Připojení oddílu hardisku vytvořeného ve Windows Vyřešeno

Problémy s otevíráním, kopírováním a dalšími operacemi s obecnými soubory, včetně zálohování
Zamčeno
Zpráva
Autor
doktor_Ota
Příspěvky: 3
Registrován: 10 bře 2018, 14:17

Připojení oddílu hardisku vytvořeného ve Windows

#1 Příspěvek od doktor_Ota »

Mám poslední dobou problém s připojením oddílu disku primárně používaného ve Windows 10. Zobrazí se mi tato hláška:
Error mounting /dev/sda2 at /media/otokar/OS: Command-line `mount -t "ntfs" -o "uhelper=udisks2,nodev,nosuid,uid=1000,gid=1000,dmask=0077,fmask=0177" "/dev/sda2" "/media/otokar/OS"' exited with non-zero exit status 14: Windows is hibernated, refused to mount.
Failed to mount '/dev/sda2': Operation not permitted
The NTFS partition is in an unsafe state. Please resume and shutdown
Windows fully (no hibernation or fast restarting), or mount the volume
read-only with the 'ro' mount option."
Ve windows mám vypnutnou možnost "rychlého startu" (nebo jak se to přesně jmenuje), o čemž jsem si načetl, že by to mělo problém vyřešit. Zkoušel jsem provést připojení i pomocí terminálu s příkazem remove_hiberfile nebo s příkazem ro, kdy by byl disk přistupný jen pro čtení, ale zřejmě to chybně zadávám, protože se mi vždy zobrazí pouze nápověda. Bohužel s prací s terminálem jsem úplný začátečník. nedovedl by mi prosím někdo poradit, jak tento problém vyřešit?

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Připojení oddílu hardisku vytvořeného ve Windows

#2 Příspěvek od menom »

doktor_Ota píše: 10 bře 2018, 14:26 Mám poslední dobou problém s připojením oddílu disku primárně používaného ve Windows 10. Zobrazí se mi tato hláška:
Error mounting /dev/sda2 at /media/otokar/OS: Command-line `mount -t "ntfs" -o "uhelper=udisks2,nodev,nosuid,uid=1000,gid=1000,dmask=0077,fmask=0177" "/dev/sda2" "/media/otokar/OS"' exited with non-zero exit status 14: Windows is hibernated, refused to mount.
Failed to mount '/dev/sda2': Operation not permitted
The NTFS partition is in an unsafe state. Please resume and shutdown
Windows fully (no hibernation or fast restarting), or mount the volume
read-only with the 'ro' mount option."
Ve windows mám vypnutnou možnost "rychlého startu" (nebo jak se to přesně jmenuje), o čemž jsem si načetl, že by to mělo problém vyřešit. Zkoušel jsem provést připojení i pomocí terminálu s příkazem remove_hiberfile nebo s příkazem ro, kdy by byl disk přistupný jen pro čtení, ale zřejmě to chybně zadávám, protože se mi vždy zobrazí pouze nápověda. Bohužel s prací s terminálem jsem úplný začátečník. nedovedl by mi prosím někdo poradit, jak tento problém vyřešit?
Okrem toho vypnuteho "Turn on fast startup" je potreba zmenit aj to Sleep co je videt na obrazku, cez ucet Spravcu, potom ulozit a normalne vypnut.
Obrázek

.
.

doktor_Ota
Příspěvky: 3
Registrován: 10 bře 2018, 14:17

Re: Připojení oddílu hardisku vytvořeného ve Windows

#3 Příspěvek od doktor_Ota »

[/quote]
Okrem toho vypnuteho "Turn on fast startup" je potreba zmenit aj to Sleep co je videt na obrazku, cez ucet Spravcu, potom ulozit a normalne vypnut.
[/quote]
Tlačítko napájení mám nastavené tak, aby po jeho stisku došlo k vypnutí systému, nikoliv k režimu spánku. No a tu druhou možnost související s přechodem do režimu spánku při zavření notebooku nemám vůbec k dispozici, protože se jedná o klasický stolní počítač.
Někdy se mi podaří disk připojit po restartování windows, ale bohužel málokdy.
Dost by mi pomohlo, kdybych mohl ten disk (resp. diskový oddíl) připojit alespoň v tom režimu čtení. Neví někdo jak na to? Zkoušel jsem různé rady, které jsem našel v angličtině, ale ty mi nefungovaly. Buď to do příkazového řádku zadávám špatně anebo je to tím, že dané rady byly pro distribuci Ubuntu, kdežto já mám Linux Mint 17.3 Cinnamon.

doktor_Ota
Příspěvky: 3
Registrován: 10 bře 2018, 14:17

Re: Připojení oddílu hardisku vytvořeného ve Windows

#4 Příspěvek od doktor_Ota »

Děkuji všem za rady, pomohla až rada z odkazu od uživatele zeleno110. I když jsem měl v menu pokročilé vlastnosti napájení vypnutou funkci rychlého spouštění a i v ostatním nastavení jsem neměl hybernaci povolenou, nepomohlo to. Počítač jsem samozřejmě vypínal pomocí menu, nikoliv pomocí tlačítka. Dle návodu z odkazu jsem možnost hibernace natvrdo vypnul v registrech. Tím dokonce zmizelo i to zaškrtávací políčko v pokročilých vlastnostech napájení pro umožnění funkce rychlého spuštění.
Nyní tedy konečně opět mohu využívat plnohodnotně oba dva systémy dle svých potřeb s využitím jednotného souborového úložiště.

Zamčeno