Jednoduché sdílení [vyřešeno]

Problémy s otevíráním, kopírováním a dalšími operacemi s obecnými soubory, včetně zálohování
Zamčeno
Zpráva
Autor
DjOkurka
Příspěvky: 6
Registrován: 11 srp 2016, 10:41

Jednoduché sdílení [vyřešeno]

#1 Příspěvek od DjOkurka »

Zdravím,
to v mintu neexistuje způsob jak jednoduše sdílet složky v mé lokální síti, kde jsou oba počítače v jedné síti??

Když dám možnosti pro sdílení, tak nejsou žádné možnosti. Když dám všechny 2 možnosti, tak stejně mi nedovolí Mint přistoupit a upravovat. Nastavování v samba je nepřípustné pro domácího uživatele, který chtěl jednoduchý systém. Což bez potřeby mint rozhodně je.

Díky za nějakou jednoduchou radu


DjOkurka
Příspěvky: 6
Registrován: 11 srp 2016, 10:41

Re: Jednoduché sdílení

#3 Příspěvek od DjOkurka »

redhawk: takhle jsem to nastavoval a pořád má nějaký problém a nefunguje mi to...

DjOkurka
Příspěvky: 6
Registrován: 11 srp 2016, 10:41

Re: Jednoduché sdílení

#4 Příspěvek od DjOkurka »

kamowski: vyzkoušel jsem Nitroshare a mám další problém :-D to už není možné. i přes to že instalace proběhla v pořádku tak ani po přeinstalování a restartu se mi na jednom PC nechce spustit. Ani v processech na tom PC nejde vidět po spuštění(nespuštění)

když zadám po zeptání se na heslo při přístupu ke sdílené složce správné údaje pro přístup na druhý PC tak mě odmítne... Zase když dám přístup pro hosta, tak když zapíše tak je vlastní:nobody a skupina:nogroup což je pochopitelné když tak přistupuje ale pak po uložení takového souboru ani jeden PC se složkou nebo souborem už nic neudělá protože nemá právo...

V mintu mi chybí nejaký rozumná správa uživatelských práv tak jakoto mám ve widlákovém světě. Nemůžu taky běžného uživatele co si musí kde upravit a naházet do termínálu to mě ten PC hodí na hlavu.

Díky

Uživatelský avatar
milhouse
Příspěvky: 272
Registrován: 03 úno 2015, 09:52

Re: Jednoduché sdílení

#5 Příspěvek od milhouse »

Pokud chceš nahrávat (zápis) do sdíleného adresáře, musíš povolit anonymní přístup.
Nebo pro konkrétního uživatele. Pozor ale, nevyužívá systémové uživatele, ale musí se vytvořit pro Sambu. Teď si nevzpomenu jak. :)
"...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

DjOkurka
Příspěvky: 6
Registrován: 11 srp 2016, 10:41

Re: Jednoduché sdílení

#6 Příspěvek od DjOkurka »

mno já tam právě rval pořád systémového. tak možná tady bude zakopaný pes... zkusím přidat spešl uživatele pro sambu snad už to pojede! :-D

DjOkurka
Příspěvky: 6
Registrován: 11 srp 2016, 10:41

Re: Jednoduché sdílení

#7 Příspěvek od DjOkurka »

v synaptic vyhledat system-config-samba a nainstalovat si tak GUI pro sambu.

Toto už je pohodlné řešení. 4 hodiny života :-D

kamowski

Re: Jednoduché sdílení

#8 Příspěvek od kamowski »

mohol by si sem potom dopísať, čo a ako si tam nastavoval, upravoval, ...., čo si chcel dosiahnuť a čo si dosiahol ....
čo ak to zajtra budem potrebovať ?
:)

DjOkurka
Příspěvky: 6
Registrován: 11 srp 2016, 10:41

Re: Jednoduché sdílení

#9 Příspěvek od DjOkurka »

Tak požadavek byl jednoduše uživatelsky nastavit sdílení složek s možností zápisu do nich.

Odkazy co jsou v tomto vláknu nahoře jsem zkoušel už před tím bud to není uživatelské řešení nebo mi to nefungovalo i když instalace doběhla tak jak měla.

v "system-config-samba" si uživatel vytvoří účet a pak si přiděluje práva. Vše funguje tak jak má podobně jako byl uživatel zvyknutý z windows

Zamčeno