Zlobi pripojovani flashky NTFS soubory, problem s pravy

Problémy s otevíráním, kopírováním a dalšími operacemi s obecnými soubory, včetně zálohování
Zamčeno
Zpráva
Autor
MartinKučerák
Příspěvky: 1
Registrován: 16 čer 2013, 13:39
Kontaktovat uživatele:

Zlobi pripojovani flashky NTFS soubory, problem s pravy

#1 Příspěvek od MartinKučerák »

ahoj, mam nasledujici problem:
najednou mi zacalo zlobit pripojeni flashky, pise to, ze nemam prava pripojit flashku (http://www.tuxera.com/community/ntfs-3g ... privileged) - flashka je v NTFS, mesice jsem ji pripojoval a odpojoval bez nejakych problemu, az dnes to zacalo zlobit
pritom jsem vyzkousel obe rady zminene v tom FAQ a porad nic, flashku mi to odmita pripojit - pritom rucni mount jako root pres shell mi funguje, takze flashka je v pohode...co musim jeste udelat, aby i user mohl flasku pripojit?

mraky
Příspěvky: 41
Registrován: 19 črc 2013, 09:36

Re: Zlobi pripojovani flashky NTFS soubory, problem s pravy

#2 Příspěvek od mraky »

a já se připojím, abych nezakládal další vlákno, se stejným tématem.
Zřejmě nejde jen o flešku, ale je obecný problém zapisovat a spouštět na ntfs discích.
Můj problém je v tom, že ač jsem nainstaloval ntfs-config a zkoušel různě upravovat fstab, tak mě to stejně nenechá na tom disku nic dělat, pouze číst. Než jsem se se do toho začal vrtat, tak pravým klikem jsem si najel na práva a tam byl všude můj účet a ted tam je root. A problém furt stejný. V ntfs-config je povoleno zapisovat a spouštět ..
takto vypadá můj fstab:

Kód: Vybrat vše

UUID=xxxxxx   /media/mraky/data       ntfs-3g defaults,users,locale=cs_CZ.UTF-8,uid=mraky,gid=mraky   0       0

ntfs-config jen opravil ntfs a to locale.. ostatní je moje snaha. Jo a uuid jsem vymazal, v stabu tam je to správně, tak to neřešte.
any solutions?

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Zlobi pripojovani flashky NTFS soubory, problem s pravy

#3 Příspěvek od menom »

.

Takze v /media/mraky/ je slozka data

Co vypise terminal :

Kód: Vybrat vše

stat /media/mraky/data
.
.

mraky
Příspěvky: 41
Registrován: 19 črc 2013, 09:36

Re: Zlobi pripojovani flashky NTFS soubory, problem s pravy

#4 Příspěvek od mraky »

ach už jsem na to přišel! :-D sice nemám dualboot ale mám windows a posledně jsem na ně zapomněl, a spadly do hybernace a já jsem to už nedokázal normálně ukončit, čímž se mi trochu zablokoval disk, tak jsem včera do nich vlezl a vypnul je normálně, a je to v pořádku .-))

Zamčeno