Jak připojit komprimační nástroj

Problémy s otevíráním, kopírováním a dalšími operacemi s obecnými soubory, včetně zálohování
Zamčeno
Zpráva
Autor
bino
Příspěvky: 5
Registrován: 21 lis 2014, 18:28

Jak připojit komprimační nástroj

#1 Příspěvek od bino »

Mám Linux Mint 17 Quiana 64 bit.Chtěl jsem si změnit správce souborů z Nemo na Marlin.Marlin jsem si nainstaloval je i v Menu-Správa-Správce souborů Marlin v nastavení jsem dal i jako výchozí správce souborů ale pořád mám Nemo.Komprimační nástroj p7zip je taky nainstalovaný ale když chci zkomprimovat soubory neobjevuje se mě v kontextové nabídce.
cat /etc/issue
Linux Mint 17 Qiana \n \l
jirka@jirka-To-be-filled-by-O-E-M ~ $ uname -a
Linux jirka-To-be-filled-by-O-E-M 3.13.0-24-generic #46-Ubuntu SMP Thu Apr 10 19:11:08 UTC 2014 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux

janek-m
Příspěvky: 55
Registrován: 01 říj 2014, 13:43

Re: Jak připojit komprimační nástroj

#2 Příspěvek od janek-m »

Komprimačný nástroj p7zip je (ak sa nemýlim) štandardne k dispozícii už po nainštalovaní LinuxMint-u. Neviem teda, v čom je problém, ale v kontextovej ponuke pri komprimácii súborov by sa mal objaviť .7z, čo je koncovka p7zip. Ak tomu tak nie je, tak ešte raz skontroluj, či sú nainštalované balíky: p7zip, p7zip-full, p7zip-rar.
Osobne však uprednostňujem komprimáciu do .rar.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Jak připojit komprimační nástroj

#3 Příspěvek od juhele2014 »

Mohu potvrdit info od janek-m: 7zip je už v LM, v kontextové nabídce (nemo, marlin, PCmanFM) je nabídka komprese 7zip. Merlina jsem instaloval, přepnul v předvolbě na výchozího správce, ale změna nenastala. Takže pro rychlé spuštění programu lze umístit ikonu do lišty (volba pr. myšítkem Přidat na panel) , a je to snadno přístupné. Rozdíl v rychlosti spouštění Nema a Marlina je nulový, teda aspon na mém noťasu ... ;)

bino
Příspěvky: 5
Registrován: 21 lis 2014, 18:28

Re: Jak připojit komprimační nástroj

#4 Příspěvek od bino »

Vyřešeno .

Zamčeno