Typy priečinkov ako vo windows

Problémy s otevíráním, kopírováním a dalšími operacemi s obecnými soubory, včetně zálohování
Zamčeno
Zpráva
Autor
rastislavcsapak
Příspěvky: 5
Registrován: 07 říj 2014, 23:48

Typy priečinkov ako vo windows

#1 Příspěvek od rastislavcsapak »

Som dlhoročný používateľ operačného systému Windows XP, ale rozhodol som sa začať používať Linux.
Inými slovami: v linuxe som úplný začiatočník, preto bude moja otázka naivná, ale prosím vás, majte súcit :)

Vo windowsáckom hudobnom priečinku sa dajú súbory usporiadať podľa interpreta, roku vydania, albumu atď.
V linuxovom priečinku to tak nie je a ak by som chcel organizovať hudobné súbory, musel by som na to využiť niektorý z hudobných prehrávačov. Ja by som bol však rád, keby som si mohol hudbu organizovať podľa ID3v2 tagov priamo v priečinku, tak ako vo windows. Chcem sa preto opýtať, ako by sa to dalo.

Ďakujem za pomoc.

admin

Re: Typy priečinkov ako vo windows

#2 Příspěvek od admin »

Vítej mezi námi,
jen nám ještě napiš, v jakém správci souborů se o danou operaci pokoušíš?

rastislavcsapak
Příspěvky: 5
Registrován: 07 říj 2014, 23:48

Re: Typy priečinkov ako vo windows

#3 Příspěvek od rastislavcsapak »

Používam Linux Mint 17 cinnamon, ktorý využíva správcu súborov Nemo (verzia 2.2.4)

admin

Re: Typy priečinkov ako vo windows

#4 Příspěvek od admin »

Tak v Nemu to asi nepůjde, ale zkus program easyTAG - je v standardním repozitáři LM.

rastislavcsapak
Příspěvky: 5
Registrován: 07 říj 2014, 23:48

Re: Typy priečinkov ako vo windows

#5 Příspěvek od rastislavcsapak »

Konečne som našiel čo som potreboval! Riešenie bolo neuveriteľne jednoduché
Musel som urobiť dve veci:
1. v termináli zadať príkaz sudo apt-get install nemo-media-columns
2. reštartovať počítač

A hotovo! Konečne vidím ID3 tagy priamo v správcovi súborov Nemo! Tagy sa síce editovať nedajú, na to treba externý softvér (ten EasyTag sa mi zdá byť celkom dobrý), ale konečne si môžem zoradiť hudbu v priečinku podľa ID3 tagov (používam len "artist", "album" a "date" tagy).

Komu sa nechce kopírovať príkaz, ktorý som uviedol vyššie, môže si to stiahnuť tu: http://www.ubuntuupdates.org/package/mi ... ia-columns

Toto je síce odkaz pre najnovšiu verziu Linuxu Mint (teda LM 17 Qiana), ale myslím, že ten príkaz by mal fungovať vo všetkých verziách, ktoré používajú Nemo file manager.

Obrázek

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Typy priečinkov ako vo windows

#6 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Koukal jsem co posloucháš, celkem pestrý výběr ... ;) Nevím proč, ale 181fm mě nejede, takže jsem po krátkém hledání našel tuhle zajímavou stránku http://4chanmusic.wikia.com/wiki/Sticky Zde si každý vybere, je to pestrá směsice stylů ... :roll:

filipza
Příspěvky: 81
Registrován: 30 led 2013, 17:15
Bydliště: Žilina, SK

Re: Typy priečinkov ako vo windows

#7 Příspěvek od filipza »

Diky, tato vychytavka mi konecne umozni mat lepsi prehlad v mp3
Notebook: Lenovo Thinkpad Edge E531, CPU: Intel Core i5 3230, GPU: Intel HD4000, RAM: 5GB, SSD: 128GB + HDD: 500GB OS: LM 17.1 Cinnamon 64-bit
Netbook: Acer AOD270, CPU: Intel Atom N2600 (1,6 GHz), GPU: GMA 3600, RAM: 2GB, OS: Win7Starter & LM 13 XFCE

Zamčeno