Nemožnosť čítania obsahu telefónu v prostredí Mintu

Problémy s otevíráním, kopírováním a dalšími operacemi s obecnými soubory, včetně zálohování
Zamčeno
Zpráva
Autor
migrena6
Příspěvky: 134
Registrován: 16 led 2014, 21:27
Bydliště: Topľčany

Nemožnosť čítania obsahu telefónu v prostredí Mintu

#1 Příspěvek od migrena6 »

Zdravím.

Potreboval by som poradiť. Známym som pred nejakým časom nainštaloval na počítač Linux Mint 17 (alebo 17.1) XFCE. Problém však nastáva pri pripojení telefónu Nokia 301, kde sa síce telefón pripojí, ale keď chcem zobraziť obsah telefónu zobrazí sa iba prázdne okno bez súborov a priečinkov.
V adresnom riadku je niečo ako

Kód: Vybrat vše

mtp://[...usb001...]
. Presnejšie to popísať neviem, nie som pri tom počítači. inak ide o desktop.
Skúšal som viacero vecí, ale bez výsledku (úplná aktuálizácia systému, aktualizácia jadra, nainštalovanie mtp tools, pripojenie kábla do iného USB slotu, ...).
Z toho, čo som prečítal predpokladám, že treba upraviť udev pravidlá. Aj by som sa do toho pustil, ale návody hovorili o editácii súboru s libmtp v názve, ale taký sa v danom umiestnení nenachádza.
Ak by ste mali nejaké nápady, ako odstrániť tento problém, budem vďačný.
Linux Mint 20.2 Xfce, Lenovo IdeaPad l340-17irh Gaming, Intel Core i5-9300HF, NVIDIA TU117M [GeForce GTX 1650 Mobile / Max-Q], 16GB RAM

kamowski

Re: Nemožnosť čítania obsahu telefónu v prostredí Mintu

#2 Příspěvek od kamowski »

v prvom rade sa musí pri pripojení telefónu zvoliť, že sa má chovať ako pamäťové médium nie ako telefón !!!
toto býva u rôznych telefónoch rôzne pomenované - dáta, úložisko, .... alebo niečo podobné
tá voľba/možnosť výberu vyskočí hneď pri prepojení káblom
takú nokiu sme v rodine mali a šlo to bez problémov, bez akýchkoľvek úprav čohokoľvek
potom sa zobrazí v prehliadači súborov telefón aj karta, ak je v telefóne nejaká a máš prístup k súborom
spravovať hovory, sms, kontakty ..., tu neporadím, je niečo v repo ale neviem, na koľko je to funkčné
skús v synapticu xgnokii alebo gammu a napíš prosím, ako to dopadlo

migrena6
Příspěvky: 134
Registrován: 16 led 2014, 21:27
Bydliště: Topľčany

Re: Nemožnosť čítania obsahu telefónu v prostredí Mintu

#3 Příspěvek od migrena6 »

Nastavenie spôsobu pripojenia telefónu je prvá vec, ktorú som skontroloval. Pri pripojení sa pýta, v akom režime má fungovať (jeden je len nabíjanie, druhý synchronizácia a kopírovanie a posledný súvisí s použitím pamäťovej karty.).Pred tým vraj pripájali telefón úplne normálne a fungovalo to.
Skúšal som nejaký program práve aj na správu kontaktov a podobne (wammu alebo tak nejak), no tiež bez výsledku, ostatné podobné programy som preto ani neskúšal. Skúšal som aj gmobile (alebo tak nejak), pri snahe o pripojenie vypísalo chybu
Vo Windowse to normálne ide.
Vo výpise dmesg nie je nič podozrivé- akoby sa pripojil normálny USB kľúč.
Kdesi som videl stránku s návodom, ako zistiť vendora a identifikátor myslím, a upraviť tie pravidlá. Ale nemôžem ju viac nájsť.
Linux Mint 20.2 Xfce, Lenovo IdeaPad l340-17irh Gaming, Intel Core i5-9300HF, NVIDIA TU117M [GeForce GTX 1650 Mobile / Max-Q], 16GB RAM

Zamčeno