se do toho dostane...
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

Zamčeno