LibreOffice

Problémy s otevíráním, kopírováním a dalšími operacemi s obecnými soubory, včetně zálohování
Zamčeno
Zpráva
Autor
zbynek15
Příspěvky: 24
Registrován: 01 zář 2013, 19:45

LibreOffice

#1 Příspěvek od zbynek15 »

Zdravím Linuxáky,
mám dotaz ohledně vytvoření zástupce v calcu nebo writeru. V mintu 17.1 a v LibreOffice nižším jak 4.4 to šlo v menu právého tlačítka myši. Přešel jsem na 17.2 a LibreOffice 4.4 a tam už tato možnost chybí. Soubory mám ve složce, kde se mi ukládají na cloud a zástupce jsem měl na ploše ke snadnějšímu přístupu.
Předem dík za info.

RadekD
Příspěvky: 315
Registrován: 19 lis 2012, 19:28
Bydliště: Nedaleko Vyškova

Re: LibreOffice

#2 Příspěvek od RadekD »

Pokud myslíš hlavní menu Mintu, tak tam mi to normálně jde (17.2 Cinnamon, LO 4.4.3.2), pravé tlačítko vyvolá možnosti: Přidat na panel, Přidat na plochu, Přidat do oblíbených, Odebrat , stejně jako u ostatních zástupců.
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC, Celeron J3455, 4GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, LAMP...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

zbynek15
Příspěvky: 24
Registrován: 01 zář 2013, 19:45

Re: LibreOffice

#3 Příspěvek od zbynek15 »

Ahoj,
ne hlavní panel Mintu, ale normálního zástupce ze souboru calc, který mám ve složce v dokumentech a v předchozích verzích LibreOffice šlo kliknout na soubor calc pravým myší a tam bylo vytvořit zástupce stejně jako ve widlích a toho zástupce sis mohl dát přeba na plochu a změny v zástupci na ploše se provedly samozřejmě i v souboru v dokumentech.

kamowski

Re: LibreOffice

#4 Příspěvek od kamowski »

klikni pravym na akykolvek adresar alebo subor, mas tam volbu "vytvor odkaz" ?
ak nie, ake mas prostredie? cinnamon?
tak v neme urob toto:
Upraviť >> Nastavenia >> Obrazovka a celkom dole zaškrtnúť voľbu "Zobraziť všetky dostupné akcie ...."
reštartuj nemo a skús, či ti pribudla tá voľba

zbynek15
Příspěvky: 24
Registrován: 01 zář 2013, 19:45

Re: LibreOffice

#5 Příspěvek od zbynek15 »

Ahoj,
tak to bylo přesně ono, po zaškrtnutí zobrazit všechny dostupné akce se již v kontextovém menu zobrazila volba vytvořit odkaz.
Mockrát díky. ;)

Zamčeno